خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » هشتمین شکایت آزارجنسی علیه جورج بوش
 

 

هشتمین شکایت آزارجنسی علیه جورج بوش

یک زن مترجم از تجربه “تلخ” آزار جنسی خود از سوی جورج اچ. ‌دبلیو بوش در سال ۲۰۰۴ سخن گفته و فاش کرده که در آن سال در جریان

هشتمین شکایت آزارجنسی علیه جورج بوش

یک زن مترجم از تجربه “تلخ” آزار جنسی خود از سوی جورج اچ. دبلیو بوش در سال ۲۰۰۴ سخن گفته و فاش کرده که در آن سال در جریان یک جلسه مدیر جمهور اسبق آمریکا، دو بار مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

مطرح شدن هشتمین شکایت آزارجنسی علیه جورج بوش پدر

این مترجم که نخواسته به علت حساسیت شغلی اش نامش فاش شود، می گوید در آن وقت که مصادف بود با آخرهای دوره اول ریاست جمهوری جورج بوش پسر، در اسپانیا حزب خوزه زاپاترو به قدرت رسیده بود و اسپانیا به طور ناگهانی همه نیروهای خود را از عراق فراخوانده بود که این مساله باعث کدورت میان کاخ سفید و دولت اسپانیا شده است بود.

عبارات مهم : ریاست جمهوری – اسپانیا
آن طور که این مترجم می گوید در چنین ایامی، بوش پدر جهت شکار به اسپانیا سفر کرده بوده و او به همراه هیاتی از سوی خوزه بونو مارتینز، وزیر دفاع وقت اسپانیا، جهت اهدای هدیه(دو قبضه تفنگ شکاری) به محل اقامت مدیر جمهور اسبق آمریکا رفته بود.

اگر چه این زن مترجم محتوای این جلسه را به علت “محرمانه بودن” فاش نکرده ولی گزارش های رسانه ها نشان می دهد که وزیر دفاع اسپانیا با ارسال این هدایا جهت بوش پدر امیدوار به وساطت او جهت اصلاح روابط میان مادرید و واشنگتن بوده است.

به گزارش بی.بی.سی، در جریان این دیدار بوده که به گفته این زن مترجم، در آخر جلسه جورج بوش پدر اصرار می کند که او هم جهت گرفتن تصویر یادگاری در کنارش بایستد؛ کاری که به گفته این زن مترجم “مرسوم” نبود.

این زن گفت: ابتدا فکر کردم اشتباهی بدن مرا لمس می کند ولی هنگامی جهت بار دوم این کار را کرد فهمیدم که عمدی در کار است.

این مترجم، هشتمین زنی است که جورج بوش پدر را به آزار جنسی متهم می کند.

داستان این زن مترجم بسیار مشابه دیگر اتهام هایی است که در چند هفته گذشته علیه جورج بوش پدر طرح شده است و در تمامی آنها زنان از “لمس بدون اجازه و نامناسب بدن شان” به وسیله مدیر جمهور سابق آمریکا شکایت کرده اند.

چند روز پیش هم زنی به نام رازلین کاریگن به مجله تایم گفته بود در سال ۲۰۰۳ و زمانی که او تنها ۱۶ سال داشته، جورج بوش پدر بدن او را به “نحو ناشایستی” لمس کرده است.

روز پنجشنبه هم شبکه خبری سی ان ان داستان زن ۵۵ ساله ای را گزارش کرد که می گفت جورج بوش پدر در سال ۱۹۹۲ به طور “نامناسبی” بدن او را لمس کرده است.

ماه گذشته(اکتبر)، سخنگوی مدیر جمهور سابق آمریکا، جیم مک گرتث، رسما پذیرفت که جورج بوش پدر “عادت دست زدن به بدن زنان” را داشته و البته “نیت” او از این کار “آزار دادن افراد” نبوده است.

مک گرتث در آن بیانیه، بیماری و کهولت سن بوش پدر و نشستن او روی ویلچر و افتادن دست او در هنگام تصویر گرفتن را علت وقوع بعضی از این اتفاقات دانسته بود ولی آن طور که این زن مترجم می گوید در هنگام تصویر گرفتن بوش پدر کنار او ایستاده بود؛ مشابه عکسی که زن کاریگن از آن سخن به میان آورده است.

جورج اچ دبلیو بوش از سال ۲۰۱۲ شروع به استفاده از ویلچر کرده است.

این مترجم گفت: در آن هنگام او روی ویلچر نبود. ما در برابر یک شومینه ایستاده بودیم. من زیاد از آن که ناراحت شده است باشم، عصبانی بودم. از این که نمی توانم لب به اعتراض باز کنم. در آن وقت به خودم می گفتم او این کار را کرد چون می داند که من نمی توانم دهانم را باز کنم. من چگونه می توانستم در آن لحظه در حضور وزیر دفاع لب به اعتراض باز کنم؛ در فضایی که جلسه سنگین بود و به علت فراخوانی سربازان اسپانیایی از عراق، رابطه میان کاخ سفید و دولت سوسیالیست حاکم تیره شده است بود.

هشتمین شکایت آزارجنسی علیه جورج بوش

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: ریاست جمهوری | اسپانیا | داستان | اعتراض | آمریکا | اسپانیا | تصویر | داستان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>