خانه » خبری و خواندنی » مجلس نهم سدی دربرابر دولت
 

 

مجلس نهم سدی دربرابر دولت

مجلس نهم به جای بحث کارشناسی تلاش می کرد مانع کارها دولت شود. ما در دوران تبلیغات انتخابات دیدیم که چگونه بعضی نمایندگان مجلس، علیه دولت فضاسازی کردند، ولی

مجلس نهم سدی دربرابر دولت

مجلس نهم سدی دربرابر دولت

مجلس نهم به جای بحث کارشناسی تلاش می کرد مانع کارها دولت شود. ما در دوران تبلیغات انتخابات دیدیم که چگونه بعضی نمایندگان مجلس، علیه دولت فضاسازی کردند، ولی مجلس دهم دنبال سنگ اندازی در مسیر دولت نیست و با کارشناسی و استفاده از ابزارهای قانونی خود دنبال کمک به دولت خواهد بود.

بخش سیاست تبیان

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مجلس دهم با حفظ جایگاه قانونی خود جهت حل مسائل کشور با دولت همکاری خوبی خواهد داشت. حسین کاشفی (فعال سیاسی اصلاح طلب) راجع به شکل گیری فراکسیون های مجلس دهم و نحوه تعامل این مجلس با دولت اظهار کرد: احتمال اینکه افراد مستقل و اعتدال گرا به فراکسیون اصلاحات و حامیان دولت بپیوندند زیاد است بنابراین در این شرایط شاهد حضور دو فراکسیون در مجلس دهم خواهیم بود.

عبارات مهم : نمایندگان مجلس – رونق اقتصادی
وی در ادامه افزود: به هر حال دو یا سه فراکسیون مجلس بعدی با یکدیگر قرابت دارند . مردم با رای خود نشان دادند که خواهان حل مسائل اقتصادی ، آرامش و امنیت هستند و مجموعه نمایندگانی که رای آورده اند اگر به مطالبات مردم توجه کنند، با یکدیگر همکاری خواهند داشت.
این فعال سیاسی در ادامه خاطرنشان کرد: مردم به اخلاق گرایی، کار جمعی و خرد جمعی رای داده اند تا مسائل کشور حل شود. نمایندگان هم باید به این مسائل توجه کنند تا در کشور آرامش برقرار شود در این شرایط می توان از همه امکانات کشور جهت ساماندهی زیرساخت های اقتصادی استفاده کنیم.
به گفته وی نمایندگان با حفظ جایگاه قانونی مجلس و پرهیز از مسائل حاشیه ای به فکر حل مسائل اقتصادی و مسائل جوانان باشند.
کاشفی هم چنین با اشاره به اینکه مجلس دهم در مقایسه با مجلس نهم زیاد درعرصه اخلاق گرایی، قانون گرایی و حل مسائل اقدام می کند، افزود: فراکسیون های این مجلس زیاد نگاه ملی و کلان خواهند داشت. البته نمایندگان هم نباید اعتماد مردم به خود را از یاد ببرند و تمام تلاششان را انجام دهند تا به مطالبات مردم پاسخ داده شود.
این فعال سیاسی اصلاح طلب هم چنین با بیان اینکه کشور در پسابرجام به جذب سرمایه داخلی و خارجی نیاز دارد و باید جهت دستیابی به این هدف در کشور آرامش و امنیت وجود داشته باشد خاطر نشان کرد: مجلس دهم می تواند به دولت در این راه کمک کند. البته مجلس باید از تمام ابزارهای خود استفاده کند ولی باید در این مسیر به دولت کمک کند. جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کشور به سرمایه نیاز دارد و مجلس می تواند در این بین نقش مهمی ایفا کند.
وی در آخر گفت: مجلس نهم به جای بحث کارشناسی تلاش می کرد مانع کارها دولت شود. ما در دوران تبلیغات انتخابات دیدیم که چگونه بعضی نمایندگان مجلس، علیه دولت فضاسازی کردند، ولی مجلس دهم دنبال سنگ اندازی در مسیر دولت نیست و با کارشناسی و استفاده از ابزارهای قانونی خود دنبال کمک به دولت خواهد بود.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: نمایندگان مجلس | رونق اقتصادی | اصلاح طلب | استفاده | قانونی | اقتصادی | سیاسی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>