خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » تاوان تظاهر به دیوانگی ترامپ
 

 

تاوان تظاهر به دیوانگی ترامپ

از نوامبر ۲۰۱۶ که دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا گزینش شده است است تا همین امروز، یک جریان مرموز در آمریکا و اروپا اصرار دارد که او را

تاوان تظاهر به دیوانگی ترامپ

از نوامبر ۲۰۱۶ که دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا گزینش شده است است تا همین امروز، یک جریان مرموز در آمریکا و اروپا اصرار دارد که او را یک دیوانه تمام عیار معرفی کند که در چرخه ای غیرمنتظره بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا نشسته است!.

یک جریان مرموز در آمریکا و اروپا اصرار دارد که ترامپ را یک دیوانه تمام عیار معرفی کند

از نوامبر ۲۰۱۶ که دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا گزینش شده است است تا همین امروز، یک جریان مرموز در آمریکا و اروپا اصرار دارد که او را یک دیوانه تمام عیار معرفی کند که در چرخه ای غیرمنتظره بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا نشسته است!.

عبارات مهم : مقامات آمریکا – سپاه پاسداران
۱- شخصی را حکایت کرده اند که کیسه ای گندم جهت آرد کردن به آسیاب برده بود و درحالی که جهت نوبت به انتظار ایستاده بود، گندم کیسه دیگران را به کیسه خود می ریخت. آسیابان که متوجه شده است بود با خشم به او نهیب زد که این چه کاری است؟ به چه دلیل به گندم دیگران دست درازی می کنی؟ و او در پاسخ گفت؛ مگر نمی دانی که من دیوانه ام؟ همه اهل دِه مرا به دیوانگی می شناسند. آسیابان گفت؛ اگر دیوانه ای به چه دلیل از کیسه خودت به کیسه دیگران نمی ریزی؟!

از نوامبر ۲۰۱۶ که دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا گزینش شده است است تا همین امروز، یک جریان مرموز در آمریکا و اروپا اصرار دارد که او را یک دیوانه تمام عیار معرفی کند که در چرخه ای غیرمنتظره بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا نشسته است! دنباله همان جریان مرموز در داخل کشور خودمان نیز هر از چند گاه در این شیپور فریب می دمد که مدیر جمهور آمریکا یک سیاستمدار دیوانه و خطرناک و غیرقابل آینده نگری است و نتیجه می گیرد که باید از چالش و رویارویی با او پرهیز کرد به چه دلیل که ترامپ نشان داده است به چرخه تصمیم سازی و تصمیم گیری در چارچوب تعریف شده است دیپلماسی آمریکا اعتقادی ندارد و هر لحظه ممکن است دست به اقدامی خطرناک زده و تصمیم فاجعه آفرینی علیه کشورمان اتخاذ کند!

۲- آیا ترامپ آنگونه که بعضی از مقامات آمریکایی و اروپایی و جریان سیاسی یاد شده است در داخل کشور ادعا می کنند، یک دیوانه تمام عیار است؟ و یا زیر این کاسه، نیم کاسه ای نهفته است؟ بخوانید!

الف: دو هفته قبل شبکه خبری «آکسیوس» آمریکا در گزارشی از یک نشست با حضور مقامات برجسته آمریکایی در کاخ سفید خبر داد که در آن «جیمز متیس» وزیر دفاع، «سانی پرود» وزیر کشاورزی، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه و «رابرت لایتیزر»، نماینده تجاری آمریکا حضور داشته اند. عنوان این نشست، باقی ماندن یا خروج آمریکا از توافق تجاری با کره جنوبی بوده هست. در این نشست دونالد ترامپ به نماینده تجاری آمریکا می گوید؛ ۳۰ روز وقت دارید تا از کره جنوبی امتیازات مورد نظر را بگیرید و در غیر این صورت از توافق با این کشور خارج خواهیم شد. لایتیزر با تأیید نظر ترامپ می گوید «بسیار خوب، به کره ای ها اعلام می کنم که فقط ۳۰ روز مهلت دارند». به گزارش آکسیوس، ترامپ سخن او را قطع می کند و می گوید: «نه، نه، نه، شما نباید اینگونه مذاکره کنید! نباید بگوئید ۳۰ روز مهلت دارند. باید به آنها بگوئید که این -یعنی ترامپ- دیوانه است و هر لحظه ممکن است از توافق خارج شود»!

ب: ترامپ در زمستان سال گذشته با برف از آسمان به آمریکا وارد نشده است که او را یک استثناء در تاریخ دیپلماتیک این کشور معرفی می کنید! او برآمده از یک گزینش چند مرحله ای در حزب جمهوریخواه آمریکاست. در این چرخه ابتدا بیش از ۱۰ تن، نامزد می شوند و از میان آنها تعدادی گزینش شده است و به مرحله دوم و سپس به همین ترتیب مراحل بعدی را طی می کنند و در نهایت بعد از بررسی ها و ارزیابی های درون حزبی، یکی از آنها به عنوان نامزد نهایی حزب معرفی می شود. دونالد ترامپ نامزد نهایی حزب جمهوریخواه آمریکا است که در چرخه چند مرحله ای گزینش و معرفی شده است هست. بنابراین بسیار راحت لوحانه است اگر تصور کنیم یک دیوانه توانسته است از تمام فیلترهای چندگانه حزب عبور کند و به عنوان نامزد نهایی این حزب معرفی شود.

نکته درخور توجه این که، چند تن از مقامات برجسته حزب جمهوریخواه که در گزینش ترامپ دست داشته اند نیز او را دیوانه نامیده اند. چرا؟!

