خانه » خبری و خواندنی » برگزیدگان شانزدهمین جشن منتقدان منزل تئاتر تقدیر شدند
 

 

برگزیدگان شانزدهمین جشن منتقدان منزل تئاتر تقدیر شدند

شانزدهمین جشن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران منزل تئاتر با تقدیر از برگزیدگان این دوره به آخر رسید.

برگزیدگان شانزدهمین جشن منتقدان منزل تئاتر تقدیر شدند

به گزارش خبرنگارحوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛امروز شانزدهمین جشن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران منزل تئاتر امروز پنج شنبه ۲۳شهریور سال ۹۶ در تالار زنده یاد عباس کیارستمی موزه آبگینه با حضور مرضیه برومند، احترام برومند، سعید پور صمیمی، اکبر زنجانپور، مهدی فخیم زاده، لیلی رشیدی، رخشان بنی اعتماد، بابک برزویه، فرزاد حسنی علی اکبر فرهنگی، نعیمه اشراقی، علیرضا تابش، همایون زاده، شنگله و … برگزار شد.

فرزاد حسنی که اجرای مراسم را برعهده داشت، در ابتدا گفت: جشن امسال به همت اصغر همت، علیرضا تابش، امین روشن رییس دبیر منزل دفتر اجتماعی و… برگزار شد و اگر آنها نبودند این مراسم برگزار نمی شد.

سپس کلیپی از محمدرضا رستمی، روزنامه نگار ماهر و توانا کشور نمایش داده شد و علیرضا تابش، مدیر بنیاد فارابی با حضور بر صحنه، از طرف انجمن منتقدان منزل تئاتر نشان عبدالحسین نوشین به الهه خسروی یگانه همسر مرحوم محمدرضا رستمی اهدا شد.

برگزیدگان شانزدهمین جشن منتقدان منزل تئاتر تقدیر شدند

همسر مرحوم محمدرضا رستمی گفت: تئاتر دغدغه مهم همسر من بود. همسر من دنبال کسب ثروت و مقام از راه قلم نبود. در این یکسالی که همسرم درگذشت من کارهای زیادی را قرار بود انجام بدهم و نمی دانم به چه دلیل انجام کارهایی که قرار است به زیرساخت های فرهنگی مملکتی کمک کند، انجام نمی شود؟! من امیدوارم همه بتوانیم میراث داران خوبی جهت محمدرضا رستمی باشیم.

فرزاد حسنی افزود: این مسابقه تنها مسابقه مستقل مطبوعاتی منزل تئاتر است.

فرید قاسمی روح الله جعفری و بابک برزویه بعنوان داوران بر صحنه رفتند، در بخش گزارش به علت ضعف مشهود برگزیده ای معرفی نمی کند.

در بخش مقاله، رتبه اول به سبکرا شهابی باقر از فصلنامه هنرهای نمایش و موسیقی.
در بخش یادداشت، صبا حیدرخانی از خبرگذاری ایلنا رتبه اول را گرفت.
در بخش گفتگو، عباس غفاری از خبرگزاری هنرآنلاین رتبه اول را کسب کرد.
در بخش نقد، برگزیده ای نبود.

شانزدهمین جشن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران منزل تئاتر با تقدیر از برگزیدگان این دوره به آخر رسید.

عباس غفاری بعد از دریافت جایزه گفت: من دو سال بدون کار بودم تا بعد از مدتی دوستانم از هنرآنلاین به سراغم آمدند و از من درخواست کردند که آن ها را در این راه کمک کنم و من از آن ها هم قدردانی می کنم. این روزها تئاتر حال خوشی ندارد، دلایل زیادی هم دارد و چندسالی هم است که دولت کمک هایش را از تئاتر قطع کرده هست. حتی وزیر فرهنگ و ارشاد هم هیچ اسمی از تئاتر در برنامه هایش نیاورد حتی در مراسم تودیع و معارفه هم وزیر رغبتی به این هنر نشان نداد.

وی ادامه داد: دولت باید راه نفس تئاتر را باز کند. باید یک فکر اساسی جهت تئاتر کرد. این حرف ها باید به گوش رییس جمهور برسد هیچ کمکی به تئاتر در دوره ریاست جمهوری دولت آقای روحانی نرسید. اگر دولت کمک نمی کند بعد شرکت نظارت و ارزشیابی را بردارد تا ما بدانیم که تئاتر رها شده است هست. آقای روحانی هم می داند که بسیاری از رای هایی که گرفت از صورت های معروف بود امیدوارم که یک کمکی به فرهنگ این کشور بکند.

