خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » عکس+ هلی‌کوپتر دزدیده شده است پلیس ونزوئلا مقر دادگاه عالی را هدف گرفت
 

 

عکس+ هلی‌کوپتر دزدیده شده است پلیس ونزوئلا مقر دادگاه عالی را هدف گرفت

نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد: یک فروند هلی‌کوپتر ربوده شده است پلیس این کشور مقر دادگاه عالی را هدف قرار داده هست؛ اقدامی که مادورو آن را

عکس+ هلی‌کوپتر دزدیده شده است پلیس ونزوئلا مقر دادگاه عالی را هدف گرفت

نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد: یک فروند هلی‌کوپتر ربوده شده است پلیس این کشور مقر دادگاه عالی را هدف قرار داده هست؛ اقدامی که مادورو آن را یک “حمله تروریستی” ناکام با هدف سرنگونی خودش توصیف کرد.

هلی‌کوپتر ربوده شده است پلیس ونزوئلا مقر دادگاه عالی را هدف قرار داد

نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد: یک فروند هلی‌کوپتر ربوده شده است پلیس این کشور مقر دادگاه عالی را هدف قرار داده هست؛ اقدامی که مادورو آن را یک “حمله تروریستی” ناکام با هدف سرنگونی خودش توصیف کرد.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این حمله گیج کننده در حالی صورت گرفت که مادورو در یک برنامه زنده تلویزیونی جهت خبرنگاران حامی دولت مشغول صحبت بود.یک ساعت بعد از آخر عملیات پرواز این هلی‌کوپتر دزدی شده، مادورو به حاضرین گفت: این هلی‌کوپتر با دو نارنجک مقر دادگاه عالی را هدف قرار داد که یکی منفجر شد و دیگری عمل نکرد.

وی افزود: نیروی هوایی ونزوئلا وارد عمل شده است و حتی اجازه نداد یکی از نارنجک‌ها منفجر شود و از به وجود آمدن تلفات جلوگیری کرد.

مادورو در حالی که به حاضرین توضیح می‌داد که در حریم هوایی بالای کاخ ریاست‌جمهوری جایی که آنها گردهم آمدند چه اتفاقی رخ داده، گفت: ممکن بود این اقدام به یک فاجعه تبدیل شود که چندین کشته و زخمی بر جای بگذارد.

تصاویر انتشار شده است در رسانه‌های اجتماعی از یک هلی‌کوپتر آبی رنگ پلیس که حامل یک بنر با شعار ضد دولتی بود نیز به این دسیسه دامن زد.

در این فیلم انتشار شده است یک خلبان پلیس به اسم اسکار پرز خواستار قیام علیه استبداد مادورو به عنوان بخشی از ائتلاف اعضای نیروهای امنیتی شد.

عکس+ هلی‌کوپتر دزدیده شده است پلیس ونزوئلا مقر دادگاه عالی را هدف گرفت

این مرد که در کنار چهار فردی که لباس نظامی پوشیده و ماسک داشتند و تفنگ به دست گرفته بودند، ایستاده بود، بیانیه‌ای را قرائت کرد که در آن آمده بود: ما دو گزینه پیش‌رو داریم یا باید فردا با وجدان و مردممان قضاوت شویم و یا این که امروز خودمان را از این دولت فاسد آزاد و رها کنیم.

کمی بعد ارنستو ویلگاس، وزیر اطلاعات ونزوئلا در بیانیه‌ای این هلی‌کوپتر را به شلیک ۱۵ گلوله علیه وزارت کشور در حالی که مراسمی را با حضور ۸۰ تن برگزار کرده بود، متهم کرد و گفت: سپس این هلی‌کوپتر بر فراز مقر دادگاه عالی قرار داده شد و در آنجا چهار نارنجک “اصل کلمبیایی” ساخت اسرائیل شلیک کرد که دو نارنجک علیه نگهبانانی که از این ساختمان محافظت می‌کردند، پرتاب شده است بود.

رئیس دادگاه عالی اعلام کرد که در جریان این حمله هیچ کس زخمی نشده و منطقه بدون آسیب باقی مانده است.

ویلگاس گفت: نیروهای امنیتی جهت دستگیری پرز مستقر شده است بودند. دولت ونزوئلا پرز را به فعالیت براساس دستورات شرکت سیا و سفارت آمریکا در کاراکاس و همچنین به دست آوردن این هلی‌کوپتر دزدی شده است متهم کرد.

در همین حال بسیاری از مخالفان مادورو در رسانه‌های اجتماعی رئیس‌جمهور کشورشان را به ایجاد یک دسیسه از پیش تعیین شده است و دقیق جهت توجیه سرکوب علیه مخالفان که قصد دارند مانع برنامه‌های وی جهت تدوین مجدد قانون اساسی شوند، متهم کردند.

مادورو گفت: یکی از این خلبان‌ها که ادعا شده است در این حمله شرکت داشت پیشتر با دستورات میگوئل رودریگز ترز، وزیر کشور سابق ونزوئلا پرواز می‌کرد که این وزیر کشور سابق نیز به فعالیت جهت شرکت سیا متهم شده است است.

این در حالی است که ترز فورا این اتهامات را به عنوان اتهامات بی‌پایه و اساس رد کرد.

این مناسبت در حالی صورت گرفت که از ۲۴ ساعت قبل از آن غارت گسترده شهر ساحلی ماراسی شروع شده است بود.

در جریان این غارت دست‌کم ۶۸ سوپرمارکت، داروخانه و فروشگاه‌های دیگر غارت شده است و چندین دفتر دولتی به دنبال اعتراضات ضد دولتی به آتش کشیده شدند.

مادورو ضمن محکوم کردن این خشونت‌ها در هشداری به مخالفان خود گفت: ما هرگز تسلیم نخواهیم شد. آن چیزی را که نتوانیم از طریق رای‌گیری به دست آوریم با استفاده از سلاح به دست خواهیم آورد.

تهیه و تدوین : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: ونزوئلا | نارنجک | دادگاه | خلبان | نارنجک | انتشار | خبر | بین الملل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>