خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » اولین زن محجبه آمریکا راهی المپیک میشود / عکس
 

 

اولین زن محجبه آمریکا راهی المپیک میشود / عکس

اولین زن محجبه آمریکا راهی المپیک میشود / عکس

اولین زن آمریکایی محجبه به المپیک می رود

در این قسمت اولین زن آمریکایی محجبه به المپیک می رود را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

ابتهاج محمد شمشیرباز زن مسلمان آمریکایی، اولین زن آمریکایی محجبه‌ای خواهد بود که در مسابقات المپیک شرکت می‌کند.
اولین شمشیرباز محجبه آمریکایی به المپیک می‌رود:

‘ابتهاج محمد’ ۳۰ ساله توانست در مسابقات جهانی شمشیربازی در رشته سابر، مدال برنز کسب کند و بدین شکل سهمیه المپیک ریو ۲۰۱۶ را به دست بیاورد. او همچنین اولین زن مسلمانی است که توانست از کشور آمریکا در مسابقات شمشیربازی شرکت کند. او این فصل در مسابقات جهانی دو مدال برنز کسب کرد.

محمد در تیم ‌ملی شمشیربازی آمریکا از نظر امتیاز در رنکینگ دوم قرار دارد. نفر نخست ‘ماریل زاگونیس’ است که دو بار قهرمان المپیک شده است. او در مسابقات جهانی امسال نیز مدال طلا کسب کرد. ابتهاج در سال ۲۰۱۲ نیز در مسابقات انتخابی المپیک شرکت کرد اما به دلیل آسیب‌دیدگی‌ از ناحیه دست نتوانست سهمیه کسب کند.

ابتهاج بعد از کسب سهمیه المپیک گفت: در المپیک برای آمریکا مسابقه خواهم داد تا نشان دهم که هیچ چیز نمی‌تواند ما را از رسیدن به هدف‌هایمان باز دارد. مذهب، ملیت و جنسیت، هیچ کدام محدودیت نیستند.

محمد از سال ۲۰۰۷ که از دانشگاه دوک، فارغ التحصیل شد، به فعالیت در رشته شمشیربازی پرداخت و تمام تمرکز و وقتش را بر روی تمرین گذاشت. او در این باره می‌گوید: بعد از فارغ التحصیلی، احساس کردم جای اقلیت‌ها در ورزش خالی است. احساس کردم در شمشیربازی مهارت دارم. بنا‌بر‌این زمانم را به صورت کامل بر روی این ورزش گذاشتم. موانعی در شمشیربازی سابر زنان وجود داشت که باید آن را از پیش‌رو برمی‌داشتم.

محمد در سال ۲۰۱۴ فروشگاه آنلاین لباس زنانی به نام LOUELLA را پایه گذاری کرده است.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>