خانه » خبری و خواندنی » کارگردانان ناکام هالیوود و فیلم‌های جذابی که ساخته نشدند
 

 

کارگردانان ناکام هالیوود و فیلم‌های جذابی که ساخته نشدند

گاهی قرار است فیلم‌هایی ساخته شود که همه جهت دیدن آنها لحظه شماری می کنند ولی ناگهان…

کارگردانان ناکام هالیوود و فیلم‌های جذابی که ساخته نشدند

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ بدون شک هالیوود شگفت انگیزترین و جالب ترین دنیای سرگرمی و خلاقیت را جهت بشر فراهم آورده هست. دنیاهایی که بدون وجود هالیوود تنها در تصوراتمان جای داشتند. با این وجود گاهی قرار است فیلم‌هایی ساخته شود که همه جهت دیدن آنها لحظه شماری می کنند ولی ناگهان مشخص می شود که به هر دلیلی آن فیلم ساخته نخواهد شد. در ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

عبارات مهم : کارگردانی – فیلمنامه
ایندیانا جونز و شهر خدایان

کارگردانان ناکام هالیوود و فیلم‌های جذابی که ساخته نشدند

چهارمین قسمت از مجموعه فیلم های ایندیانا جونز در سال ۲۰۰۸ به روی پرده رفت و فروش خوبی داشت؛ ولی بسیاری از طرفداران این فرانچایز از آن راضی نبودند. ولی بعدها مشخص شد که قبلاً فیلمنامه بسیار بهتری جهت قسمت چهارم نوشته شده است بود ولی ساخت آن صورت نگرفت که این عنوان بر خشم طرفداران ایندیانا جونز افزود. ظاهراً در سال ۲۰۰۲، فرانک دارابونت مشهور فیلمنامه قسمت چهارم را با عنوان «ایندیانا جونز و شهر خدایان» (Indiana Jones and the City of Gods) نوشته بود که بدون شک داستان بسیار متفاوتی را بیان می‌کرد. ظاهراً استیون اسپیلبرگ و هریسون فورد از این فیلمنامه استقبال کرده بودند ولی جورج لوکاس با آن موافق نبود.

هالوِ پیتر جکسون و نیل بلومکمپ

گاهی قرار است فیلم‌هایی ساخته شود که همه جهت دیدن آنها لحظه شماری می کنند ولی ناگهان…

بعد از موفقیت سه گانه «ارباب حلقه ها»، پیتر جکسون وقت یافت که روی یک پروژه شخصی کار کند. در یکی از این پروژه‌ها وی قرار بود اقتباسی سینمایی از بازی ویدیویی «هالو» (Halo) را به کارگردانی نیل بلومکمپ بسازد. هر چند این فیلم چندین بار وارد مرحله پیش تولید شد ولی در نهایت استودیوهای یونیورسال و فاکس به خاطر هزینه ی بالا حاضر به همکاری در این پروژه نشدند.

بازگشت جدایِ دیوید لینچ

همه فیلم «بازگشت جدای» (Return of the Jedi) را به عنوان یکی از ضعیف ترین قسمت های فرانچایز «جنگ ستارگان» می شناسند ولی شاید اگر دیوید لینچ پیشنهاد جورج لوکاس جهت کارگردانی این فیلم را می پذیرفت، نتیجه ی متفاوتی رقم می خورد.

جیمز باندِ کریستوفر نولان

کارگردانان ناکام هالیوود و فیلم‌های جذابی که ساخته نشدند

علاقه ی کریستوفر نولان به فرانچایز «جیمز باند» بر کسی پوشیده نیست و در فیلم های «شوالیه تاریکی» نیز می توان رگه هایی از این علاقه را به وضوح مشاهده کرد. ولی در کمال ناباوری، کمپانی های سونی و مترو گلدوین مایر علاقه ای به ایده های کارگردانی نولان جهت این مجموعه نداشتند. ولی شاید در صورتی که قسمت جدیدی از فرانچایز «جیمز باند» ساخته شود، شاهد حضور کریستوفر نولان و همچنین تام هاردی در آن باشیم.

