خانه » خبری و خواندنی » «چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» انتشار شد
 

 

«چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» انتشار شد

کتاب «چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» اثر رضی صائب به وسیله انتشارات نیستان انتشار شد.

«چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» انتشار شد

به گزارشحوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت به نقل از روابط عمومی انتشارات نیستان؛ شعر و ادبیات طنز در کشور عزیزمان ایران دوره‌های مختلفی را طبع‌آزمایی کرده و امروزه می‌توان به جدیت اعلام کرد که این ادبیات درحال گذر از پرداخت و توجه سطحی به امروز و روزانه سیاسی و اجتماعی و رجوع دوباره به مرجع هست‌شناسانه زندگی و زیست هست. به عبارت دیگر ادبیات طنز این روزها جهت خود در حال کشف دنیا و دنیا تازه‌ای است و تلاش دارد فلسفه زندگی را دیگر بار و به شکلی تازه و البته با ادبیاتی بدیع تجربه و بازنمایی کند.

در این میان، آثار زیادی از طنز‌پردازان می‌توان یافت که با گذر از مباحث روزانه و یکبار و حتی چند بار مصرف روزنامه‌ای، به سراغ مباحث اجتماعی، فلسفی و هستی‌شناختی در زیست انسانی رفته و تلاش کرده‌اند ضمن شوخی با آن، مخاطب خود را به زندگی و زیست تازه بر مبنای آن دعوت کنند.

«چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» انتشار شد

رضی صائب از شاعران و طنز‌پردازان جوان کشور و از خطه مازندران، از همین خاستگاه به مقوله طنز اجتماعی ورود پیدا کرده است و در کتاب تازه خود با عنوان «چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» تلاش کرده تا بعضی از مهم‌ترین چالش‌های فکری جامعه اطراف خود و آنچه را در جامعه جهت رفع و رجوع آن جاری و ساری هست، به نقد بکشد.

روش به کار گرفته شده است به وسیله صائب در این کتاب استفاده از الگوی روایی جاری در جامعه جهت حل معضلات اجتماعی هست. جهت نیل به این مقصود به سراغ کتاب‌های آموزشی در این زمینه رفته است که تلاش دارند بر مبنای نوعی روانشناسی اجتماعی، مخاطبان خود را به سمت موفقیت و نوعی دیگر دیدن زندگی هدایت کنند. صائب با استفاده از همین الگو در نقیضه‌ای بلند و البته مکتوب، تلاش کرده تا نوع نگاه مرسوم و جاری در جامعه به موفقیت، حریم و حدود شخصی و خودباوری را به چالش بکشد.

کتاب «چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» کتابی سراسر طنز هست؛ کتابی که در هیچ بخش از آن نمی‌توان امری جدی پیدا کرد. از مقدمه متن تا تمامی دستورالعمل‌های ارائه شده است به وسیله نویسنده در کتاب؛ همه طنزآمیز و توام با شوخی‌هایی است که نویسنده تلاش کرده به اقتضای فضا از آن بهره ببرد و مخاطبش را به مقصود خود نزدیک کند.

انتشارات کتاب نیستان اثر طنزآمیز «چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» را در ۲۰۸ صفحه و یا قیمت ۸۵۰۰ تومان انتشار کرده است.

کتاب «چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» اثر رضی صائب به وسیله انتشارات نیستان انتشار شد.

انتهای پیام/

کتاب طنز تازه انتشارات نیستان انتشار شد

«چه کسی پنیر قورباغه را به گوسفند داد؟» انتشار شد

واژه های کلیدی: معضلات اجتماعی | قورباغه | استفاده | گوسفند | موفقیت | زندگی | انتشار | رضی صائب

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>