سپس از محمدرسول صادقی، مسئول این جشن گفت: امشب شب تولد فرزاد حسنی و بابک برزویه و محمد چرمشیر است من تولدشان را تبریک می گویم. سپس هم یک جشن تولد کوتاهی جهت این عزیزان در تالار زنده یاد عباس کیارستمی گرفته شد.

نشان مسئولیت اجتماعی به نازنین سهامی زاده جهت نمایش مانوس و امین میری جهت نمایش شلتر داده شد.

از علی اکبر فرهنگی، مرد عرصه فرهنگ، به وسیله مرضیه برومند تجلیل بعمل آمد و نشان عبدالحسین نوشین و هدایایی دیگر به او اهدا شد.

جایزه عالی ترین پژوهش به کتاب کارنامه تلخکان شیوا مسعودی داده شد.

برگزیدگان شانزدهمین جشن منتقدان منزل تئاتر تقدیر شدند

جایزه دیگر بخش پژوهش به روح الله جعفری جهت کتاب گروه ملی اهدا شد.

روح الله جعفری بعد از دریافت جایزه گفت:من به جناب رییس جمهور یادآور شدم که اگر جهت کشور کشور عزیزمان ایران کاری می خواهید انجام بدهید باید به فکر فرهنگ و هنر باشید ولی انگار هیچ گوش شنوا و چشم بینایی وجود ندارد. من باز هم تاکید می کنم اگر می خواهید قفل های موجود این جامعه را باز کنید باید به فکر آبادانی فرهنگ و عنر باشید وگرنه کارهایی که انجام می دهید، آب در هاونگ کوبیدن است.

عنوان روزنامه نگار برتر و نشان عبدالحسین نوشین جهت انتشار سالنامه تئاتر و سردبیری سایت کشور عزیزمان ایران تئاتر، به علی اکبر عبدالعلی زاده داده شد.

الهام پاوه نژاد، یادداشت کوچکی جهت علیرضا کوشک جلالی خواند و جهت او آرزوی سلامتی و بازگشت به کشور عزیزمان ایران کرد.

شانزدهمین جشن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران منزل تئاتر با تقدیر از برگزیدگان این دوره به آخر رسید.

دومین جایزه خاص به حسین محب اهری اهدا شد و از اسماعیل شنگله، به وسیله احترام برومند و لیلی رشیدی تجلیل شد.

اسماعیل شنگله گفت: در حرفه تئاتر سالن نیاز است ما سالن داریم ولی خلاقیتی در آن نیست. از طرفی دانشگاه ها که باز شد ما هر سال هزاران تا فارغ التحصیل تئاتر داریم که همه در پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند و این باعث می شود که همه جهت هم بزنند. مقصر همش دولت نیست ما هستیم که تنها در اینجا پابند شده است ایم. بازیگری که بر سر صحنه می رود و ۵۰ درصد وجودش را جای دیگر گرو می گذارد تا بر صحنه برود، این دیگر کار نیست. من کار را بوسیدم گذاشتم کنار چراکه؛ از ماست که بر ماست!

رتبه سوم نمایش برتر به نمایش «صور اسرافیل» به کارگردانی عامر مسافر آستانه، دو نمایش یکسان که رتبه دوم را کسب کرد به نمایش «به نام تمام مادران» محمدرضا رحمانیان و نمایش «گوشس منفی» محمد رضایی راد و رتبه اول به نمایش «می سی سی پی نشسته می میرد» اثر همایون غنی زاده رسید.

جایزه برنامه برتر رادیو یی تئاتر به اثر «پرده آخر» به فرهاد دهنوی رسید و جایزه برتر برنامه تلویزیونی تئاتر به امیر قمیشی جهت برنامه «چشم شب روشن» رسید.

برگزیدگان شانزدهمین جشن منتقدان منزل تئاتر تقدیر شدند

در آخر از قشنگ کامکار خواسته شد تا از گروه برتر تئاتر سال ۹۵ به نام گروه «گاراژ تئاتر» به سرپرستی علی مسعودی تجلیل کند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: عباس کیارستمی | اسماعیل شنگله | فرزاد حسنی | رضا رستمی | برنامه | منتقدان | محمدرضا | برگزاری | نمایش | فرهنگ | جایزه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>