خانه » ورزشی » المپیک لندن کثیف‌ترین المپیک تاریخ! , گزارش تکان‌دهنده دیلی میل
 

 

المپیک لندن کثیف‌ترین المپیک تاریخ! , گزارش تکان‌دهنده دیلی میل

تورنمنتی که قول داده بودند پاک‌ترین المپیک تاریخ باشد در حال حاضر و باتوجه به شواهد و مدارک موجود احتمالا آلوده‌ترین المپیک تاریخ هست.

المپیک لندن کثیف‌ترین المپیک تاریخ! , گزارش تکان‌دهنده دیلی میل

وبسایت رسمی برنامه نود – تورنمنتی که قول داده بودند پاک ترین المپیک تاریخ باشد در حال حاضر و باتوجه به شواهد و مدارک موجود احتمالا آلوده ترین المپیک تاریخ هست. بزرگترین بحران در مسابقه های دو و میدانی اتفاق افتاده جایی که مدارک و مستندات نشان می دهند که از بین فینالیست های هر ۷ رشته حداقل یک نفر مشکوک به استفاده از مواد نیروزا است.
به گزارش سایت نود، روزنامه دیلی میل گزارش داد در سایه پرونده دوپینگ گسترده در روسیه گزارشگران این روزنامه موارد باقی مانده از المپیک لندن را یک بار دیگر آزمایش کرده اند که نتیجه های آن بسیار شوکه کننده است:

عبارات مهم : ورزشکاران – ورزشکار
از بین ۶۵۶ فینالیست مواد متفاوت دو و میدانی در المپیک لندن، ۸۷ نفر (۱۳ درصد) پیش از آن در حداقل یک پرونده دوپینگ جضور جدی داشته اند؛ تقریبا از هر ۷ نفر، یک نفر.
بین فینالیست های مواد متفاوت مسابقه های دو و میدانی المپیک لندن، ۱۳۸ نفر (۲۱ درصد) جهت مدت ها با دوپینگ ارتباط داشته اند. این افراد یا از سرمربی یا از ایجنت یا از دکتر دخیل در پرونده های دوپینگ استفاده کرده اند. این گروه از افراد شامل کسانی که در دوران حرفه ای خود حداقل یک بار دوپینگ کرده اند یا حداقل یک بار از انجام آزمایش دوپینگ فرار کرده اند هم می شود؛ البته این افراد هرگز محروم نشده اند و دوپینگ آن ها به وسیله گروه هکر “فنسی بیرز” که سال گذشته پرونده های مخفی وادا را انتشار کرد، تایید شده است هست. به بیان دیگر ۳۴ درصد حاضران در مسابقه های دو و میدانی المپیک لندن یا پیش از آن دوپینگ کرده بودند یا در تیم خود کسی را داشتند که در پرونده های دوپینگ حضور داشته هست. تعجب برانگیز نیست که بدانیم روسیه بدترین اوضاع را در این مسابقه ها داشته هست. از بین ۵۳ ورزشکار روس حاضر در فینال مواد متفاوت مسابقه های دو و میدانی، ۲۹ نفر با دوپینگ ارتباط داشته اند؛ ۳ نفر از مدال آوران این کشور تا امروز مجبور شده است اند مدال های خود را به علت مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش دوپینگ ارزش بعد بدهند. البته این بحران به هیچ وجه مختص روسیه نیست و یک بحران بین المللی هست. ۴ ورزشکار ترکیه ای حاضر در فینال مواد مختلف، با دوپینگ در ارتباط بوده اند. سهم جامائیکا ۲۱ نفر هست. اوضاع جهت بلاروس بسیار بدتر هست؛ نیمی از ۱۴ ورزشکار این کشور که به فینال مواد متفاوت آن مسابقه ها رسیدند با دوپینگ در ارتباط بوده اند.
آلوده ترین مسابقه المپیک لندن (و آلوده ترین مسابقه تاریخ دو و میدانی المپیک)، مسابقه ۱۵۰۰ متر زنان هست. ۵ نفر از ۹ نفر برتر آن مسابقه پیش از مسابقه های المپیک لندن به علت انجام دوپینگ محرومیت داشته اند. دو نفر از آن ها در نهایت مدال های طلا و نقره این مسابقه را کسب کردند و بعد ها مجبور شدند به علت دوپینگ در این مسابقه ها مدال هایشان را بعد بدهند؛ هر دوی این ورزشکارها ترکیه ای هستند.

پیش از این رشته های وزنه برداری بوکس هم پرونده های مفصل دوپینگ ورزشکاران حاضر در این مسابقه ها را بررسی کرده اند.

۳۹۰۴۶

المپیک لندن کثیف‌ترین المپیک تاریخ! , گزارش تکان‌دهنده دیلی میل

واژه های کلیدی: ورزشکاران | ورزشکار | مسابقه | المپیک | ارتباط | گزارشگر | ورزشکار | روسیه | تاریخ | پرونده | دوپینگ

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>