خانه » خبری و خواندنی » رایزنی رییس مجلس با شورای نگهبان
 

 

رایزنی رییس مجلس با شورای نگهبان

نماینده مردم بیجار از ورود لاریجانی به عنوان رد صلاحیت تعدادی از نمایندگان و به دنبال آن مشورت با شورای نگهبان خبر داد

رایزنی رییس مجلس با شورای نگهبان

رایزنی رییس مجلس با شورای نگهبان

نماینده مردم بیجار از ورود لاریجانی به عنوان رد صلاحیت تعدادی از نمایندگان و به دنبال آن مشورت با شورای نگهبان خبر داد وگفت که طبق صحبت های انجام شده است قرار بر این شد که بعضی از حقوق دانان شورای نگهبان در مجلس حاضر شوند تا این تعداد از نمایندگان دلایل خود را مطرح کنند.

بخش سیاست تبیان

محمد بیاتیان در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا اظهار کرد: تعدادی از نمایندگان مجلس که صلاحیت آنها از طرف شورای نگهبان تایید نشده است در گروههای جداگانه ای جلسه ای با مدیر مجلس برگزار کردند واز آقای لاریجانی خواستار ورود به این عنوان شدند تا ایشان با شورای نگهبان صحبت کند که به چه دلیلی ما نمایندگان مجلس را رد صلاحیت کرده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه ردصلاحیت اکثر نمایندگان با استناد به بند ۱ ماده ۲۸ بوده است گفت: این بند عنوان کلی را مشمول بر می شود و در آن دلایل دیگری جهت رد صلاحیت اعلام نشده است و به همین علت نمایندگان رد صلاحیت شده است در مراجعه به مدیر مجلس درخواست کردیم که ایشان با شورای نگهبان صحبت کند تا معلوم شود رد صلاحیت ها به چه علت بوده است.

رایزنی رییس مجلس با شورای نگهبان

شورای نگهبان به عنوان نهادی مستقل نظارت استصوابی را انجام می دهد، ما هم معتقد نیستیم که کسی باید خاص دیده شود و نمی خواهیم روسای جمهور و یا مجلس و یا هر مسئول دیگری خاص ذلت کنند تنها حرفمان این است که فقهای شورای نگهبان ادله ما را نیز بشنوند

وی با بیان این که مدیر مجلس با بعضی اعضای شورای نگهبان صحبت کرده است گفت: بنده از محتوای صحبت ها اطلاعی ندارم و نمی دانم که ایشان با آقای جنتی یا سایر اعضا صحبت کردند تنها این را مطلعیم که قرار است تعدادی از حقوق دانان و یا احتمالا فقهای شورای نگهبان در مجلس حضور پیدا کنند وصحبت ها و دلایل ما را بشنوند؛ آن هم به این علت که با حجم بالای رد صلاحیت شدگان و از طرف دیگر مشغله کاری جهت نمایندگان سخت است که به محل ثبت اعتراض حضور پیدا کنند از این روست که حقوق دانان قرار است به مجلس بیایند وما با آنها ازنزدیک ملاقات داشته باشیم.

این نماینده اصولگرای مجلس گفت: در حال حاضر شرکت متبوع و کاری ما مجلس است وما به عنوان نمایندگان از مدیر مجلس خواستار ورود به این عنوان شدیم کما این که مدیر جمهور به عنوان پاسدار قانون اساسی پیگیری این عنوان را مطرح کردند و ما نیز به عنوان نماینده مجلس از مدیر مجلس خواستیم که وساطت کرده و یاری کند تا ما دفاعمان را طرح کنیم تا درنهایت این سوء تفاهم ها برطرف شود.

وی گفت که ما علاوه بر مرجع رسمی ثبت اعتراضات تنها جایی که دستمان می رسید مدیر مجلس بود به همین علت خواستیم که ایشان ورود پیدا کند. صحبت ما حل مسئله نیست بلکه ورود جهت شنیدن دفاعیه و ادله ما به شورای نگهبان هست؛ چراکه ما نیز معتقدیم شورای نگهبان نهادی مستقل است و تحت فشار و لابی سیاسی قرار نمی گیرد تا کسی را تایید کند.

نماینده مردم بیجار از ورود لاریجانی به عنوان رد صلاحیت تعدادی از نمایندگان و به دنبال آن مشورت با شورای نگهبان خبر داد

وی تاکید کرد: شورای نگهبان به عنوان نهادی مستقل نظارت استصوابی را انجام می دهد، ما هم معتقد نیستیم که کسی باید خاص دیده شود و نمی خواهیم روسای جمهور و یا مجلس و یا هر مسئول دیگری خاص ذلت کنند تنها حرفمان این است که فقهای شورای نگهبان ادله ما را نیز بشنوند.


منبع: ایسنا

عبارات مهم : نمایندگان مجلس – نماینده مجلس

واژه های کلیدی: نمایندگان مجلس | نماینده مجلس | رد صلاحیت | نگهبان |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>