خانه » خبری و خواندنی » دیدار نماینده شرکت ملل با لاوروف در مسکو
 

 

دیدار نماینده شرکت ملل با لاوروف در مسکو

وزیر خارجه روسیه با نماینده خاص شرکت ملل در لیبی دیدار و راجع به اوضاع لیبی و حل بحران آن گفت‌وگو کرد. فرستاده شرکت ملل از طرح نقشه راه تازه جهت لیبی خبر داد.

دیدار نماینده شرکت ملل با لاوروف در مسکو

دیدار نماینده شرکت ملل با لاوروف در مسکو

وزیر خارجه روسیه با نماینده خاص شرکت ملل در لیبی دیدار و راجع به اوضاع لیبی و حل بحران آن گفت وگو کرد. فرستاده شرکت ملل از طرح نقشه راه تازه جهت لیبی خبر داد.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با غسان سلامه، نماینده خاص شرکت ملل در لیبی که اکنون به مسکو سفر کرده، دیدار کرد. براساس بیانیه وزارت خارجه روسیه در این دیدار اوضاع لیبی و حل و فصل بحران این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عبارات مهم : وزارت خارجه – تحریم ها
سلامه در این دیدار گفت: طرح نقشه راه تازه راجع به لیبی در ۲۰ سپتامبر در حاشیه نشست های مجمع عمومی شرکت ملل ارائه خواهد شد که شامل اصلاح توافقنامه سیاسی است و به انتخابات گسترده ختم می شود.

فرستاده شرکت ملل به لیبی تاکید کرد، آنتونیو گوترش، دبیرکل شرکت ملل در جلسه مجمع عمومی شرکت ملل از طرح نقشه برون رفت از بحران کنونی لیبی صحبت خواهد کرد. سلامه خاطرنشان کرد، طرح با تعدیل توافقنامه صخیرات مصوب سال ۲۰۱۵ شروع شده است و با برگزاری انتخابات گسترده همگام با عبور از مراحل انتقالی مهم خاتمه می یابد.

سلامه افزود: چندین خبر را به رهبران روسیه انتقال کرده ام که مهمترین آن این است که لیبیایی ها نیاز به کمک دارند تا از پیچیدگی دوران انتقالی عبور کنند و به کشوری متشکل از شرکت ها برسند، ولی خبر دوم من درخواست لیبیایی ها از جامعه جهانی جهت توافق بر سر یک برنامه مشخص بود و سوم اینکه ادامه اوضاع به نفع هیچ کس چه در سطح داخلی و چه خارجی نیست.فرستاده شرکت ملل تاکید کرد، طی یک ماه و نیمی که در لیبی گذرانده توانسته با صدها لیبیایی دیدار کند و اکنون به نمایندگی از آنها صحبت می کند.

وی راجع به جنگ علیه تروریسم از قدرت لیبیایی ها در مقابله با تروریسم و تروریست ها تقدیر کرد و افزود: آنها در برابر تروریسم منسجم هستند و من از این مساله استقبال می کنم.نماینده شرکت ملل در لیبی خاطرنشان کرد، شرکت ملل از تمام طرف های شرکت کننده در روند سیاسی خواهد خواست فورا و صریح شرکت های کشور را منسجم سازند و متحد شوند.

وی راجع به تحریم های بین المللی علیه لیبی نیز گفت: ما با کمیته تحریم ها جهت بررسی اینکه آیا وقت بازبینی در این تحریم ها رسیده یا نه در ارتباط مداوم هستیم و بعضی کشورها راجع به تحریم های تحمیلی و بلوکه شدن پول ها، واردات سلاح و غیره تا حدودی موضعی سرسخت دارند. بازگشت موسسات کشور به قانع کردن این کشورها در زمینه برداشتن تحریم های تحمیلی می انجامد.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: وزارت خارجه | تحریم ها | انتخابات | تروریسم | سیاسی | روسیه |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>