میعاد با رامایِ دیوید فینچر

شاید بزرگ ترین آرزوی دوران بازیگری مورگان فریمن بازی در فیلمی باشد که از داستان «میعاد با راما» (Rendezvous With Rama)، رمان شناخته شده است ی علمی تخیلی نوشته شده است به وسیله آرتور سی کلارک اقتباس شده است است. دیوید فینچر بیش از یک دهه تلاش کرد که این آرزوی مورگان فریمن را محقق کند ولی این پروژه هیچ گاه از مرحله ی نوشتن فیلم نامه فراتر نرفت.

گاهی قرار است فیلم‌هایی ساخته شود که همه جهت دیدن آنها لحظه شماری می کنند ولی ناگهان…

مرد شنیِ جوزف گوردون لویت

کامیک «مرد شنی» (Sandman) یکی از پرطرفدارترین داستان های کامیک دنیای دی سی است که آن را به انتخابی طبیعی جهت تبدیل شدن به یک فرانچایز بلاک باستر تبدیل می کند. اخیراً اعلام شده است که قرار است جوزف گوردون لویت کارگردانی و بازی در این فیلم را به عهده بگیرد؛ ولی در نهایت اعلام گردید که لویت از این پروژه کنار گذاشته شده است هست. این پروژه روزی به آخر خواهد رسید ولی در حال حاضر رویایی بیش نیست.

کارگردانان ناکام هالیوود و فیلم‌های جذابی که ساخته نشدند

جیمز باندِ استیون اسپیلبرگ

استیون اسپیلبرگ نیز در لیست طولانی کارگردانانی واقع شده است است که دوست داشتند در پروژه جیمز باند حضور داشته باشند؛ ولی دست کم تاکنون موفق به این کار نشده اند. اسپیلبرگ گفته است که قبلاً دو بار در سال های آخرهای دهه ی ۱۹۷۰ میل خود را جهت شرکت در این پروژه اعلام کرده هست؛ ولی علی رغم موفقیت شگفت انگیز فیلم های «آرواره ها» و «برخورد نزدیک از نوع سوم»، هر دو پیشنهاد او جهت همکاری در ساخت فیلم های جیمز باند رد شده است است.

زن شگفت انگیزِ جوس ودن

کمپانی برادران وارنر سال ها بود که قصد داشت فیلم «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) را بسازد. در سال ۲۰۰۵، آن ها با جوس ودون تماس گرفتند تا نوشتن فیلمنامه و کارگردانی این فیلم را بر عهده بگیرد. ولی دو سال بعد وی به علت این که هنوز فیلمنامه را کامل نکرده بود از این پروژه کنار گذاشته شد و باز هم ساخت این فیلم به تعویقی چند ساله افتاد. البته در نهایت این فیلم ساخته شد ولی با فیلمنامه ای متفاوت از آن چه که جوس ودون نوشته بود.

مرد مورچه ایِ ادگار رایت

شاید یکی از ناخوشایندترین اتفاقات جهت یک کارگردان این باشد که سال ها روی یک پروژه کار کند ولی در نهایت از کارگردانی آن کنار گذاشته شود. این همان اتفاقی است که جهت ادگار رایت و فیلم «مرد مورچه ای» (Ant-Man) رخ داد. اگر چه فیلم «مرد مورچه ای» موفقیت بزرگی در گیشه کسب کرد ولی بدون شک با حضور ادگار رایت در مقام کارگردان فیلمی خاص تر و منحصر به فردتر را شاهد بودیم.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کارگردانی | فیلمنامه | موفقیت | پروژه | مورچه | سینمای جهان | سینمای هالیوود | فیلم های هالیوودی

کارگردانان ناکام هالیوود و فیلم‌های جذابی که ساخته نشدند

کارگردانان ناکام هالیوود و فیلم‌های جذابی که ساخته نشدند

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>