خانه » آشپزی و تغذیه » آموزش انواع غذاها » گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش
 

 

گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش

سینمایی | بازیگری | بازیگران | بازیگر | مدرسه | فرزند | سینما | زندگی

گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش

صحبت با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش 

رز رضوی بازیگر ایرانی با سریال ملکوت شناخته شد و بعد از آن در سینما حضوری فعال داشت. امروز به وی به صحبت نشسته ایم. شخصیتی کاملا پرنشاط که از هر طرف به آن نگاه می کنیم ضد و نقیض هایي در آن وجود دارد که حتی خودش هم دلایل آن را نمیداند. رز یک دوست خودمانی در زندگی اش دارد که هر جا او هست

وی نیز وجود دارد و آن چیزی نیست جز ترس. گرچه اصلا توصیه بدی نیست چون باعث شده است بانو دکتر ما از کلی حاشیه سینما و سوپراستارها دور بماند.

گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش

من خیلی بازیگوش بودم

از دوران کودکی تان شروع کنیم و خاطرات تلخ و شیرینی که در آن وقت داشتید؟

سینمایی | بازیگری | بازیگران | بازیگر | مدرسه | فرزند | سینما | زندگی

دوران کودکی که به خودی خود برترین دوران جهت هر فردی در زندگی اش به حساب می آید از خاطرات مهدکودک رفتن گرفته و بازی هایش تا مدرسه. من خیلی طفل بازیگوشی بودم در حدی که هنگامی مادرم از منزل بیرون می رفت با برادرم شروع میکردیم به خراب کاری و زمانی که مادرم باز می گشت رویه عوض می شد

و می شدیم فرزند هاي خوبی که همه ي مامان ها دوست دارند. مثلاً ما کیسه هاي فریزر را پرآب می کردیم و تا مامانم از منزل بیرون می رفت و تا جا داشت کیسه هاي آبی بود که پرتاب می کردیم به بیرون از منزل و یکبار مادرم مچ مان را گرفت و چشم تان روز بد نبیند.

دوست داشتید هنگامی بزرگ میشوید چه کاره بشوید؟

گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش

دوست داشتم دکتر شوم ولی برادرم رفت رشته مهندسی پزشکی و من هم به دنبالش از تجربی به ریاضی عوض کردن رشته دادم و قبول نشدم و بعد تصمیم گرفتم مترجمی زبان اسپانیایی بخوانم.

ارتباط شما با دکترها چگونه هست؟

سینمایی | بازیگری | بازیگران | بازیگر | مدرسه | فرزند | سینما | زندگی

من از خون می ترسم و اصلا دکتر رفتن، آمپول زدن و دندانپزشکی برایم وحشتناک هست.

با دقت به اینکه کمی از فضای سینما و تلویزیون دور شده است اید، هم اکنون چه میکنید.

گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش

فعلاً مشغول کار تئاتر هستم ولی سال قبل دو کار سینمایی داشتم و در تلویزیون هم در سریال معمای شاه ایفای نقش کرده بودم. به نظر خودم همین مقدار حضور کافی است و نمیدانم به چه دلیل جدیداً همه ي این پرسش را از بازیگران می پرسند، از طرفدار گرفته تا بقیه. احتمالا اخبار کارهای بازیگران به درستی انتقال نمیشود.

گرچه من فکر می کنم مردم از دنیای روزنامه و مجله فاصله گرفته اند و به درستی قضایا را دنبال نمیکنند. از طرفی هم کار هنرمند کاملا بسته به روحیات و شرایط او است و احتمالاً هنرمندی در یک سال ۱۰ کار داشته باشد و در عین حال دو سال پشت سر هم اصلا کار نکند.

به نظرتان شما با مردمی که شناخته شده است نیستند فرقی دارید؟

در ابتدا همه ي باید یادمان باشد که ولی از یک جا آمده ایم و به یک جا هم بر میگردیم، بنابراین خیلی با هم تفاوتی نداریم ولی خب در طول زندگی مان هر فردی به واسطه شرایط و نوع شغلش سبک زندگی متفاوتی دارد و صورت های معروف هم به واسطه شغل ارزش سبک زندگی متفاوتی را دارند.

می گویند سینما پولساز است و هر کس وارد این حیطه شود پولدار خواهدشد. نظر شما چیست؟

مردم باید بدانند در هر شغلی میتوان پولدار شد. چه بسا که یک بازیگر احتمالا کارش خیلی بافایده باشد ولی در فیلمی بازی کند که سرمایه گذاری و تبلیغ خوبی جهت فیلم صورت نگیرد و به طبع همین باعث میشود که فیلم مورد دقت مردم قرار نگیرد و بازیگر هم دیده نشود. در نتیجه کار برایش پول به ارمغان نمی آورد. تمام شغل هاي دیگر هم همین هست. اگر به تمام زوایا در انها دقت نشود پول خوبی در بر نخواهدداشت.

