خانه » خبری و خواندنی » اخبار و حوادث » تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی
 

 

تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی

تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان ان، تیراندازی در یک مرکز خرید بزرگ در شهر مونیخ در آلمان چندین کشته بر جای گذاشته است.
این تیراندازی در مرکز خرید اولمپیا در منطقۀ موساخ در شهر مونیخ در جنوب شرق آلمان رخ داد.
آخرین اخبار درخصوص این تیراندازی را در اینجا مشاهده کنید:
۰۷:۱۷- پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا گزارش داد: جان کربی سخنگوی این وزارت خانه گفت:« آمریکا حمله در مونیخ آلمان را محکوم می کند. ما به خانواده های قربانیان این حمله تسلیت می گوییم و بهبود سریع زخمی های آن را خواستاریم. ما با مقامات آلمان در تماس هستیم و آماده ارائه هر کمکی به دوست و متحد نزدیک مان آلمان در هر شرایط بحرانی هستیم.»
۰۶:۲۴- رئیس پلیس مونیخ در گفتگو با شبکه ملی آلمان گفت هنوز زود است بگوییم که تیراندازی مونیخ یک حمله تروریستی بوده یا یک حادثه غیرتروریستی تیراندازی به سمت مردم.
31 کشته و زخمی در تیراندازی مونیخ/ هرج و مرج در مونیخ/ مهاجم یک ایرانی- آلمانی است+تصاویر
تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی
31 کشته و زخمی در تیراندازی مونیخ/ هرج و مرج در مونیخ/ مهاجم یک ایرانی- آلمانی است+تصاویر
تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی
۰۵:۳۰_ گاردین: برخلاف گزارش های ابتدایی در رابطه با تعدد مهاجمان، تیرانداز تنها یک جوان ۱۸ ساله ایرانی -آلمانی بود که با شلیک به سر، خودکشی کرد. علاوه بر ۱۰ کشته این حادثه، ۱۶ نفر همینک در بیمارستان بستری هستند که حال ۳ تن از آنها وخیم گزارش شده است.
۰۵:۱۵_ گاردین: پلیس مدعی شد مهاجم دارای تابعیت ایران و آلمان بود. پلیس اعلام کرد در میان مجروحان کودکان و نوجوانان نیز به چشم می خورند. همچنین در میان کشته ها نیز نوجوان وجود دارد.
۰۵:۰۹_ گاردین: بنا به گفته رییس پلیس انگیزه تیرانداز از این اقدام به طور کامل نامشخص است.
۰۵:۰۴_ گاردین: خبرنگاران از رییس پلیس پرسیدند که چه تعداد گلوله شلیک شد و چه نوع اسلحه ای در این تیراندازی به کار گرفته شده بود؟ اندرا پاسخ داد: هنوز تحقیقات درحال انجام است و این اطلاعات هنوز به طور کامل به دست نیامده است. وی افزود: تا زمانی که به تمامی خانواده های قربانیان در مورد کشته شدن عزیزانشان اطلاع داده نشود، اسامی قربانیان منتشر نخواهد شد
۰۵:۰۰_ گاردین : هوبرتوس اندرا، رییس پلیس مونیخ گفت: عامل تیراندازی مرکز خرید المپیا سال ها در این شهر زندگی کرده بود. وی افزود: او به هیچ عنوان سابقه جرم و جنایت نداشت.
۰۴:۴۵_ آغاز کنفرانس خبری پلیس مونیخ درباره تیراندازی در مرکز خرید المپیا
۰۴:۳۵_ خبرگزاری فرانسه از زخمی شدن ۲۱ نفر در حادثه تیراندازی مونیخ خبر داد.
۰۴:۲۵_ گاردین: پلیس در پیامی توییتری از مردم آلمان خواست به احترام مردم رنج دیده از حادثه تیراندازی مرکز خرید المپیا از انتشار تصاویر قربانیان اجتناب کنند.
۰۳:۵۹_ گاردین: پلیس مونیخ اعلام شرایط پایان احتیاط را اعلام کرد. بر این اساس، پلیس اعلام کرد فردی  که به طور مستقیم با این حادثه ارتباط داشته است، جان خود را از دست داد. پلیس اعلام کرد به احتمال فراوان این فرد به تنهایی اقدام به تیراندازی کرده است.
