خانه » پزشکی و سلامت » همراه قرص چه بخوریم و چه ننوشیم؟
 

 

همراه قرص چه بخوریم و چه ننوشیم؟

کارشناس ارشد کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی شرکت غذا و دارو با بیان اینکه مصرف بدون آب بعضی قرصها موجب ایجاد پرسشها زیادی در فرد بیمار گردد

همراه قرص چه بخوریم و چه ننوشیم؟

کارشناس ارشد کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی شرکت غذا و دارو با بیان اینکه مصرف بدون آب بعضی قرصها موجب ایجاد پرسشها زیادی در فرد بیمار گردد گفت: عالی ترین نوشیدنی جهت خوردن قرصها آب معمولی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت غذا و دارو، کارشناس ارشد کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی داروی شرکت غذا و دارو اظهار داشت: گرچه هدف مهم از سفارش به مصرف قرصها با آب بدلیل باز شدن ماده موثره آنها در معده و تاثیر در درمان است ولی مصرف بدون آب بعضی قرصها به علت ساختاری که دارد ممکن است موجب ایجاد پرسشها زیادی در ناحیه مری فرد بیمار گردد.

همراه قرص چه بخوریم و چه ننوشیم؟

دکتر نوشین محمد حسینی افزود: از سوی استعمال مواد دارویی با مایعاتی بجز آب، در مواردی که بدون تجویز دکتر یا توصیه داروساز صورت گیرد می تواند اثر قرص ها را از بین ببرد.

وی همچنین با نهی بیماران از خوردن قرصها با چای داغ، نوشابه، آبمیوه یا حتی شیر تصریح کرد: خوردن قرصها با آب جوش و گرم و البته چای داغ به علت حرارت آن مشکلاتی بوجود می آورد ضمن اینکه کافئین موجود در چای خود مخرب دارو است کما اینکه بسیار مشاهده شده است که خوردن بعضی آنتی بیوتیک ها با شیر یا نوشیدن آبمیوه های ترش به علت اسیدی بودن آنها خاصیت درمانی دارو را از بین برده در مواردی موجب تخریب ساختار دارو گردد.

دکتر نوشین محمد حسینی با یادآوری این توصیه که داروها مثل آهن بهتر است که بدلیل جذب راحتتر به وسیله ویتامین C همراه با آب مرکبات استفاده شود تاکید کرد: عالی ترین نوشیدنی جهت خوردن قرصها آب معمولی است.

واژه های کلیدی: فرد بیمار | آبمیوه | همراه | داروها مثل آهن |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>