خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » مسایل اقتصادی کشور باید به دست افراد متخصص اداره شود
 

 

مسایل اقتصادی کشور باید به دست افراد متخصص اداره شود

خلاصه خبر:

امام جمعه ارومیه گفت:مسایل اقتصادی جامعه بسیار مهم است و باید به دست افراد متخصص اداره شود

در ادامه با کدر همراه باشید

توضیحات تکمیلی:

مسایل اقتصادی کشور باید به دست افراد متخصص اداره شود

به نقل از خبرنگار گروه استان های سایـت کـدر  از ارومیه ؛حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه ضمن تبریک سال نو اظهار داشت:از خداوند متعال می خواهیم در سال جدید توفیق عبادت و تقرب به درگاه باریتعالی را بر همگان عنایت بفرماید.
وی با دعوت به رعایت تقوای الهی افزود:از جمله مسایلی که تقوا و خداترسی را در وجود انسان نهادینه می کند تفکر به مباحث معاد و فراموش نکردن اخرت است.
امام جمعه ارومیه با اشاره به ادامه سلسله مباحث تقوای خانواده یکی از مصادیق مهم در این زمینه را رعایت تقوای گفتاری عنوان کرد و اظهار داشت:چراکه فرد مومن و مسلمان در همه جا مخصوصا در خانواده به تقوای لسانی و گفتاری بیشتر اهمیت می دهد تا باعث رنجش خاطر کسی نشود.
همچنین او ادامه داد:حتی در روایتی از امام صادق ع نیز امده است که فرموده اند هرکس درباره برادر خود سخنی گوید که باعث ریختن ابرو و بدنام کردن ان فرد شود خداوند ولایت خود رو از این فرد برمی دارد و بعد از ان شیطان سرپرستی و ولایت او را عهده دار می شود.
حجت الاسلام و المسلمین قریشی تصریح کرد:بنابراین اکنون که ایام انتخابات و ثبت نام شوراهای شهر و روستا است آیا این روش مسلمانی است که برخی ها در سخنان خود با ابروی مردم بازی کنند.
امام جمعه ارومیه افزود:لذا خواهش می کنیم هم در خانواده و هم عرصه اجتماع انهایی که برای ثبت نام شوراها به میدان می ایند که الحمدالله احساس وظیفه کنندگان در شهر ما بیشتر از سایر شهرهای دیگر هستند اگر توان و قدرت دارند وارد عرصه شوند و با سخنان خود نیز سعی نکنند شهر را بر هم بزنند چون در قیامت باید پاسخگو باشند.
همچنین او ادامه داد :چراکه این کرسی ها ارزش این را ندارد که انسان به خاطر نفس خود وارد این عرصه شود .
امام جمعه ارومیه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع زایران حرم رضوی نیز افزود:بازخوانی فرمایشات و مطالبات رهبر معظم انقلاب از مهمترین وظایف مردم از مسولین می باشد.
وی تصریح کرد:مقام معظم رهبری محوری ترین مسایل کشور را معیشت و اقتصاد عنوان کرده اند مباحثی که در دین اسلام نیز نسبت به انها سفارش بسیاری شده است .
وی افزود:همانطوریکه خداوند متعال نیز در قران فرموده اند انهایی که مدیریت اقتصادی ندارند مدیریت در دست انها قرار نگیردچراکه مسایل اقتصادی بسیار مهم است و بنابه سفارش مقام معظم رهبری نیز مسایل اقتصادی جامعه بایستی به دست افراد متخصص اداره شود و نمی شود به دست هر کسی سپرد.
حجت الاسلام قریشی افزود:دشمنان می خواهند با فشار در مباحث اقتصادی مردم را از دین و نظام فاصله بیاندازند که البته این موضوع از اول اسلام نیز حاکم بوده است.
وی تصریح کرد:لذا بر این اساس است که بایستی مدیران انقلابی و متدین سرکار باشند.
وی در بخش دیگر سخنان خود به موضوع قاچاق کالا نیز اشاره و افزود:استان اذربایجان غربی در بحث صادرات و واردات دومین استان مرزی کشور محسوب می شود اما انتقادی که از مسولان متولی در این زمینه وجود دارد این است که چرا دستگاه ایکس ری در گمرکات ما وجود ندارد یعنی انقدر در استان ما مسایل مالی ضعیف است که نمی شود دو دستگاه ایکس ری خریداری کرد.
همچنین او ادامه داد:لذا موضوع دیگر اینکه مردم نیز سعی کنند از تولیدات داخلی کشورمان حمایت نمایند و به برندهای خارجی افتخار نکنند تا بتوان از این مرحله بحران اقتصادی که دشمن تحمیل کرده سربلند بیرون بیاییم. 

زمین لرزه ای به بزرگی ۳ و ۲ دهم ریشتر داراب در استان فارس را لرزاند.

م

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>