خانه » پزشکی و سلامت » انواع گروه خونی/ کدام گروه خونی بهتر است؟
 

 

انواع گروه خونی/ کدام گروه خونی بهتر است؟

 

با بررسی گروه خونی افراد می توان به اطلاعات زیادی درباره سلامتشان دست یافت. هر گروه خونی مزایا و معایب خود را دارد.

احتمال چه بیماری هایی در چه گروه خونی بیشتر است؟

گروه خونی شما چه فواید و مضراتی داردانواع گروه خونی/ کدام گروه خونی بهتر است؟

با بررسی گروه خونی افراد می توان به اطلاعات زیادی درباره سلامتشان دست یافت. به‌عنوان ‌مثال، فردی که گروه خونی AB دارد، در معرض خطر حمله قلبی قرار دارد، اما دارای دید بهتری است. فرد با گروه خونی O کمتر دچار استرس می‌شود، اما مستعد ابتلا به زخم معده است.

نتایج بررسی‌های متعدد نشان می دهد که هر گروه خونی مزایا و معایب خود را دارد. با دانستن گروه خونی خود می‌توانید بدنتان را بهتر بشناسید و اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت جسمی تان انجام دهید. شکی نیست که عوامل خطر ازجمله سن، جنسیت، ژن و …نقش مهمی در بروز بیماری ها دارد، اما این موارد امکان بهبود بیماری ها را از بین نمی برد.

 

گروه خونی A

– اگر زن هستید و عاشق بچه‌ها، بد نیست بدانید، زنانی که این گروه خونی را دارند برای مدت‌زمان طولانی تری قدرت باروری دارند. دلیل آن تولید تخمک حتی در سن بالاست. بنابراین باردارشدن برای افراد با گروه خونی A دیر نیست!

– اما جنبه منفی این نوع گروه خونی در صورت وجود سایر فاکتور ها، احتمال ابتلا به اختلال وسواسی اجباری و سرطان معده است.

 

گروه خونی B

– اگر عاشق ورزش کردن هستید، باید از این که این نوع گروه خونی را دارید، خوشحال باشید، زیرا بدنتان به‌ویژه عضلات به ورزش واکنش خوب نشان می دهد. علاوه بر آن سوخت‌وساز بدن نیز از حد معمول سریع‌تر است.

– با این حال، متخصصان می‌گویند، افراد با این گروه خونی درمعرض خطر سرطان پانکراس قرار دارندو اغلب دچار زخم معده و عفونت های لوله گوارشی می شوند. احتمال ابتلا به دمانس و بیماری آلزایمر در آینده نیز وجود دارد.

 

گروه خونی AB

ازآن جا که این افراد در برابر استرس مقاوم هستند، عملکردشان کمتر دچار مشکل می‌شود. دلیل آن نیز ثابت ماندن میزان کورتیزول بدن برای مدت طولانی است، حتی زمانی که دچار استرس هستند.

– اما نقاط ضعف این افراد، بیماری کرون است که از بیماری‌های التهابی روده‌ای است و با التهاب دیواره روده مشخص می‌شود. همچنین این افراد به بیماری گاستریت مزمن ، بیماری قلبی و سکته مستعدتر هستند. متخصصان می‌گویند که زنان دارای این گروه خونی به سرطان تخمدان و پری-اکلامپسیا که از عوارض دوران بارداری و یک اختلال چندارگانی است، مستعدترند. این بیماری یکی از علت‌های مهم مرگ‌ومیر مادران باردار است که باعث بروز عوارض جنینی و مادری می‌شود.

 

گروه خونی O

– افرادی که گروه خونی شان O است، کمتر دچار استرس و علایم مزمن و متعدد مربوط به آن مانند سردرد و اختلال خواب می‌شوند. به گفته متخصصان، بدن این افراد قادر است میزان هورمون کورتیزول را حتی هنگام وقوع اتفاقات پر استرس ثابت نگه دارد.

– اما داشتن این گروه خونی چند نکته منفی دارد. در مردان خطر چاقی مفرط وجود دارد و در زنان نیز تعداد و کیفیت تخمک پایین تر است درنتیجه باردارشدن چالش‌برانگیز می‌شود. احتمال ابتلای این افراد به زخم معده براثر باکتری هلیکوباکتر پیلوری نیز وجود دارد.

 

 

 

انواع گروه خونی/ کدام گروه خونی بهتر است؟

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>