خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی!!!
 

 

آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی!!!

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی و حتی برنامه ریزی جهت این عنوان را به شدت تکذیب کرد.

آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از 2500 سی سی!!!

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی و حتی برنامه ریزی جهت این عنوان را به شدت تکذیب کرد.

تکذیبیه در مورد خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی

«علی علی آبادی فراهانی» امروز (شنبه) افزود: هیچ تصمیم گیری تاکنون در این زمینه اخذ نشده و هر مطلبی که در این زمینه انتشار شده است صرفا شایعه بوده و قویا تکذیب می شود. به گفته وی، وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ برنامه ای جهت عوض کردن معیار لوکس بودن خودروها از حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی نیز ندارد.

عبارات مهم : خودروهای لوکس – ۷۰۰ میلیون
وی تصریح کرد: به منظور ساماندهی واردات ماشین به کشور، از چند ماه پیش دستور العملی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دولت ارائه شده است که دو هدف مهم توسعه صادرات خودروهای ساخت داخل و حمایت از صنایع داخلی را دنبال می کند.

برخی رسانه ها امروز خبرهایی حاکی از آزادسازی واردات خودروهای لوکس و گران قیمت با حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی دادند، حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی از حدود چهار سال پیش تاکنون، معیار لوکس بودن خودروها به حساب می آید.

در پنج ماه نخست امسال بیش از ۳۸ هزار دستگاه ماشین از گمرکات کشور ترخیص شده است که ارزش آنها بیش از یک میلیارد و ۴۲ میلیون دلار هست؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۲۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه ماشین به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار وارد شده است بود.

در چهار ماه نخست امسال نزدیک به ۲۶ هزار دستگاه ماشین سواری وارد و در گمرک های کشور ترخیص شد، این میزان در مدت مشابه پارسال حدود ۱۸ هزار دستگاه بود؛ این امر نشاندهنده زیاد کردن ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال است.

پیشتر مدیر انجمن صنفی واردکنندگان ماشین بسته شدن سایت ثبت سفارش خودرو، زیاد کردن قیمت ارز، سیاست دولت در حذف واردکنندگان غیرنماینده از بازار را از دلایل مهم زیاد کردن قیمت خودروهای خارجی در بازار مطرح کرد.

آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی سی!!!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: خودروهای لوکس | ۷۰۰ میلیون | واردات | دستگاه | موتور | ماشین | تجارت | بازار | میلیون

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>