خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » پیر ترین مرد ایرانی درگذشت / عکس
 

 

پیر ترین مرد ایرانی درگذشت / عکس

پیر ترین مرد ایرانی درگذشت / عکس
مسن ترین مرد ایران درگذشت + عکس
 مسن ترین مرد ایران درگذشت + عکس

این پیرمرد ایرانی که با ۱۱۵ سال سن رکورد پیرترین ایرانی زنده را در دست داشت متاسفانه در روستای زادگاهش درگذشت.این اتفاق در حالی بود که به گزارش کدر همسر ۱۰۵ ساله وی هنوز زنده است .

محمدحسين ايوبي متولد روستاي آرک از بخش مرکزي شهرستان خوسف در سن ۱۱۵ سالگي در زادگاهش دعوت حق را لبيک گفت.

محمدحسين ايوبي فرزند حسن متولد روستاي آرک از بخش مرکزي شهرستان خوسف با داشتن همسر ۱۰۵ساله، ۱۱ فرزند شامل هشت پسر و سه دختر، ۶۵ نوه، ۱۰۲ نبيره و ۱۱ نتيجه در سن ۱۱۵ سالگي در زادگاهش دعوت حق را لبيک گفت. پیش از این نیز خانمی با نام تاجما آغاسی كهنسال‌ترین بانوی ایرانی در سن ۱۴۵ سالگی در روستای جعفریه بخش مركزی تویسركان به علت كهولت سن درگذشت.

نوه ی مرحوم ایوبی در مورد پدربزرگ خود میگوید وی در سال ۱۲۷۹ هجري شمسي در روستاي آرک متولد شده و از کودکي همراه پدرش شغل کشاورزي و ساخت و تعميرآسياب‌هاي آبي را ادامه داده است.

آن مرحوم آسياب‌هاي آبي زيادي را در منطقه از خود به يادگار گذاشته که در حال حاضر يکي از آنها داير و چرخ آن هنوز مي‌چرخد، همچنين آب‌انبارهاي زيادی در مسير راه‌ها و جاده‌هاي شهرستان از ديگر يادگارهاي اين مرد است.

وي افزود: فعاليت روزانه، انجام امور کشاورزي و سنگين، استفاده از غذاهاي مقوي و سنتي، ارتباط و همکاري با مردم، شرکت و انجام کارهاي خير وعام‌المنفعه و داشتن زندگي ساده از مهم‌ترين دلايل افزايش سن آن مرحوم بود.

نوه مسن‌ترين مرد شهرستان خوسف با بيان اينکه مرحوم ايوبي مردي بسيار خوش‌مجلس و دوست‌داشتني بود، گفت: حتي در سال‌هاي آخر عمر، گاهي که فرصتی دست مي‌داد در صحبت و هم‌نشيني با وي لب‌هايمان را به خنده وا مي‌داشت.وي بيان داشت: آن مرحوم سال‌ها پيش مقبره‌اي بر فراز قله خالگ آرک براي خود ساخت که داراي بهترين چشم‌انداز منطقه مي‌باشد.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>