گرچه این روزها بودجه دولتی جهت فیلم سازی بسیار کم است و بازیگران هم با این مالیات هایي که بابت بازی در فیلم ها میپردازند، خیلی شرایط خوبی ندارند. گرچه از سال ۹۰ این مالیات معاف شد که خیلی از بازیگران مانند خود من تا سال ۹۴ اطلاعی نداشتیم و مبالغ هنگفتی را پرداخت کردیم.

باید به همه ي جای کشور عزیزمان ایران سفر کرد

به جز بازیگری مشغول چه کاری هستید؟

من از نظر شغلی که کار دیگری انجام نمی دهم ولی غیر از آن اکثر وقتم را به ورزش کردن و مسافرت می گذرانم. در روزش رشته اسکی را به صورت تخصصی دنبال می کنم و ۱۵ سال است که تا درجه مربیگری پیش رفته ام و غیر از آن هم روزش هاي زیرشاخه بدنسازی را دنبال کردم.

چرا اسکی؟

یکی از وحشت هاي زندگی من برف بود. با اینکه سرما را دوست داشتم ولی همۀ وقت} هنگامی برف می آمد فکر می کردم اگر زمین بخورم خیلی دردناک خواهدبود. یک روز تصمیم گرفت بر همین وحشت غلبه کنم جهت همین رفتم و اسکی را آزمون کردم. هم برف بود و هم زمین خوردن در آن چندان. با خودم گفتم آن قدر زمین میخورم تا ترسم از برف بریزد ولی بافایده بعد از چند جلسه به این ورزش علاقه مند شدم و آن را تا به امروز دنبال کردم.

اهل سفر هستید و کجا را جهت سفر ترجیح میدهید؟

همه ي جای کشور عزیزمان ایران را دوست دارم ولی سفر به جنوب با یک گرما و گیرایی خاصی همراه است ولی به نظر من باید همه ي جای کشور عزیزمان ایران را دید و صرفا نباید گفت فقط برویم این جا چون یکبار لذت برده ایم.

آدم خونگرمی هستید یا نه؟

من آدم ها را دوست دارم و همین باعث می شود ناخودآگاه با آدم ها به گرمی برخورد کنم و معمولاً دیگران میگویند آدم خونگرمی هستم.

مردم آزار نیستم ولی خیلی از افراد اذیتم کردند!

رز رضوی چه کاری دوست دارد انجام بدهد که هم دیگران را شگفت زده میکند و هم شاد؟

نه اینکه بگویم همین اکنون اینکار را انجام میدهم ولی اگر شرایط کاری و مالی این اجازه را به من بدهد دوست دارم رد آینده یک مدرسه جهت کودکان نیازمند راه اندازی کنم خصوصا آنهایی که پدر و مادران ارزش رفته گر و کارگر میباشند تا دغدغه تحصیل این کودکان را نداشته باشند.

روز اول مدرسه خودتان را یادتان هست؟

خیلی حال عجیبی داشتم خیلی گریه کردم و اصلا در صف مدرسه نمی ایستادم و تا آخر دوران دبستان هم مدرسه را دوست نداشتم ولی از اول راهنمایی قضیه عوض شد و نفر اول منطقه شدم و از آن به بعد هم دوست نداشتم حتی یک نمره از نمراتم کم شود و درس عربی و معارف هم مورد علاقه من بودند.

آدم پرجنب و جوشی هستید؟

اصلا. اکثر خودم را آدم تنبلی می دانستم و همۀ وقت} زمانی که به من میگفتند کار تئاتر انجام بده میگفتم این همۀ بیایم سر تمرین ها و دست آخر چند شب اجرا و تمام ولی امسال جهت نخستین بار تجربه بازی در تئاتر اینقدر برایم با تجربه هاي شیرین همراه بود که کمی به خودم آمدم و می خواهم این تلاش و تکاپو را ادامه دهم. گرچه فکر می کنم احتمالا از صبح تا شب بشود خیلی کارهای متفاوتی را انجام داد ولی من اینکار را نمیکنم.

مردم آزاری؟

آدم مردم آزار نیستم ولی خیلی از افراد من را آزار کردند ولی این روزها برایم مهم نیست چون می دانم کسانی که کاری ندارند دیگران را آزار می کنند و تلاش دارند با حاشیه سازی جهت دیگران خود سرگرمی ایجاد کنند.

وقتی کارمند بیمه بودم

رز رضوی اگر بازیگر نمی شد چکار می کرد؟

من قبل از اینکه بازیگر شوم در بیمه دانا کار میکردم و مدیر آنجا همۀ وقت} به من میگفت اینکار جهت تو خیلی خشک است و من دو سال و نیم در آنجا کار میکردم و مانند این بود که تمام دنیا را روی سرم خراب کنند. او همۀ وقت} می گفت تو به درد هنر یا جهانگردی می خوری و خب آن وقت هیچ وقت به هنر فکر نمی کردم ولی هنگامی وارد هنر شدم فهمیدم هر چقدر کار سخت تر باشد جهت من لذتبخش تر هم هست.