ج: و بالاخره؛ کسانی که ترامپ را دیوانه معرفی می کنند و با استناد به دیوانگی ترامپ نسخه مدارا- بخوانید سازش- با او را می پیچند باید به این پرسش پاسخ بدهند که کدامیک از کارهای ترامپ طی چند ماهی که از ریاست جمهوری او می گذرد، به زیان آمریکا بوده و از نوع زورگویی به دیگران و باج خواهی از آنان نبوده است؟! اگر دیوانه است باید دستکم در یک مورد به زیان منافع آمریکا تصمیمی گرفته و دست به اقدامی زده باشد.

شواهد فراوانی که به چند نمونه از آن اشاره شد، کمترین تردیدی باقی نمی گذارد که ادعای دیوانگی ترامپ یک تکنیک جهت ایجاد رعب در طرف های برابر آمریکاست و همانگونه که «آکسیوس» فاش کرده است با هدف امتیازگیری از دیگران جعل و به میدان آورده اند! ولی چرا؟ و این تکنیک در کدام نقطه با منافع کشورمان تلاقی می کند؟

۳- جریان سیاسی مورد اشاره داخلی که این روزها همسو با آمریکایی ها و اروپایی ها بر دیوانه بودن ترامپ اصرار دارد، همان جریانی است که ملت را از «سایه جنگ» می ترساند و در برابر این پرسش که به چه دلیل بعد از آنهمه تعریف و تمجید اغراق آمیز راجع به برجام و دستاوردهایی که جهت آن برشمرده بودید، دست خالی از این میدان بازگشته اید، پاسخ می دادند، برجام «سایه جنگ» را از سر ملت رفع کرده است! یعنی اگر امتیازات فراوانی داده ایم و در برابر آن فقط چند وعده نسیه تحویل گرفته ایم، غیر از آن چاره ای نداشته ایم و در عوض، سایه جنگ را از سر ملت دور کرده ایم!

امروزه این نگرانی جدی وجود دارد که مبادا جریان یاد شده است با دمیدن در شیپور دیوانگی ترامپ و یا باور کردن ادعای حریف راجع به دیوانگی او، زمینه وادادگی دیگری نظیر آنچه در برجام شاهد آن بودیم را رقم بزنند و با این توجیه که طرف برابر یک دیوانه تمام عیار است به باج خواهی ها و زورگویی های پی در پی آمریکا تن بدهند و در یک کلمه به بهانه «دیوانگی ترامپ»! ملت را با همان فاجعه و خسارت بزرگی روبرو کنند که به بهانه «سایه جنگ» روبرو کردند. احتمال یاد شده است با توجه به بعضی از برخوردهای منفعلانه دولت در برابر باج خواهی آمریکا قوت بیشتری گرفته و این توهم را در حریف پدید آورده است که دولت درمقابل زورگویی های آمریکا، تصویر العمل درخور توجهی نشان نخواهد داد و به قول «الداد پاردو» کارشناس مسائل کشور عزیزمان ایران در دانشگاه عبری اورشلیم؛ «مزیت ترامپ آن است که کشور عزیزمان ایران از او تصویر فردی غیرقابل آینده نگری را دارد. آنها (مقامات ایرانی) بازیگران غیرعقلانی نیستند و به علت وحشت از آماده شدن ترامپ جهت جنگ، در برابر او تسلیم خواهند شد»!

و اما، اهمیت استراتژیک موضع اخیر فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دقیقا در همین نقطه قابل درک است.

۴- دو روز قبل، سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران به آمریکا هشدار داد که اگر سپاه پاسداران را در لیست گروه های تروریستی جای دهد، سپاه نیز ارتش آمریکا را یک جریان تروریستی نظیر داعش تلقی خواهد کرد.

آمریکا به خوبی می داند که طرف برابر او در کشور عزیزمان ایران اسلامی، دولت کنونی نیست بلکه در این آوردگاه با سپاه پاسداران انقلاب و صدالبته با ارتش مجهز جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران روبرو خواهد بود و در صورتی که دست به حماقتی بزند باید هزینه سنگین این حماقت را نیز بپردازد. هزینه ای که هرگز توان تحمل آن را ندارد.

امروزه آمریکا با نزدیک به ۵۰ پایگاه نظامی که در منطقه دارد و بیش از ۵۰ هزار نیروی نظامی که در این پایگاه ها حضور دارند، به گونه ای با ما همسایه است و در صورت دست زدن به حماقت، از تیررس موشک های میان برد و دوربرد و سایر تجهیزات استراتژیک ما در امان نخواهد بود و همانگونه که تروریست های داعش را مستحق مجازات می دانیم، در صورت قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریست، میان ارتش آمریکا با تروریست های داعش تفاوتی قائل نخواهیم بود. ضمن آن که مجازات همپیمان منطقه ای و استراتژیک آمریکا نیز به عنوان عقبه ارتش آمریکا مجاز خواهد بود.

ترامپ باید تاوان تظاهر به دیوانگی را بعد بدهد و به خوبی می داند و بارها تجربه کرده است که سپاه ادعای بی اعتبار نمی کند و بر عهد خود پایدار است و اساسا دلیلی ندارد و عاقلانه نیست که هنگامی ارتش آمریکا جایگزین داعش می شود، از مجازات های سخت نظیر آنچه بر سر داعش آمده هست، در امان باشد.

تاوان تظاهر به دیوانگی ترامپ

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه کیهان

واژه های کلیدی: مقامات آمریکا | سپاه پاسداران | ریاست جمهوری | دونالد ترامپ | نامزد نهایی | آمریکایی | ایرانی | آمریکا | معرفی | ایران | دیوانه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>