خانه » علم و تکنولوژی » خودرو » سوپر بیتل جهان+سریع هری مینی بیتل فلوکس واگن+عکس
 

 

سوپر بیتل جهان+سریع هری مینی بیتل فلوکس واگن+عکس

موتور ۲ لیتری توربوی این خودرو بیش از ۵۴۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند

بدون شک یک فولکس‌واگن بیتل نمی‌تواند به سرعت حدود ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت حتی نزدیک شود. البته پورشه ۹۱۱ توربو که پیشینه‌اش در اصل به بیتل برمی‌گردد این توانایی را دارد ولی در حال حاضر ۹۱۱ را نمی‌توان یک بیتل تلقی کرد! همچنین بیتل هرگز برای حرکت با سرعتِ بالا طراحی نشده است اما بااین‌حال به لطف ایجاد تغییراتی، یک بیتل توانسته است به چنین سرعتی دست پیدا کند.

Volkswagen-Beetle-LSR-5سوپر بیتل جهان+سریع هری مینی بیتل فلوکس واگن+عکس

فولکس‌واگن با کمک تیونر THR کالیفرنیا، یک بیتل خاص و قدرتمند ساخته است. این تیونر، پیشرانهٔ استاندارد ۲ لیتری چهار سیلندر توربو TFSI بیتل که با کد EA888 شناخته می‌شود را تقویت کرده و با استفاده از توربوشارژر جدید و ایجاد تغییراتی در میل بادامک، پیستون‌ها، شاتون‌ها، هدرز و سر سیلندر، حالا قدرت این پیشرانهٔ کوچک ۲ لیتری را به رقم فوق‌العادهٔ ۵۴۳ اسب بخار و گشتاور آن‌را به ۵۷۱ نیوتن متر گشتاور افزایش داده است. قدرتی که به‌راحتی دو برابر قدرت نسخهٔ تولیدی بیتل است.

سوپر بیتل جهان+سریع هری مینی بیتل فلوکس واگن+عکس

فولکس‌واگن با این بیتل قدرتمند قصد رکوردشکنی داشته است و توانست در دشت نمک Bonneville به سرعت فوق‌العادهٔ ۳۳۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که آن‌را تبدیل به سریع‌ترین بیتل تاریخ می‌کند. جهت بهبود روند انتقال این قدرت عظیم که صرفاً از طریق چرخ‌های جلو به جاده منتقل می‌شد، این بیتل قدرتمند مجهز به یک دیفرانسیل لغزش محدود شده است درحالی‌که ارتفاع سیستم آن کاهش یافته و لاستیک‌های آن با نمونه‌هایی مخصوص حرکت در نمک جایگزین شده است. همچنین این بیتل رکوردشکن که LSR نام‌گرفته است، به تمامی تجهیزات ایمنی معمول مجهز شده است ازجمله یک جفت چتر نجات جهت کمک به کاهش سرعت، صندلی مسابقه‌ای با کمربند ایمنی مخصوص، رول کیج و سیستم اطفاء حریق.

Volkswagen-Beetle-LSR-4سوپر بیتل جهان+سریع هری مینی بیتل فلوکس واگن+عکس

روزنامه‌نگار حوزهٔ خودرو «Preston Lerner» کسی است که برای شکستن رکورد با بیتل LSS رانندگی کرد. وی دراین‌باره می‌گوید:

حرکت با سرعتی بیش از ۳۲۰ کیلومتر در ساعت با یک بیتل جداً هیجان‌انگیز بود. ما قدرت کافی برای حرکت با سرعتی حتی بیشتر از این را هم داشتیم اما دشت نمک بونوویل برای این کار کافی نبود. بااین‌حال دیدن عدد ۳۳۰ کیلومتر در ساعت بر روی سرعت‌سنج دیجیتالی بیتل، تجربه‌ای است که هرگز آن‌را فراموش نخواهم کرد.

Volkswagen-Beetle-LSR-7سوپر بیتل جهان+سریع هری مینی بیتل فلوکس واگن+عکس

رئیس بخش فروش ایالات‌متحدهٔ فولکس‌واگن «Hendrik Muth» نیز افزود:

ما کاملاً از عملکرد بیتل LSR در بونوویل هیجان‌زده شدیم. بیتل آئرودینامیک‌ترین خودروی ساخت ما نیست به همین دلیل رسیدن به سرعت ۳۳۰ کیلومتر در ساعت با این خودرو، نشان از ظرفیت بالا و عملکرد فوق‌العادهٔ موتور TFSI EA888 فولکس‌واگن دارد. این شاهکاری است که واقعاً بر روح اسپرت و جنگجوی بیتل تأکید دارد.

Volkswagen-Beetle-LSR-6سوپر بیتل جهان+سریع هری مینی بیتل فلوکس واگن+عکس

سریع‌ترین مدل تولیدی بیتل، مدل R-Line است که مجهز به یک نسخهٔ ۲۱۰ اسب بخاری از همین موتور EA888 است. بیتل R-Line ظرف ۶٫۶ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسیده و درنهایت توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت را دارد.

Volkswagen-Beetle-LSR-3سوپر بیتل جهان+سریع هری مینی بیتل فلوکس واگن+عکس

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>