هم اکنون خودتان از بیمه بهره گیری میکنید؟ ثالث و بدنه؟

حتماً ثالث را همۀ وقت} دارم ولی بیمه بدنه را فقط بعضی وقت ها انجام می دهم. راستش هر وقت ماشین را بیمه می کنم هیچ وقت تصادف نمیکنم و هر وقت که ماشین بیمه ندارد تق و توق به در و دیوار میخورم.

چقدر تصادف می کنید؟

من چندان راننده خوبی نیستم و معمولاً چندان به این طرف و آن طرف می خورم. آخرین بار هم شش سال پیش از در منزل که بیرون آمدن از روی جدول رد شدم.

ازدواج یهویی پیش می آید

در مورد اذیتی که سر قضیه ازدواج برایتان پیش آمد بگویید؟

چندان بهش فکر نمیکنم چون اولا زندگی فردی هر کس به خودش مربوط است و با یان که تا اندازه ای به مردم حق میدهم که بخواهند از زندگی هنرمندشان باخبر باشند ولی اینقدر بعضی مسائل شخصی پایه هاي زندگی فردی را عوض کردن میدهند که مردم باید اجازه دهند این تغییرها از جانب همان فرد به مخاطبین ارزش اعلام شود

و حرف هاي یک کلام و چهل و کلاغ دیگران را یقین نکنند. من این قول را می دهم که هر بار تغییری در زندگی من رخداد بیافتد گمان ارزش جمع خودم نخستین نفر آن را در همۀ جا اعلام می کنم.

به ازدواج فکر می کنید؟

من خیلی فکر نمیکنم چون همۀ میگویند یهویی پیش آمد و خب حتماً جهت من هم پیش نیامده گرچه این روزها دشواری های و فشارهای زندگی اینقدر چندان است که مردم عادی به کنار حتی دامن صورت های معروف را هم گرفته و زندگی ها خیلی دوامی ندارد.

تلاش خودم را میکنم و بقیه کار را می سپارم به خدا

پول برایتان مهم تر است یا شهرت؟ مثلاً اگر دو کار توصیه شود که یکی برایتان شهرت بیاورد و دیگری پول؟

من فکر می کنم پول برایم ارزش بیشتری دارد به چه دلیل که می دانم شهرتی که با انجام تنها یک کار به وجود بیاید یک هفته بعد از آخر کار هم از بین می رود و جهت رسیدن به شهرت وقت مورد نیاز هست.

تا اکنون بین دوراهی تصمیم گیری باقیمانده اید؟

من معمولاً نمیتوانم به تنهایی تصمیم بگیرم. تلاش خودم را میکنم و بقیه کار را می سپارم به خدا چون یقین دارم که او برترین تصمیم ها را برایمان میگیرد. حتی اگر پیروز نشوم می دانم که زندگی ما از قبل منظم چیده شده است است و ما خیلی نمیتوانیم آن را عوض کنیم.

از سر کار بر میگردید و سر چهارراه فرزند هاي کار جلوی اتومبیل تان را میگیرند تصویر العمل تان چیست؟

شیشه پاک کن ها را دوست دارم گاهی اینقدر وقت نمیکنم ماشین را کارواش ببرم که از آمدن ارزش شاد می شوم و خیلی خوبه که میباشند ولی اي کاش بشود سر و سامان ارزش داد و به این شکل کار نکنند ولی در کل اینجور فرزند ها راکه می بینم دلم برایشان می سوزد ولی بعضی از فرزند ها هم رفتارشان از دنیای کودکی درآمده است و باورم نمیشود این واکنش‌ را انجام می دهند و میترسم گرچه همۀ وقت} به آن ها کمک می کنم.

خیلی دوست دارم نقش مادر را بازی کنم

چه نقشی را خیلی دوست دارید بازی کنید؟

خیلی دوست دارم نقشی بازی کنم که در آن مادر باشم و خیلی دوست دارم در فیلم یک فرزند داشته باشم.

در زندگی حقیقی چگونه؟

دوست داشتن که خیلی دوست دارم ولی فکر میکنم هنوز آمادگی آن را ندارم.

مگر متولد چه سالی هستید؟

خب شد پرسیدید من متولد ۱۴ فروردین سال ۶۱ هستم و به اشتباه در اینترنت همۀ جا زده اند که متولد آبان هستم.

رز رضوی در آینده چه تصویری دارد؟

زود است جهت اینکه بخواهم آینده دورم را بگویم چون من خودم هنوز در حال تجربه کردن هستم.

حرف پایانی…

انشاالله ثانیه ها، دقایق، ساعت ها، روزها و سال هاي درخشانی در انتظار همۀ مردم کشورم و عزیزانم باشد و روزی برسد که دشواری های مردم به کمترین حد ممکن رسیده باشد.

واژه های کلیدی: سینمایی | بازیگری | بازیگران | بازیگر | مدرسه | فرزند | سینما | زندگی

گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش

گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش

گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش

گفتگو با رز رضوی راجع به حاشیه های زندگی اش

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>