۰۳:۴۵_ تلگراف: پلیس مونیخ اعلام کرد تعداد کشته ها با احتساب احتمالی یکی از مهاجمان که خودکشی کرد، به ۱۰ نفر رسید.
۰۳:۳۵_ خبرگزاری فرانسه: اتریش از افزایش تدابیر امنیتی در مرزهای خود با آلمان خبر داد. اتریش و آلمان صدها کیلومتر مرز مشترک دارند که بخشی از این مرز با ایالت باوارایا — مکان وقوع تیراندازی — است. پلیس اتریش از اعزام ۴۲ نیروی ویژه پلیس موسوم به “کبرا” به مونیخ برای کمک به دستگیری مهاجمان خبر داد.
۰۳:۲۱_ تلگراف: یکی از منابع محلی علت تخلیه یک روزنامه محلی مونیخ را شنیده شدن صدای تیراندازی در حیاط این روزنامه اعلام کرد.
۰۳:۱۹_ گاردین: گزارش های تایید نشده در رسانه های آلمانی حاکی از آن است که پلیس موفق به کشف خودروی عاملان تیراندازی مرکز خرید المپیا شده است. پلیس در حال بازرسی دقیق این خودرو است.
۰۳:۱۰_ تلگراف: وزارت خارجه ترکیه پیام تسلیت و همدردی خود را با دولت و مردم آلمان اعلام کرد.
۰۳:۰۵_ تلگراف: دفتر یک روزنامه محلی مونیخ به وسیله پلیس تخلیه شد.
۰۳:۰۲_ تلگراف: پلیس مونیخ از بیم آنکه یکی از قربانیان، تیرانداز مهاجم باشد و با خود مواد منفجره حمل کرده باشد، از ربات برای تفتیش بدن ۹ قربانی حادثه استفاده می کند.
۰۳:۰۱_ گاردین: با آنکه رسانه های محلی آلمان از زخمی شدن ۲۰ نفر در تیراندازی مونیخ خبر دادند، پلیس تنها زخمی شدن دستکم ۱۰ نفر را تایید کرد. با این وجود، پلیس مونیخ اعلام کرد اوضاع تیراندازی مونیخ هنوز به طور کامل روشن نیست.
۰۲:۵۷_ گاردین: “داچ باهن”، پیمانکار راه آهن ملی آلمان اعلام کرد به مردم اجازه می دهد تا در راه آهن بخوابند. همچنین تعداد بی شماری از مساجد در سرتاسر مونیخ تمام شب را باز هستند و کسانی که مکانی برای گذراندن شب ندارند می توانند در آنجا پناه بگیرند.
۰۲:۵۳_ گاردین: به دلیل وقوع تیراندازی در مونیخ که به کشته شدن تعدادی از شهروندان آلمانی منجر شد، پرچم های این کشور در ادارات دولتی و مراکز نظامی در روز شنبه به صورت نیمه افراشته خواهد بود. همچنین توماس دی مایزیر، وزیر کشور آلمان در صبح شنبه در سفر به مونیخ، نظر خود درباره این حادثه بیان خواهد کرد.
۰۲:۴۸_ شبکه زد دی اف:  پیتر آلتمایر، رییس دفتر آنگلا مرکل اعلام کرد: صدر اعظم آلمان در روز شنبه یک نشست امنیتی درباره تیراندازی مونیخ برگزار  خواهد کرد. وی افزود: وزرای کابینه نگرانی خود را به برلین انتقال داده اند. پیش از وقوع تیراندازی در مونیخ، مرکل  تعطیلات خود را در کوه های الپ آغاز کرده بود.
۰۲:۴۰_ تلگراف: مارکوس دا گلوریا مارتین، سخنگوی پلیس مونیخ اذعان کرد: جنازه ۹ نفر که به طرز وحشیانه ای کشته شده بودند، به وسیله پلیس کشف شد. وی افزود: فعلا زود است که درباره قربانی بودن یا مهاجم بودن این افراد سخنی گفته شود.
