خانه » خبری و خواندنی » دفاع مقدس تفکر اصیل انقلابی را در برابر تفکر لیبرالیستی قرار داد
 

 

دفاع مقدس تفکر اصیل انقلابی را در برابر تفکر لیبرالیستی قرار داد

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس باعث شد تفکر اصیل انقلابی در برابر تفکر لیبرالیستی قرار بگیرد و این تفکر از جامعه ما زدوده شود

دفاع مقدس تفکر اصیل انقلابی را در برابر تفکر لیبرالیستی قرار داد

سردار سلیمانی:

دفاع مقدس تفکر اصیل انقلابی را در برابر تفکر لیبرالیستی قرار داد

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس باعث شد تفکر اصیل انقلابی در برابر تفکر لیبرالیستی قرار بگیرد و این تفکر از جامعه ما زدوده شود در واقع دفاع مقدس موجب تقویت لایه های هویتی و ارزشی جامعه شد.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، سردار سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی در محفل رزمندگان اسلام در میدان امام (ره) اصفهان، اظهار کرد: شهید بزرگوار و افتخار شما مردم اصفهان، شهید حججی نمونه کوچکی از رشادت های فرزندان اصفهان بود و ما دیدیم که چه تأثیر و تحولی در جامعه ما ایجاد کرد. این گوشه ای از آن چیزی است که امام حسین (ع) به ما یاد داد. همه شعارها و خطاب هایی که از امام حسین(ع) از آن وقت تا اکنون به جا مانده الگوی جامعه بشریت شده است است.

عبارات مهم : سپاه پاسداران – سردار سلیمانی
وی ادامه داد: بدون اتفاق عاشورا و بدون امام حسین (ع)، جامعه بشریت دچار یک خلأ بزرگ می شد و این را می شود از نوشته های فلاسفه در مکاتب و مذاهب متفاوت اطراف سیدالشهدا به خوبی متوجه شد. نه تنها ما و پیروان اسلام بلکه تمام دنیا و مذاهب از او متأثر شده است اند. همه پیروزی ها و موفقیتمان را در طول این ۴۰ سال انقلاب اسلامی مدیون حسین بن علی(ع) هستیم. انقلاب و دفاع مقدس ما همه مدیون امام حسین (ع) است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، اظهار کرد: حضور در اجتماعات فرهنگی استان اصفهان با خصوصیات مردم اصفهان جهت هرکسی که در این جلسات شرکت کند یک افتخار بزرگ هست. نقش اصفهان در دفاع مقدس یک نقش بی بدیل بود. در کنار حمایت و این حجم از ایثارگری، آنچه اهمیت بیش تری داشت نقش محوری اصفهان در اداره و مدیریت جنگ بود.

سلیمانی گفت: شاید بتوان نیروی انسانی را از همه جا بسیج کرد، ولی نمی توان جای شهیدی چون خرازی شخص دیگری را تصور کرد. نمی توان صحنه جنگ را بدون شهید کاظمی و شهید همت در نظر گرفت. نمی توان اصفهان را دید و شهیدانی چون میثمی و محلاتی را ندید. آنچه که شهید محلاتی در هواپیما تصمیم گرفت و آن تصمیمی که شهید حججی در روی زمین زیر تیغ داعشی ها گرفت هیچ تفاوتی باهم نداشت.

