خانه » خبری و خواندنی » پرهزینه‌ترین فیلم‌های قرن بیست و یکم
 

 

پرهزینه‌ترین فیلم‌های قرن بیست و یکم

قرن بیست و یکم بستر مناسبی جهت تولید تعداد قابل‌توجهی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های سینمایی بود.

پرهزینه‌ترین فیلم‌های قرن بیست و یکم

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ ما در این گزارش به معرفی پرهزینه‌ترین فیلم‌های قرن بیست و یکم می‌پردازیم.

پرهزینه‌ترین فیلم‌های قرن بیست و یکم

انتقام‌جویان:عصر اولتران

انتقام‌جویان: عصر اولتران عنوان فیلمی به کارگردانی جاس ویدون بوده که در سال ۲۰۱۵ میلادی تولید شده است هست. این فیلم سینمایی بر اساس کمیک‌بوک‌های مارول کامیکس و مجموعه‌ای با همین نام ساخته شده است است.

فیلم سینمایی انتقام‌جویان: عصر اولتران با هزینه‌ای بالغ بر ۲۷۹.۹ میلیون دلار تولید شده است هست. از کارگردانان این فیلم سینمایی می‌توان به اسکارلت جوهانسون، ادریس البا و الیزابت اولسن اشاره کرد.

در خلاصه فیلم سینمایی انتقام‌جویان: عصر اولتران چنین آمده است «انتقام‌جویان شامل تونی استارک، استیو راجرز، ثور، بروس بنر، ناتاشا رومانوف و کلینت بارتون در کشور سوکویا که در اروپای شرقی قرار دارد، به پایگاه هایدرا که به وسیله ولفگانگ فون استراکر اداره می‌شود، حمله می‌کنند. استراکر در این پایگاه با استفاده از عصای لوکی بر روی انسان‌ها به آزمایش می‌پردازد. آن‌ها با دوتا از نمونه‌های آزمایشی استراکر مواجه می‌شوند: دوقلو‌های ماکسمیوف. پیترو با توانایی سرعت ابرانسانی و و واندا ماکسیموف که می‌تواند ذهن را بازی دهد و اشیا را از دور جابه‌جا کند. استارک عصای لوکی را به دست می‌آورد.

قرن بیست و یکم بستر مناسبی جهت تولید تعداد قابل‌توجهی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های سینمایی بود.

استارک و بنر درمی‌یابند که در داخل سنگ عصا یک هوش مصنوعی وجود دارد و از آن جهت تکمیل پروژه «اولتران» که یک سیستم دفاعی است استفاده می‌کنند. اولتران با این تصور که باید بشریت را از روی زمین محو کند، جارویس را نابود می‌کند و به مقر انتقام‌جویان حمله می‌کند.»

۲. هابیت:نبرد پنج سپاه

بخش سوم سه‌گانه هابیت با عنوان هابیت:نبرد پنج سپاه در دسترس مخاطبانش قرار گرفت. این فیلم سینمایی یکی از آثار پیتر جکسون بوده و با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴ تولید شده است هست. بازیگرانی، چون مارتین فریمن، کیت بلانشت، کن استات و لوک ایوانز در فیلم هابیت:نبرد پنج سپاه نقش ایفا کرده‌اند.

پرهزینه‌ترین فیلم‌های قرن بیست و یکم

۳. بتمن در برابر سوپرمن:طلوع عدالت

«در حین نبرد سوپرمن با ژنرال زاد (در فیلم مرد پولادین) ساختمان شرکت وین در متروپلیس نابود شده است و یکی از دوستان بروس وین کشته می‌شود. بروس از سوپرمن کینه به دل گرفته و در صدد نابودی وی برمی آید.» این خلاصه داستان فیلمی است که امروزه با عنوان بتمن در برابر سوپرمن:طلوع عدالت شناخته می‌شود. این فیلم با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار و به کارگردانی زک اسنایدر در سال ۲۰۱۶ تولید شده است است.

قرن بیست و یکم بستر مناسبی جهت تولید تعداد قابل‌توجهی از پرهزینه‌ترین فیلم‌های سینمایی بود.

۴. کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی عنوان فیلمی است که با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار و به کارگردانی آنتونی روسو در سال ۲۰۱۶ تولید شده است هست. این فیلم سینمایی سیزدهمین فیلم در دنیای سینمایی مارول است.

از بازیگران فیلم سینمایی کاپیتان آمریکا:جنگ داخلی می‌توان به اسکارلت جوهانسون، الیزابت اولسن و تام هالند اشاره کرد.

پرهزینه‌ترین فیلم‌های قرن بیست و یکم

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی چنین آمده است «در سال۱۹۹۱باکی بارنز که به وسیله هایدرا شستشوی مغزی شده، به وسیله هایدرا به یک عملیات اعزام می‌شود و از یک اتومبیل سرم ابرسرباز را می‌دزدد. در وقت حاضر، حدوداً یک سال بعد از نابودی اولتران در کشور سوکویا به دست انتقام‌جویان، آن‌ها به دنبال متوقف کردن راملو از دزدیدن یک سلاح بیوشیمایی از آزمایشگاهی در لاگوس هستند. راملو جهت کشتن کاپیتان آمریکا خودش را منفجر می‌کند، ولی واندا مکسیموف انفجار را کنترل کرده و آن را به آسمان می‌برد که به ساختمان برخورد می‌کند و باعث کشته شدن چند فعال بشردوست واکاندایی می‌شود.

تادئوس راس، وزیر کشور ایالات متحده، به انتقام‌جویان اطلاع می‌دهد که شرکت ملل می‌خواهد «پیمان سوکوویا» را تصویب کند، که به معنی آن است که کمیته‌ای تشکیل می‌شود تا بر واکنش‌ و کار‌های انتقام‌جویان نظارت کند.»

