خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » از مرسدس بنز تا هدیه یک میلیاردی جهت عروسی دختر متهم نفتی
 

 

از مرسدس بنز تا هدیه یک میلیاردی جهت عروسی دختر متهم نفتی

قاضی مقیسه با انتقاد از اینکه اموال بیت المال در اختیار متهم ردیف سوم قرار گرفته هست، گفت: به عنوان مثال مرسدس بنز، هدیه یک میلیاردی جهت عروسی

از مرسدس بنز تا هدیه یک میلیاردی جهت عروسی دختر متهم نفتی

قاضی مقیسه با انتقاد از اینکه اموال بیت المال در اختیار متهم ردیف سوم قرار گرفته هست، گفت: به عنوان مثال مرسدس بنز، هدیه یک میلیاردی جهت عروسی و آپارتمان ۶ میلیاردی تنها بخشی از آن است.

متهم نفتی:من یک کارمند راحت بودم، لطفا استعلام کنید

قاضی مقیسه با انتقاد از اینکه اموال بیت المال در اختیار متهم ردیف سوم قرار گرفته هست، گفت: به عنوان مثال مرسدس بنز، هدیه یک میلیاردی جهت عروسی و آپارتمان ۶ میلیاردی تنها بخشی از آن است.حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی بعد از حضور در جایگاه متهم خطاب به مدیر دادگاه گفت: شکایت شکات که امروز نیز به بعضی از آنها اشاره شد تاکنون به دست من نرسیده هست. علاوه بر این درخواست دارم با رعایت اصل بیطرفی با عدالت به پرونده من پیگیری شود.

عبارات مهم : بابک زنجانی – آپارتمان
وی با بیان اینکه سابقه خدمت من بر کسی پوشیده نیست، گفت: متاسفانه کیفرخواست بر اساس تحلیل های یکسویه، فقر در ارائه اسناد و گزینشی بودن در تظاهر با واقعیت است.

۸۴ بار نام من را در هفت جلسه بُردید

متهم ردیف سوم افزود: شما قبل از اخذ دفاعیات من و اینکه نوبت من شده است باشد ۸۴ بار نام من را در هفت جلسه گذشته بُردید، ولی در این هفت جلسه یک چیزی خیلی من را اذیت می کند و آن این است که شما می گویید بعد از ۳۰ سال راه ضد انقلاب را در پیش گرفته ام، این جهت من بسیار سنگین است.

وی با بیان اینکه مستندات دروغینی در رابطه با وی در پرونده مطرح شده است هست، گفت: یکی از آنها گزارش آگاهی هست، علاوه بر این کیفرخواست نیز کاملا گزینشی نوشته شده است است.

متهم ردیف سوم در خصوص اتهام معرفی زنجانی به مسئولان و فریبکاری در این رابطه گفت: آقای قاضی شما گفتید که در کیفرخواست آمده تعاریف غیرواقعی را جهت معرفی بابک زنجانی نزد افراد متفاوت داشتم، با این سخنان امروز می فهمم که بزرگنمایی هم گویا جرم هست، خُب در این صورت به چه دلیل افراد دیگر به خاطر این جرم تحت تعقیب قرار نمی گیرند؟ وزیر نفت هم چنین اقدامی انجام داده هست، بسیاری از افراد نیز این کار را انجام داده اند و حتی شاید بتوان گفت که این عادت همه شده است است.

من معاون وزیر اطلاعات نبوده ام

متهم ردیف سوم با انتقاد از بعضی حواشی مطرح شده است در رابطه با پست دولتی اش گفت: مگر من چه موقعیتی داشتم که همه به خاطر من به خط شده است اند و توصیه هایم را انجام داده اند، گفتید من معاون وزیر بوده ام، این طور نیست من یک کارمند راحت بودم، لطفا استعلام کنید.

وی افزود: در جایی گفته شده است است که من با ظاهر الصلوه بودن بعضی مسئولان را فریب داده ام، این چه سخنی هست، با سند و ادله کافی بگویید.

در ادامه قاضی مقیسه در قالب تذکری به متهم ردیف سوم گفت: خواندن از رو مهم نیست، بلکه باید مورد به مورد دفاع کنید و به عنوان مثال بگویید پول نفت را چه کار کرده اید، چگونه ۱۳۸ شرکت تامین اجتماعی را شناسایی کردید؟

وی خطاب به متهم گفت: شما که هستید که می گویید نظام به دنبال تشکیل شبکه علیه شما است؟ شما ۳۰ سال در وزارت اطلاعات مشغول بودید و همه راه و چاه کار را بلد هستید و با همین ترفندها این فاجعه را به بار آوردید.

با عقبه خانوادگی خود و همسرتان بهتر است توبه کنید

قاضی مقیسه افزود: آقای فلاح توبه کنید، شما، خانواده شما و خانواده همسرتان مذهبی هستید، من همان ابتدا به شما و پدر همسر شما گفتم که پول بیت المال را برگردانید.

قاضی مقیسه تصریح کرد: در همان ابتدا گفتم ۳۰ میلیارد اموال حرام از بابک زنجانی در اختیار شما هست، آقایی که امروز فریاد حسبنا الله سر می دهید، شما مسلمان هستید و در اختیار داشتن اموال بیت المال حرام است.

قاضی مقیسه اظهار داشت: اموالی از بیت المال در اختیار شماست، به عنوان مثال همان مرسدس بنز، یک میلیاردی که بابک زنجانی به عنوان هدیه عروسی دختر شما داد و آپارتمان ۶ میلیاردی که برایتان خرید، بخشی از آنهاست که هنوز هم این اموال در اختیار شما قرار دارد؛ بعد بهتر است شعار ندهید.

 

از مرسدس بنز تا هدیه یک میلیاردی جهت عروسی دختر متهم نفتی

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: بابک زنجانی | آپارتمان | بیت المال | مرسدس | عروسی | انتقاد | خبر | اقتصادی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>