خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » تشییع جنازه غریبانه آهنگساز معروف / عکس
 

 

تشییع جنازه غریبانه آهنگساز معروف / عکس

ماجرای تشییع جنازه غریبانه آهنگ ساز مشهور

آهنگساز معروف اتریشی

گفته می شود ولفگانگ آمادئوس موتسارت آهنگساز اتریشی و از نوابغ موسیقی کلاسیک دنیا در شبی بسیار تاریک و طوفانی درگذشت.

ماجرای تشییع جنازه غریبانه آهنگ ساز مشهور + عکس

شاید باورتان نشود تنها تشییع کننده جنازه این اهنگساز بزرگ ، سگش بود ! به گزارش پارس ناز موتسارت در شب ۵ دسامبر، به یک گورستان گمنام و مخصوص تهیدستان برده شد و با بی احترامی تمام به خاک سپرده شد.

ماجرای تشییع جنازه غریبانه آهنگ ساز مشهور + عکس

تشییع جنازه غریبانه آهنگساز معروف

بنابر نقل ها در مراسم تشییع جنازه او، تنها تنی چند از دوستانش که تعداشان به عدد انگشتان یک دست هم نمی رسید، حضور یافتند که آنها هم از شدت طوفان و پیش از آنکه جنازه دفن شود آن را رها کردند و رفتند ولی سگش تا پایان مراسم خاکسپاری در پی او بود.

 

موتسارت حدود یک ساعت پس از نیمه شب پنجم دسامبر سال ۱۷۹۱ در پی مرگی مشکوک درگذشت.وی شش ماه قبل از مرگش گفته بود: می دانم، می‌دانم باید بمیرم. به همین دلیل نوشتن ‌آهنگ «Requiem» را از من درخواست کرده‌اند؛ من دارم این آهنگ را برای خودم می‌نویسم.

 

او را در همان شب ۵ دسامبر، به یک گورستان گمنام و مخصوص تهیدستان بردند و با بی احترامی تمام به خاک سپردند.موتسارت در زندگی کوتاه خود بیش از ششصد قطعه موسیقی خلق کرد.

 

مرگ موتسارت سوژهٔ داستان‌ها، فیلم‌ها، و گقتگوهای فراوانی شده است. موسیقی‌دانان و محققین نظرات مختلفی در رابطه با مرگ او دارند. برخی معتقدند که او به تدریج بیمار شد و طرز کار و سبک موسیقی او تا حدی مرگ تدریجی او را دنبال می‌کند.

 

بر خلاف این نظر، تعداد زیادی از محققین اعتقاد دارند که بیماری موتسارت به طور ناگهانی بر او عارض شد و پس از ۲ هفته، جانش را گرفت. این طرز فکر بیشتر بر اساس وضع روحی او در نامه‌ها و مکالمه‌های او با دوستان فراماسون و همکارانش می‌باشد و عنوان می‌کند که مرگ او ناگهانی و غافلگیرکننده بوده‌است.دلیل اصلی مرگ موتسارت هنوز هم یک معماست.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>