کاشت نگین روی دندان

در دنیای مدرن امروزی، تکنولوژی در تمام عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته هست. این پیشرفت در زمینه های قشنگی هم نمودار شده است

کاشت نگین روی دندان

در دنیای مدرن امروزی، تکنولوژی در تمام عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته هست. این پیشرفت در زمینه های قشنگی هم نمودار شده است است به طوریکه امروزه شاهد انواع روش ها و ابزار های متفاوت جهت قشنگی هستیم که در میان قشر زنان و دختران متقاضی زیادی دارد. گاهی دیده می شود افراد بدون در نظر گرفتن عوارض یک روش، هزینه ی هنگفتی را پرداخت می کنند و در طول وقت با انواع بیماری ها و ناراحتی ها دست و پنجه نرم می کنند. یکی از روش ها و کارهایی  که جهت زیاد کردن قشنگی انجام می شود، کاشت نگین بر روی دندان هست. در این مطلب قصد داریم به بررسی این روش و بیان نکات مورد نیاز در مورد انجام آن بپردازیم.

کاشت نگین روی دندان

نگین دندان چیست؟

نگین دندان یک جواهرمصنوعی بیرنگ و کوچک از سنگ است که با استفاده از یک چسب جهت قشنگی طرح لبخند به سطح دندان متصل میشود.برخی از سنگ های کوچک در مرکز دندان قرار میگیرند.

ویژگی های نگین دندان عبارتند از:

  • به طور موقت اند
  • بدون درد
  • سرگرم کننده
  • نیاز به حفاری و سوراخ ندارند.
  • به دندان صدمه نمی زنند.

جنس نگین ها از چیست؟

نگین هایی که جهت زیباتر شدن لبخند استفاده می شوند، جنس های گوناگونی هم دارند. این نگین ها برلیان، کریستال یا طلا هستند. البته هزینه های کاشت این نگین ها با هم متفاوت هست. نگین های با جنس کریستال به نسبت نوع برلیان از دوام بیشتری برخوردارند، در حالی که نگین های برلیان فقط موجب درخشش هر چه زیاد دندان ها می شوند. نگین ها را خودتان نمی توانید از دندان هایتان جدا کنید بلکه هر وقت از آنها خسته شدید باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا آنها را از دندان تان جدا کند و محل آسیب دیده چسباندن نگین روی دندان تان را نیز ترمیم کند. نگین ها با مسواک زدن از سطح دندان کنده و جدا نمی شوند ولی اگر شما با آن غذای سفت بخورید، احتمال جدا شدن نگین از دندان تان وجود دارد.

نحوه اتصال نگین بر روی دندان

در دنیای مدرن امروزی، تکنولوژی در تمام عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته هست. این پیشرفت در زمینه های قشنگی هم نمودار شده است

توصیه می شود که گذاشتن نگین دندان به وسیله یک دندان دکتر ماهر انجام شود، تا از انطباق دقیق نگین روی دندان اطمینان حاصل شود. فرآیند کاشت نگین در دندان کوتاه مدت و بدون درد است و تقریبا ۱۰ دقیقه طول می کشد. نگین گزینش شده است با استفاده از یک چسب نیرومند روی دندان چسبانده می شود. مینای سطح دندان در این روش نباید سوراخ یا آماده شود.

قبل از اینکه نگین واقعی قرار داده شود، باید با دندان دکتر مشورت کنید و او دندان شما را معاینه کند. دندان دکتر ارزیابی می کند که آیا قبل از کاشت نگین باید روش درمانی مخصوص دندان دیگری را انجام داد یا خیر. در صورت کشف شدن هر گونه مشکل، قبل از کاشت دندان باید برطرف شوند. دندان دکتر شما را مطمئن می سازد که مینای دندان مورد نظر شما مستحکم، سالم و بدون مسئله هست. در صورتی که دندان دکتر متوجه شود که دندان مورد نظر شما مشکلی دارد، محل دیگری را جهت کاشت نگین در دندان پیشنهاد می کند.

وقتی که دندان دکتر از بهداشت دهان و دندان شما رضایت کامل را داشت، وقت آن فرا می رسد که جهت شما نگینی را گزینش کند. دندان دکتر سپس به صورت کامل سطح دندان و بافت مجاور را پاکسازی می کند. سطح کمی زبر می شود و سپس نگین دندان چسبانده در محل مورد نظر قرار چسبانده می شود. دندان دکتر لیستی از روش های مواظبت از نگین روی دندان را جهت شما ارائه می کند، با این حال، در صورتی که درد یا ناراحتی را احساس کردید یا نگین افتاد، در سریع ترین وقت ممکن با دندان دکتر تماس بگیرید.

