خانه » ورزشی » مربیان ایرانی مانند تمام اعضای کادر فنی در موفقیت ما نقش دارند / کی روش
 

 

مربیان ایرانی مانند تمام اعضای کادر فنی در موفقیت ما نقش دارند / کی روش

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران میهمان امشب یکی از برنامه های زنده شبکه خبر بود.

مربیان ایرانی مانند تمام اعضای کادر فنی در موفقیت ما نقش دارند / کی روش

به گزارش خبرنگار حوزه فوتبال و فوتسال گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران میهمان امشب برنامه نبض ورزش شبکه خبر بود.

در ابتدای این برنامه گزارشی از دوران فعالیت ۶ ساله این مربی پرتغالی در کشور عزیزمان ایران پخش شد.

وی در ابتدای صحبت های خود اظهار داشت: باعث افتار است که در این برنامه میهمان شما هستم. خیلی ممنون (فارسی) از بابت ابراز تاسف شما از تراژدی بزرگ کشور پرتغال ولی هر لحظه جهت عبور از این دوران سخت متحد هستیم. امیدواریم این دوران به آخر برسد.

مربیان ایرانی مانند تمام اعضای کادر فنی در موفقیت ما نقش دارند / کی روش

کی روش در مورد فعالیت ۶ ساله خود در فوتبال کشور عزیزمان ایران گفت: با شما هم عقیده عستن که تباید زیاد به اتفاقات گذشتهوبپردازیم ولی نباید آن را نادیده بگیریم و باید از غلط های گذشته درس بگیریم و در اینده از آن استفاده کنیم. البته به هیج عنوان نمی توان موانعی که در ۶ سال گذشته برابر او قرار داشت را فراموش کنیم. اکثر آن مسائل همچنان وجود دارد و باید برطرف شود. دستاورد حال حاصر ما جهت فوتبال کشور عزیزمان ایران منحصر به فرد هست. در درجه اول بازتاب جهانی صعود به جام جهانی جهت کشور عزیزمان ایران پرستیژ ایجاد کرد و در بعد داخلی هم منجر به شور و شعف ملت کشور عزیزمان ایران شد. بااهمیت ترین وظیفه ما اینست که خوشحالی مردم را رقم بزنیم چراکه هنگامی آن ها خوشحال هستند، آرامش داریم. کلام اول من تقدیر مجدد و تحسین بازیکنان فوق العاده ام هست. تمامی تقدیر من به عنوان فردی که بیش از ۳۰ سال تجربه مربی گری دارم به بازیکنانم مربوط می شود. افرادی که تعهد و انگیزه داشتند و فداکاری آن ها نظیر نداشت. علاقه بازیکنان کشور عزیزمان ایران به پیراهن ملی را در هیچ جا ندیده ام. هیچ وقت ندیده ام بازیکنان یک تیم با کمترین حد توقع تا این اندازه جهت تیم ملی خود تلاش کنند.

وی ادامه داد: در درجه دوم باید از کادر تیم ملی تقدیر کنم و تمام افرادی که با تمام تعهد نسبت به تیم ملی تلاش کردند از ایرانی و خارجی جهت من قابل احترام هستند. من مربی سخت گیری هستم و کادرمن حتی در یکی ۲ روز اخیر ۱۴ ساعت کار می کنند. البته بدون هواداران امکان نداشت که اکنون اینجا باشیم. مسئولان فدراسیکن فوتبال هم به علت اینکه تمام تلاش خود را به کار گرفنه اند استحقاق تقدیر و تقدیر را دارند. با منابعی که در اختیار فدراسیون فوتبال و تیم ملی وجود دارد هنوز هیچکس اهمیت صعود به جام جهانی را کاملا درک نکرده هست. کلوب ها هم جزئی از این موفقیت هستند. زحمات آن ها بسیار زیاد بوده هست. بعضی اوقات نظرات مختلفی وجود داشته هست. شخصا اعتقاد دارم به این نظرات نیاز داریم چراکه از همین نظرات نور واقعی و مسیر درست ایجاد می شود. گاهی شاهد بودیم عدم احترام وجود داشت و بعضی افراد خط احترام را رد کردند. امیدوارم فوتبال کشور عزیزمان ایران درس گرفته باشد که پشت سر افرادی که عالی ترین ها را جهت تیم ملی می خواهند بایستد. اکنون وقت این رسیده بعضی افرادی که در فدراسیون خواهان موفقیت تیم ملی نیستند باید کنار بروند و از مسئولان ورزش کشور عزیزمان ایران می خواهم این کار را انجام دهند. همه افرادی که در موردشان صحبت می کنم می شناسند. داخل فدراسیون آمدند تا من و دبیر کل را اخراج کنند و البته در مورد دبیر کل این کار را انجام دادند. آن ها آمدند تا شرایط مانور دادن بعضی دلالان فراهم شود.