۵. آینده خشمگین

اف. گری در سال ۲۰۱۷ اقدام به تولید هشتمین قسمت مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین کرد. این فیلم سینمایی هم‌اکنون با عنوان آینده خشمگین کرده هست. فیلم سینمایی آینده خشمگین با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار تولید شده است هست. در خلاصه این فیلم می‌خوانیم: «دومنیک تورتو همراه با نامزدش جهت گذراندن ماه عسل به کوبا سفر می‌کند، در آنجا زنی تبهکار به نام سایفر به او پیشنهاد همکاری می‌دهد و از او می‌خواهد تا به او و گروه تبهکارش بپیوندد. او فیلمی را در موبایلش به او نشان می‌دهد و تورتو همکاری با او را قبول می‌کند. او رو در روی دوستانش قرار می‌گیرد و همین عنوان باعث تعجب دوستانش می‌شود.»

۶. اسپکتر

«نامه‌ای عجیب از گذشته، جیمز باند (دنیل کریگ) را به مأموریتی خطرناک در مکزیکو سیتی و سپس رم می‌فرستد، جایی که او با لوسیا سیارا (مونیکا بلوچی)، بیوه قشنگ و دست‌نیافتنی یک جنایتکار مشهور آشنا می‌شود. باند در طی ملاقاتی محرمانه از هویت واقعی سازمانی شیطانی به نام اسپکتر پرده برمی‌دارد. در همین حین در لندن مکس دنبای (اندرو اسکات) رهبر تازه شرکت امنیت ملی، باند را مورد بازخواست قرار می‌دهد و در پی یافتن ارتباط عملیات‌های او با ام‌آی ۶ با ریاست ام (رالف فینس) است.» این خلاصه داستان فیلمی به کارگردانی سام مندس بوده که امروزه با عنوان اسپکتر شناخته می‌شود. این فیلم سینمایی بیست و چهارمین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند بوده و با هزینه‌ای بالغ بر ۲۴۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ تولید شده است است.

۷. جنگ ستارگان:نیرو برمی‌خیزد

جنگ ستارگان:نیرو برمی‌خیزد عنوان فیلمی به کارگردانی جی. جی. آبرامز بوده که با هزینه‌ای بالغ بر ۲۴۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ تولید شده است هست. این فیلم سینمایی رتبه سوم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ را به خودش تخصیص داده شده است داده است.

فیلم سینمایی جنگ ستارگان:نیرو برمی‌خیزد نخستین قسمت از سومین سه‌گانه جنگ ستارگان است.

۸. دزدان دریایی کارائیب: مرده‌ها قصه نمی‌گویند

دزدان دریایی کارائیب:مرده‌ها قصه نمی‌گویند فیلمی به کارگردانی اسپن سندبرگ و یواخیم رانینگ استکه با هزینه‌ای بالغ بر ۲۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ تولید شد. این فیلم سینمایی پنجمین قسمت از مجموعه فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب است.

از بازیگران فیلم سینمایی دزدان دریایی کارائیب:مرده‌ها قصه نمی‌گویند می‌توان به جانی دپ و خاویر باردم اشاره کرد. در خلاصه این فیلم آمده است: «کاپیتان سالازار دشمن قدیمی جک اسپارو، به همراه خدمهٔ اشباحش توانسته از «مثلث مرگ» فرار کند و حالا دارد دزدان دریایی را به قتل می‌رساند و جهت پیدا کردن جک اسپارو، باربوسا را به کشتی خود می‌آورد. جک اسپارو هم جهت غلبه بر سالازار دنبال نیزه اسطوره‌ای خدای دریاست (عصای پوزئیدون) تا کنترل دریا را بر دست گیرد و علیه سالازار از آن استفاده کند.»

۹. رنجر تنها

گور وربینسکی در سال ۲۰۱۳ اقدام به تولید فیلم کمدی اکشنی با عنوان رنجر تنها کرد. این فیلم با هزینه‌ای بالغ بر ۲۲۵ میلیون دلار تولید شده است است.

فیلم سینمایی رنجر تنها روایتگر داستان ناگفته‌ای است که روح جنگجوی سرخپوستی به نام تونتو می‌گوید. طبق آنچه در این داستان آمده جان رید که یک مجری قانون است تبدیل به قهرمان عدالت می‌شود.

۱۰. مرد پولادین

مرد پولادین عنوان فیلمی به کارگردانی زک اسنایدر بوده که با هزینه بالغ بر ۲۲۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ تولید شده است هست. این فیلم سینمایی بر پایه شخصیت سوپرمن ساخته شده‌است.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی مرد پولادین می‌خوانیم: «سیاره کریپتان منزل یک تمدن فوق پیشرفته است که قرنهاست به مکتب جبرگرایی ما این سیاره به علت ناپایداریِ هستهٔ مرکزیِ سیاره در حال فروپاشیست و لحظات آخر خود را سپری می‌کند. ساکنین کریپتان بر سر اینکه چگونه با این مسئله مقابله کنند در این لحظات آخر با یکدیگر به نزاع بر خاسته‌اند. کودتایی انجام می‌شود که در آن ژنرال زاد تلاش در تصرف و کنترل اوضاع دارد.»

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دزدان دریایی | کارگردانی | سینمایی | سوپرمن | داستان | آمریکا | میلیون | سوپرمن | انتقام

پرهزینه‌ترین فیلم‌های قرن بیست و یکم

پرهزینه‌ترین فیلم‌های قرن بیست و یکم

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>