خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » ریخت و پاش ملک سلمان در نخستین سفرش به روسیه
 

 

ریخت و پاش ملک سلمان در نخستین سفرش به روسیه

اولین سفر پادشاه عربستان به روسیه همچون سفرهای قبلی وی با انبوهی از چمدان‌های حاوی اثاث منزل و حتی مواد غذایی و همراهانی که تعداد آنها را ۱۵۰۰ تن ذکر کرده‌اند، برجسته شد.

ریخت و پاش ملک سلمان در نخستین سفرش به روسیه

اولین سفر پادشاه عربستان به روسیه همچون سفرهای قبلی وی با انبوهی از چمدان های حاوی اثاث منزل و حتی مواد غذایی و همراهانی که تعداد آنها را ۱۵۰۰ تن ذکر کرده اند، برجسته شد.

نخستین سفر ملک سلمان به روسیه

به نقل از روزنامه دیلی میل، گزارش شده است که ملک سلمان، پادشاه عربستان که به سبک زندگی مجلل خود حتی به هنگام سفرهای رسمی مشهور است در سفر اخیر خود به روسیه هیات همراهی متشکل از ۱۵۰۰ نفر با خود برده است.او همچنین در این سفر لوازم و اثاثیه منزل، چندین تخته فرش و یک پله برقی طلایی به همراه ۸۱۶ کیلو موادغذایی با خود برده است.

عبارات مهم : عربستان – عربستانی
یک مرجع نزدیک به بلومبرگ گفت: هیات همراه پادشاه عربستان به حدی بزرگ بوده که جهت اسکان آنها دو هتل کامل اجاره شده است است.

مهمان ها در این دو هتل شهر مسکو به نام های هتل “ریتزکارلتون” و هتل “چهارفصل” گفته اند که رزروهای این دو هتل به خاطر اسکان هیات همراه پادشاه عربستان لغو شده است و حتی ساکنان دائمی این هتل ها بیرون انداخته شدند تا شرایط اسکان مهمان های عربستانی که روز چهارشنبه وارد روسیه شده است و قرار است تا روز یکشنبه باقی بمانند، فراهم شود.

خبرگزاری ریانووستی گزارش داد که هیات همراه پادشاه عربستان همه اتاق های موجود هتل های هشت ستاره اطراف کرملین را اشغال کرده اند و برآورد شده است که صورت حساب این هتل ها جهت اسکان آنها حدود سه میلیون دلار می شده است است.

روزنامه دیلی تلگراف گزارش داده بود: هیات همراه پادشاه عربستان در سفرهای قبلی شامل ۲۵ شاهزاده ارشد بوده که به عنوان وزیران دولت خدمت می کرده اند و در این هیات همچنین ۱۲۵ سرآشپز به همراه دستیاران شخصی آنها و عوامل امنیتی هم حضور داشتند.

پادشاه ۸۱ ساله عربستان در سفرهایش همواره دو مرسدس بنز S۶۰۰ به همراه ۱۵۰ سرآشپز و ۴۰۰ تن محموله با خود می برده است.

همچنین در این سفرها شاهزاده های عربستانی خدمتکاران هتل را با خدمتکاران شخصی خود جایگزین می کردند تا به عنوان مثال قهوه آنها آنجور که خودشان دوست داشتند سرو شود.

همچنین اثاثیه ها و فرش ها نیز در هتل ها با اموال شخصی خاندان سلطنتی عربستان جایگزین می شدند تا پادشاه و همراهانش در راحت ترین شرایط ممکن به سر ببرند.

در این سفرها یک هواپیما هم هر روز رفت و برگشت به ریاض می رفته تا کالاهایی را از جمله حجم عظیمی میوه و گوشت حلال جهت هیات عربستانی حمل و نقل کند تا خورد و خوراک مناسب آنها تضمین شود.

با وجود این، چنین هزینه هایی در مقایسه با توافق های تجاری و تسلیحاتی که گمان برده می شود بین پادشاه عربستان و مدیر جمهور روسیه امضا شده است کم اهمیت هستند.

برآورد شده است که توافق تحویل سامانه دفاع موشکی S-۴۰۰ روسیه به عربستان و دیگر تجهیزات سه میلیارد دلار به تنهایی ارزش داشته و توافق های آنها در حوزه های انرژی و پتروشیمی نیز دو میلیارد دلار ارزش داشته اند.

ریخت و پاش ملک سلمان در نخستین سفرش به روسیه

با این حال در سفر پادشاه عربستان به روسیه همه چیز طبق برنامه پیش نرفت چون زمانی که وی قصد داشت با پله برقی طلایی خود از هواپیمای شخصی اش پایین بیاید در میانه راه این پله برقی دچار نقص فنی شده است و از حرکت ایستاد.

در ویدیوی انتشار شده است از این اتفاق پادشاه عربستان مجبور شد بعد از ایستادن این پله برقی با پای خود از مابقی پله ها پایین بیاید.

اولین سفر پادشاه عربستان به روسیه همچون سفرهای قبلی وی با انبوهی از چمدان‌های حاوی اثاث منزل و حتی مواد غذایی و همراهانی که تعداد آنها را ۱۵۰۰ تن ذکر کرده‌اند، برجسته شد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: عربستان | عربستانی | پادشاه | همراه | مهمان | روسیه | توافق | همراهی | سفرهای

ریخت و پاش ملک سلمان در نخستین سفرش به روسیه

ریخت و پاش ملک سلمان در نخستین سفرش به روسیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>