کی روش تصریح کرد: اکنون باید از افرادی صحبت کنیم که تمام وجود خود را جهت موفقیت تیم ملی به کار گرفتند.

در حال حاضر در لحظه تاریخی در فوتبال کشور عزیزمان ایران هستیم و باید به توقعات هواداران پاسخ دهیم. علاقه و توقع زیادی در بین هوارداران وجود دارد و آن ها انتظار دارند تیم ملی لبخند را بر لبانشان بیاورد. بعضی رسانه ها منفی بافی می کنند ولی تیم ملی و فدراسیون با منابع و تجهیزات محدود تلاش می کنند.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران میهمان امشب یکی از برنامه های زنده شبکه خبر بود.

وی ادامه داد: فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران در تمام دنیا عالی است و در فوتبال ساحلی، فوتسال، فوتبال بانوان عملکرد خوبی داشته هست. پرسپولیس به مراحل بالای لیگ قهرمانان صعود کرده هست. الان وقت این نیست که ببینیم کشور جهت شما چه می گند؟ الان باید ببینیم شما جهت کشورتان چه می کنید . بازیکنان فراتر از توقعات کارهای زیادی انجام داده اند.

کی روش گفت: هواداران در جام جهانی انتظارات زیادی دارند. به عنوان مربی هشدار می دهم هر چیزی کمتر از صعود به دور دوم جام جهانی جهت ما ناامیدی است و اگر این امر محقق نشود مقصر تیم ملی است جراکه ما توقعات را بالا برده ایم. صعود ما به هیج عنوان راحت نبوده هست. الان وقت این است که زیاد کار کنیم و هوشمندانه تر از هر لحظه تلاش کنیم، ولی جهت رسیدن به این هدف نیاز به حمایت مالی داریم.

کی روش راجع به دپارتمان تیم های ملی و ساختمان این دپارتمان گفت: این ساختمان میراثی جهت آینده فوتبال و مغز متفکر بازیکنان و تیم های ما است که تمام بازیکنان در این آزمایشگاه رشد می کنند.

قدم به قدم با تاج درمورد این مسائل صحبت کرده ایم. مانند برنامه مهم که جهت جام جهانی داریم جهت این ساختمان هم برنامه داریم و تاج ایده داده که ساختمانی مدرن جهت تمام تیم های ملی داشته باشیم. بزرگترین اشتباه فوتبال کشور عزیزمان ایران این بود گه چهار تا پنج جزیره در این فدراسیون وجود دشتند، ولی طبق فرمایش مدیر جمهور تمام تیم های ملی در راه توسعه این رشته گام برمی دارند. البته نیاز به امکانات داریم تا بازیکنان را در این ساختمان ارتقا دهیم. امیدوارم تا زمانی که زنده هستم یا دست کم مربی گری می کنم تجهیزات این ساختمان کامل شود.

درباره آینده مربیان ایرانی تیم ملی بیان کرد: هیچ کدام از اعضای کادرم را دسته بندی نمی کنم. با اعصای فعلی بسیار خوشحالم. افراد را جهت جایگاه های خاصی دسته بندی نمی کنم و افراد مناسب در سر جای خود هستند. بار دیگر از تمام کسانی که در گذشته کنارم بودند تقدیر می کنم. چراکه آن ها زحمت کشیدند و تمام زندگی خود را جهت تیم ملی به گار گرفتند. ان ها ماه ها بدون دریافت حقوق کار کردند ولی اعتراضی نداشتند. الان وقت آن فرا رسیده که مسئولان حقوق آن ها را پرداخت کنند و به این مربیان بها بدهند.

بروز رسانی می شود…

مربیان ایرانی مانند تمام اعضای کادر فنی در موفقیت ما نقش دارند / کی روش

واژه های کلیدی: جام جهانی | هواداران | ساختمان | بازیکنان | موفقیت | فوتبال | برنامه | ایرانی | ایران

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>