خانه » پزشکی و سلامت » دلایل افزایش قد هشت سانتی چینی ها
 

 

دلایل افزایش قد هشت سانتی چینی ها

دلایل افزایش قد هشت سانتی چینی ها

chin2701-mm

تازه ترین بررسی های علمی و پزشکی نشان می دهد، چینی هایی که در زمان حاضر به دنیا می آیند در مقایسه با چهار دهه قبل، قدبلندتر، قوی تر و البته چاق‌تر شده‌اند.

سال هاست که پزشکان و دانشمندان چینی با بررسی و مطالعه شرایط ژنتیکی مردم این کشور در حال متحول کردن شرایط فیزیکی آنان هستند و نتایج یک کار علمی و پژوهشی نشان می دهد که آنان تا حدودی نیز موفق به این کار شده اند.

براساس گزارشی که اخیرا توسط کمیسیون برنامه ریزی و بهداشت ملی چین منتشر شده، گویای این واقعیت است که قد چینی ها در این دهه نسبت به ۴۰ سال قبل ۸ سانتیمتر بلندتر شده است.

این کمیسیون در گزارش خود اعلام کرده که این نتیجه پس از تحقیقات صورت گرفته بر روی ۱۶۱ هزار کودک زیر هفت سال در ۹ شهر و منطقه در سراسر کشور بدست آمده است.

نتایج این تحقیقات مربوط به سال ۲۰۱۵ میلادی است اما پیشتر و از سال ۱۹۷۵ میلادی انجام آن آغاز شده و تقریبا هر دهه یک بار صورت گرفته است.

افزایش قد هشت سانتی چینی ها

براساس این گزارش، هم کودکان دختر و هم کودکان پسری که سال گذشته میلادی در این برنامه پژوهشی شرکت کرده بودند، نتایج بدست آمده نشان می دهد که آنان در مقایسه با کودکان هم سن سال خود در سال ۱۹۷۵ میلادی هشت سانتیمتر افزایش قد داشته اند.

همچنین اعلام شده که علاوه بر افزایش قد، آنها از نظر جثه نیز در مقایسه با کودکان ۴۰ سال قبل قوی تر، کمی درشت تر و دارای وزن بیشتری بوده اند.

نکته جالب توجه در این تحقیقات این است که اکنون تفاوت زیادی میان کودکان روستایی و شهری چین از نظر بلندی قد و قوی بودن همانند تفاوت های فاحش سال ۱۹۷۵ میلادی دیگر به چشم نمی خورد.

یکی از موضوعات دیگری که در تحقیقات نسبت به آن اشاره شده مسئله چاق‌تر شدن کودکان چینی است که این مسئله از مباحث داغ امروز خانواده ها و جامعه این کشور به حساب می آید.

چینی ها که زمانی به لحاظ جثه در زمره ریزترین و ضعیف ترین مردم دنیا بوده اند امروز، هم شکل و شمایل متفاوتی دارند و هم از نظر ژنتیکی متحول شده اند.

یکی از دلایلی که در این خصوص به آن اشاره می شود، گرایش بیش از حد کودکان چینی در استفاده از غذاهای سریع پخت موسوم به «فست فود» است که خانواده ها نیز قدرت مقابله با آن را ندارند.

از سوی دیگر ورزش نیز در بین این افراد جدی گرفته نمی شود و همین مسئله باعث تنبل تر شدن آنان شده است

دلایل افزایش قد هشت سانتی چینی ها

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>