خانه » ورزشی » جشن ۷۲ سالگی کلوب استقلال
 

 

جشن ۷۲ سالگی کلوب استقلال

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوانباشگاه فوتبال استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از پرهوادارترین باشگاه‌های فوتبال در کشور عزیزمان ایران

جشن 72 سالگی کلوب استقلال

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوانباشگاه فوتبال استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران یکی از پرهوادارترین باشگاه‌های فوتبال در کشور عزیزمان ایران است که در سال۱۳۲۴ در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بنیان‌گذاری شده‌است. استقلال تا پیش از انقلاب کشور عزیزمان ایران تاج نام داشت.

باشگاه استقلال با ۲ قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا (مسابقات باشگاهی قهرمانی آسیا ۱۹۷۰ و جام باشگاه‌های آسیا ۹۱-۱۹۹۰ و ۲ نایب قهرمانی (جام باشگاه‌های آسیا ۹۲-۱۹۹۱ و جام باشگاه‌های آسیا ۹۹-۱۹۹۸) و ۲ مقام سومی (جام باشگاه‌های آسیا ۱۹۷۱ و جام باشگاه‌های آسیا (۲۰۰۱-۲۰۰۲) پُرافتخارترین کلوب فوتبال ایران در رقابت‌های آسیایی و دومین کلوب پرافتخار تاریخ قاره آسیا محسوب می‌شود.

تیم فوتبال استقلال همچنین با ۸ قهرمانی در بالاترین دسته فوتبال کشور عزیزمان ایران قرار دارد. این تیم یک بار درلیگ منطقه‌ای کشور عزیزمان ایران ، یک بار در جام تخت جمشید، یک بار در لیگ قدس ، دو بار در جام آزادگان و سه مرتبه در لیگ برتر توانسته عناون قهرمانی را کسب کند.

جشن ۷۲ سالگی کلوب استقلال

استقلال دومین تیم پرافتخار در لیگ کشور عزیزمان ایران و با ۶ قهرمانی و ۳ نایب قهرمانی، پرافتخارترین تیم در جام حذفی کشور عزیزمان ایران است.

امروز سه شنبه چهارم مهر ۹۶، مصادف با تولد ۷۲ سالگی باشگاه استقلال هست. این کلوب پر طرفدار ایرانی که در سال ۱۳۲۴ تأسیس شده است تا کنون توانسته ۸ عنوان قهرمانی در لیگ کشور عزیزمان ایران و عناوین قهرمانی در جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را به خود تخصیص داده شده است دهد تا یکی از تیم های پر افتخار کشور عزیزمان ایران و قاره آسیا نیز لقب بگیرد.

انتهای پیام/

باشگاه استقلال ۷۲ ساله شد

واژه های کلیدی: لیگ قهرمانان آسیا | استقلال | فوتبال | باشگاه | ایرانی | ایران | طرفدار | باشگاه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>