خانه » پزشکی و سلامت » پیشگیری و معرفی بیماری ها » چگونه یک خمیر دندان خوب گزینش کنیم؟
 

 

چگونه یک خمیر دندان خوب گزینش کنیم؟

در این مقاله از بی بی نیمز می خواهیم به راه های موثر جهت گزینش خمیر دندان خوب بپردازیم. خمیر دندان ها خاصیت

چگونه یک خمیر دندان خوب گزینش کنیم؟

در این مقاله از دکتر سلام می خواهیم به راه های موثر جهت گزینش خمیر دندان خوب بپردازیم. خمیر دندان ها خاصیت پاک کنندگی دارند و مهم تر از برند خمیر دندان، نحوه صحیح مسواک زدن می باشد. توصیه می کنیم این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

دکتر مصطفی فاطمی دندان پزشک، در خصوص استفاده از خمیردندان ها، اظهار داشت: خمیردندان ماده ای است که ترکیبات متفاوتی در آن استفاده می شود که یکی از مهم ترین ترکیبات آن پاک کننده است که باعث کف کردن خمیردندان می شود.

چگونه یک خمیر دندان خوب گزینش کنیم؟

چه خمیردندانی بخریم؟

از ترکیبات دیگرخمیردندان می توان به مواد ساینده آن اشاره کرد که از موادی مثل اکسید سیلیس و آلومینیوم در آن استفاده می شود. به جز اینها خمیردندان از مواد طعم دهنده و قوام دهنده جهت شکل خمیری تشکیل شده است است.

بعضی مواقع به جای استفاده از پاک کننده های اکسید سیلیس یا آلومینیوم به عنوان افزودنی از کربن با منشأ گیاهی استفاده می کنند، زغال به همان میزانی که اثر فیلترکنندگی و اثر جذب مواد سمی را داراست، در خمیردندان هم این کاربرد را دارد، البته آن قدری که مسواک زدن درست و اصولی در سلامت دندان مهم هست، برند خمیر مهم نیست.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در خصوص خمیردندان های گیاهی، بیان کرد: در مواد تشکیل دهنده خمیردندان طعم هایی استفاده می شود که خوشایند باشد، علاوه بر این ها مواد افزودنی را با درصدهای مشخص استاندارد شده است جهت جلوگیری از پوسیدگی به آن اضافه می کنند.

خمیردندان های ژله ای که به وسیله شرکت غذا و دارو، تولید آن کنترل می شود دارای هولوگرام بوده و بدون ضرر است و شکل ظاهری ژله ای آن نوعی تبلیغات است.

در این مقاله از بی بی نیمز می خواهیم به راه های موثر جهت گزینش خمیر دندان خوب بپردازیم. خمیر دندان ها خاصیت

وی در ادامه در مورد شاخصه خمیردندان های مناسب تأکید کرد: اگر وارد شرح حال شویم شاید جهت مردم عادی قابل تشخیص نباشد، ولی اگر به صورت کلی بگوییم، آنهایی که از داروخانه تهیه می کنیم دارای کیفیت تقریباً یکسانی هستند و شاید مهم تر از مسأله خمیردندان مناسب، مسواک زدن منظم و دقیق است.

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: فشار آوردن بیجا روی دندان و حرکات نامربوط حتی با عالی ترین مسواک و خمیردندان بسیار مضر هست. وقت مسواک زدن باید حدود ۳ تا ۵ دقیقه در نظر گرفته شود.

منبع: فرتاک نیوز

واژه های کلیدی: مواد تشکیل دهنده | مواد افزودنی | دندان پزشک | خمیر دندان | خمیردندان | آلومینیوم | دانشگاه | استفاده | مقاله | مسواک | دندان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>