برداشتن نگین از روی دندان

نگین دندان مثل روش برداشتن براکت های ارتودنسی به سادگی از روی دندان برداشته میشوند.بعد از حذف جواهر،  دندان باید جلا داده شود تا از حذف هر گونه ماده چسبنده بر روی دندان مطمئن شد.میتوان از یک روکش پلاستیکی بعد از برداشتن نگین استفاده کنید تا بعد مانده های غذا به ماده های چسبنده متصل نشوند . توصیه میشود جهت بازسازی مینای دندان از فلوراید استفاده کنید

انواع نگین های دندان

نگین های دندان بلورهای شیشه ای راه اندازی شده است بر روی یک فویل المینیومی اند تا درخشندگی (جرقه)جذابی را در رنگ های متفاوت ایجاد کنند.این نگین ها براق هستند و در رنگ های آبی، سفید و یاقوتی کبود وجود دارند

کاشت نگین روی دندان

نگین دندان چه مدت باقی میمانند؟

این نگین ها یا به صورت یکبار مصرف و یا به مدت وقت طولانی مورد استفاده قرار می گیرند. نگین های با دوام طولانی به علت داشتن ماده پلاتینی دوام بیشتری دارند. آنهایی که یکبار مصرف هستند، به مدت ۶ ماه تا یک سال کارایی خواهند داشت و افراد می توانند این نوع نگین ها را به وسیله یک وسیله نوک تیز از دندان جدا سازند، ولی نگین هایی که به صورت دائمی روی دندان راه اندازی می شوند، فقط باید به وسیله دکتر متخصص جدا شوند، لیکن در غیر این صورت به دندان ها آسیب جدی وارد می شود

آیا نگین دندان را در دهان خود احساس میکنم؟

نگین ها تنها ۹/. یا ۴/. میلیمتر ضخامت و ۸/۱ قطر دارند. در ابتدا در دهان خود احساس متفاوتی از وجود چیزی در دهان خود دارید ولی بعد از چند روز به این احساس عادت خواهید کرد.

آیا نگین دندان به دندان ها آسیب میزند؟

خیر . نگین دندان مثل یک براکت ارتودنسی به مینای دندان متصل میشود و نیاز به هیچ گونه حفاری و یا هیچ دردی ندارد. روش گذاشتن و برداشتن آن مثل روش استفاده در ارتودنسی است . زمانی که آن را حذف میکنند به سادگی میتوان با پرداخت دندان مواد باقیمانده از مواد چسبنده را برداشت.

در دنیای مدرن امروزی، تکنولوژی در تمام عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته هست. این پیشرفت در زمینه های قشنگی هم نمودار شده است

 آیا نگین دندان مانع از مسواک زدن میشود؟

خیر . وجود نگین دندان هیچ تغییری در بهداشت دهان و دندان ایجاد نمیکند . با این حال توصیه میشود تا ۲۴ ساعت اول بعد از اتصال از مسواک زدن بپرهیزید.

 آیا ممکن است نگین دندان بیفتد بلعیده شود؟

نگین های دندان جواهرات کریستال شیشه ای کوچک و یا طلا هستند و لبه های تیز ندارند و در صورت بلعیده شدن به همان راه طبیعی بدن از بدن خارج میشوند.

هزینه کاشت نگین چقدر است؟

قیمت کاشت نگین دندان به طراحی نگین و کیفیت مواد استفاده شده است در آن بستگی دارد. با توجه به اینکه بهای نگین ها با یکدیگر بسیار متفاوت هست، بهتر است در هر حالت قیمت نگین ها قبل از شروع درمان کنترل شده است و سپس راجع به استفاده آن ها تصمیم گیری شود.

عوارض

کاشت نگین روی دندان

با وجود نگین دندان ممکن است یک منطقه بی رنگ روی دندان شما ایجاد شود . با گذشت وقت ممکن است وجود سنگها، مینای دندان شما را سائیده کنند.

خطر مبتلا به پوسیدگی دندان و عفونت زیاد کردن پیدا میکند . بدون مواظبت مناسب دندانپزشکی از قبیل مسواک زدن مرتب و نخ دندان نگین های دندان مخفی گاه مناسب جهت باکتری ها هستند . بسیاری از مردم جهت نگین گذاری دندان ها از کیت های خانگی استفاده میکنند که  باعث آسیب رسیدن به دندان و ایجاد عوارضی چون پوسیدگی دندان میشود.

استفاده از ژل اسید فسفریک جهت کاشت نگین بر روی دندان، باعث آسیب رساندن به مینای دندان شده است و به تدریج باعث عوض کردن رنگ دندان می شود

توصیه های مهم

اگر شما جزء افرادی هستید که میل به کاشت نگین روی دندان خود دارید، چند توصیه را فراموش نکنید:

– نگین را از شرکت سازنده مطمئن و تائید شده است تهیه کنید، فراموش نکنید که کیفیت نگین در ظاهر زیبا، دوام و بهداشت تاثیر زیادی دارد.

– دندانپزشک یا فرد کارگزارنده جهت کاشت نگین باید علم و مهارت کافی را داشته باشد. این عمل با تکنیک خاصی انجام می شود.

– به توصیه های دندانپزشک و کارخانه سازنده جهت استفاده بهینه از نگین و طریقه مسواک زدن و رعایت بهداشت عمل کنید.

– اگر جزء افرادی هستید که دندان های شما جرم زیادی دارند، به هیچ وجه استفاده از این نگین ها قبل از جرم گیری و آموزش  بهداشت جهت شما مناسب نیست.


پوسیده شدن دندان با کاشت نگین

همه چیز که راجع به نگین دندان باید بدانید

مضرات و عواقب استفاده از نگین جهت دندان


گرد آوری و تدوین: مهدیه انیسی

هرگونه استفاده با درج نام دکتر سلام و با لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.

واژه های کلیدی: دندانپزشکی | دندانپزشک | نخ دندان | ارتودنسی | استفاده | بهداشت | مسواک | دندان | انواع | احساس

کاشت نگین روی دندان

کاشت نگین روی دندان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>