خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » سیستم انتخاباتی آمریکا هک شده است بود !
 

 

سیستم انتخاباتی آمریکا هک شده است بود !

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا، حمله هکرهای روسی به سیستم رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را در ۲۱ ایالت این کشور تایید کرد.

سیستم انتخاباتی آمریکا هک شده است بود !

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا، حمله هکرهای روسی به سیستم رای گیری انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را در ۲۱ ایالت این کشور تایید کرد.

هک سیستم انتخاباتی آمریکا تایید شد

به نقل از رویترز، بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا که در نهایت دونالد ترامپ برنده آن شد، گمانه زنی ها و شک و شبهه هایی راجع به حمله هکرهای روسی به سیستم رای گیری انتخابات در این کشور ایجاد شد. این هکرهای روسی که گفته می شود دولت روسیه از آنها حمایت می کرده هست، به ایجاد اختلال در روند رای گیری انتخابات سال گذشته اقدام کرده بودند.

عبارات مهم : انتخابات ریاست جمهوری – اطلاعات
به گفته مقامات امنیتی این کشور، این بدان معنا نیست که نتیجه های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عوض کردن کرده و یا دستکاری شده است هست. ضمنا اطلاعات ارائه شده است هرگونه دزدی اطلاعات یا راه اندازی بدافزار از سوی هکرها را روی سیستم های انتخاباتی رد می کند.

جانت مانفرا، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در حوزه امنیت سایبری و ارتباطات، طی جلسه ای با اعضای کمیته جاسوسی سنای آمریکا اعلام کرد شبکه سیستم انتخابات سال گذشته آمریکا در ۲۱ ایالت به وسیله هکرهای روسی مورد حمایت دولت این کشور، مورد حمله قرار گرفته بوده است.

وزارت امنیت داخلی کشور آمریکا این حمله را قبول کرده ولی از ذکر نام دقیق ایالت های مورد نظر طفره رفته هست. این در حالیست که پیش تر هم روسیه تمامی این اتهامات مداخله جویانه و جاسوسی را رد کرده بود.

البته تماس های برقرار شده است با شماری از مقامات اجرایی در زمینه انتخابات، نام ایالت هایی را که مورد حمله قرار گرفته اند، مشخص کرده هست. ایالت های آلاباما، کلورادو، فلوریدا، مینسوتا، تگزاس و واشنگتن از جمله ایالاتی بودند که اعلام کرده بودند مورد هجوم و حملات سایبری هکرهای روسی قرار گرفته بودند که البته به گفته آنها، این حملات موفقیت آمیز نبوده هست. ایالت های آریزونا و ایلینوی هم قبول کرده بودند که سال گذشته، هدف این هکرها واقع شده است بودند.

گزارش ها و پیگیری هایی که نزدیک به یک سال به طول انجامید، گمانه زنی ها راجع به حملات هکرهای روسی در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تایید کرد و موجب شد مقامات مسئول جهت ارتقای سیستم امنیتی انتخابات در سال های آینده زیاد آماده شوند.

سیستم انتخاباتی آمریکا هک شده است بود !

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


واژه های کلیدی: انتخابات ریاست جمهوری | اطلاعات | انتخابات | آمریکا | سیستم | امنیت | خبر | بین الملل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>