وی ادامه داد: اصفهان ستون فقرات دفاع مقدس در ابعاد متفاوت محسوب می شود. حجم حضور، فداکاری، ایثار و حمایت این استان شهیدپرور در دفاع مقدس و این که بیش ترین سهم شهید را تقدیم انقلاب و دفاع مقدس کرده هست، نقش کلیدی و محوری اصفهان را در جنگ مشخص می کند. در واقع جنگ را بدون اصفهان نمی توان در نظر گرفت. اگر جلسه ای در جنگ تشکیل می شد و شهیدانی چون آقابابایی، جعفر زاده ،خرازی ردانی و… در آن حضور نداشتند آن جلسه ناقص بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه آن بخش هایی از جنگ که مردم را متأثر کرد باید هم پای انقلاب ما سنجیده شود، گفت: در اوایل انقلاب اسلامی و در جنگ تحمیلی نقش لیبرال ها پررنگ بود و عنصر مشکوکی مانند بنی صدر و مجموعه هایی که در دوره اول انقلاب وجود داشتند نقش پیدا کردند که همین باعث شد در سال های اول جنگ دچار مشکلاتی شویم. در واقع یکی از بااهمیت ترین اثرات دفاع مقدس رجوع عمومی به ارزش های اصیل دینی بود و آنچه باعث شد از نظام شاهنشاهی فاصله بگیریم و به ارزش های اصیل دینی برگردیم دفاع مقدس بود.

سلیمانی ادامه داد: دفاع مقدس باعث شد تفکر اصیل انقلابی در برابر تفکر لیبرالیستی قرار بگیرد و این تفکر از جامعه ما زدوده شود در واقع دفاع مقدس موجب تقویت لایه های هویتی و ارزشی جامعه شد و در طول این دوره مردم از همه شهرها و نواحی کشور آمدند و این باعث شد تا تأثیرگذاری در جامعه سریع تر اتفاق بیفتد و جامعه ما به یک جامعه دینی تبدیل شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه، ادامه داد: از دیگر تأثیرات دفاع مقدس تأثیر رهبری بر جامعه بود. او روح دینی و معنوی را درون جامعه دمید. حضور امام راحل بر مدیریت دفاع مقدس تأثیر مستقیم داشت و کسانی چون خرازی، همت و باکری را پرورش داد. در واقع یکی از دلایل پاکی دفاع مقدس پاکی فرماندهان ما بود. فرماندهان ما جلودار شجاع و خطرپذیر بودند.

وی گفت: یکی دیگر از موارد حائز اهمیت، عوض کردن ماهیت در مدیریت جنگ از شیوه های کلاسیک به شیوه اسلامی بود. بنابراین دفاع مقدس غیر از آثاری چون فداکاری و ایثار اثرات دیگری چون نشان دادن جوهره امام (ره) را داشت که هم آن وقت و هم امروز موفقیت های ما تأثیر گرفته از تدابیر او است.

فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار کرد: امام و مدیران شایسته ای که منعکس کننده نور امام در صحنه جنگ بودند هر کجا که با هم بودند و همسان شدند به پیروزی رسیدند و هر کجا که صحنه از انسان های پاک خالی شد در نهایت به شکست انجامید. در واقع اگر جامعه از انسان های پاک و فداکار خالی شود همان اتفاقی می افتد که بر سر امیر مؤمنان آمد.

وی ادامه داد: قدرت جامعه اسلامی در منطقه یک قدرت حقیقی و تثبیت شده است است و جمهوری اسلامی یک کشور قدرتمند است و دشمن اشتباه می کند که می پندارد قدرت جمهوری اسلامی یک قدرت پادگانی یا پایگاهی هست. اگر شما همه منطقه را بگردید پایگاه رسمی از جمهوری اسلامی نمی بینید و این در حالی است که کشور عزیزمان ایران قدرتمند است و این همان چیزی است که دشمنان، قدرت مواجهه با آن را ندارند.

سلیمانی گفت: قدرت جمهوری اسلامی یک قدرت مردمی و مذهبی هست. رهبر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در برابر همه مسائل ایستادند و به مردم نیز امر کردند که در برابر دشمن های ایستادگی کنند و با همه اقداماتی که انجام دادند بر قدرت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را افزودند و این قدرت با همین منطق دقیق و رهبری حکیمانه روز به روز زیاد کردن پیدا خواهد کرد.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: سپاه پاسداران | سردار سلیمانی | قاسم سلیمانی | جامعه اسلامی | تأثیرگذار | مدیریت | انقلاب | اصفهان | سلیمانی | انقلابی | ایران

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>