۰۲:۳۵_ تلگراف: مونیخ به یک زندان تبدیل شده است. پلیس همچنان از مردم خواسته است که در خانه های خود بمانند
۰۲:۳۲_ گاردین: واکنش دونالد ترامپ — نامزد حزب جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا —  به حادثه مونیخ: این اتفاقات (تروریستی) نمی تواند ادامه یابد. افزایش تهدیدات تروریستی همه جوامع متمدن را تهدید می کند، ما باید با تمام توانی که داریم بکوشیم این تهدیدات را از مرزهای خود دور کنیم.
۰۲:۲۵_ تلگراف؛ بیانیه کاخ سفید درباره حادثه مونیخ: آمریکا به شدت اتفاقات تروریستی در مونیخ آلمان که به کشته شدن بی گناهان منجر شد  را محکوم  می کند.   ما هنوز نمی دانیم که دقیقا چه اتفاقی رخ داده است اما از شواهد پیداست که رویدادی تلخ و فجیع به کشته و زخمی شدن افراد متعدد در مرکز یکی از پر جنب و جوش ترین شهرهای اروپا به وقوع پیوسته است.
۰۲:۲۰_ تلگراف: حمل و نقل عمومی در مونیخ به طور کامل قطع شد.
۰۲:۱۸_ گاردین: گزارش های تایید نشده رسانه های محلی از زخمی شدن ۲۰ نفر در حادثه مونیخ حکایت دارد. بنابراین گزارش ها حال برخی از زخمی ها وخیم است. فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان اعلام کرد: مقامات محلی تمام تلاش خود را برای نجات مجروحان انجام می دهند.
۰۲:۱۳_ گاردین: پلیس آلمان در پیامی توییتری از مردم خواست از انتشار تصاویر و فیلم مهاجمان مرکز خرید المپیا خودداری کنند. پلیس از مردم خواست تا تصاویر و فیلم های خود را در راستای شناسایی مهاجمان در اختیار پلیس قرار دهند.
۰۲:۱۰_ رویترز: پیتر آلتمار، مشاور ارشد مرکل در مخالفت با پلیس آلمان گفت: ما نمی توانیم حمله مونیخ که ۹ کشته تا این لحظه داشته است را یک اقدام تروریستی بنامیم. پیتر آلتمار افزود: ما نمی توانیم این حادثه را به تروریسم نسبت دهیم. با این وجود، در این مورد تحقیقات لازم را انجام می دهیم.
۰۲:۰۴_ گاردین: منابع محلی از کشته شدن یک دختر نوجوان ۱۵ ساله در حادثه مونیخ خبر دادند. همچنین بیمارستان کودکان مونیخ از زخمی شدن چند کودک در این حادثه خبر داد.
۰۱:۵۷_ یکی از شاهدان عینی به شبکه ان تی وی آلمان گفت: ما در رستوران مک دونالد بودیم که به ناگاه یک مهاجم مسلح که شعارهایی علیه خارجی ها سر می داد به ما حمله کرد.
۰۱:۵۴_ گاردین: تمامی مساجد مونیخ در طول شب باز است و کسانی که به دلیل مسدود بودن راه های ارتباطی (قطار، مترو و ایستگاه های اتوبوس) در خیابان مانده اند، می توانند در آنجا پناه بگیرند.
۰۱:۴۸_ گاردین: برخی رسانه های محلی اعلام کردند یکی از ۹ کشته ای که پلیس مونیخ اعلام کرد، تیرانداز مهاجم بوده است. جسد این مهاجم ۴۵ دقیقه بعد از حادثه مرکز خرید المپیا و در فاصله یک کیلومتری از وقوع جنایت پیدا شد.
۰۱:۳۳_ تلگراف: یوآخیم گاوک — رییس جمهور آلمان — گفت: حادثه مونیخ برای من به شدت رعب آور بود. قلب من پیش تمامی قربانیان و تمامی کسانی که نگران عزیزان خود بودند، است. وی همچنین از تمامی کسانی که از مردم مونیخ محافظت کردند تشکر کرد.
۰۱:۳۰_ گاردین: پلیس مونیخ تایید کرد که فردی در حادثه مونیخ اقدام به خودکشی کرده است. در حال حاضر، پلیس در حال بررسی این موضوع است که آیا این فرد یکی از مهاجمان است؟
۰۱:۲۶_ تلگراف: پارلمان محلی باواریا و دانشگاه مونیخ درهای خود را به روی مردمی که به دنبال پناه گاه می گشتند باز کردند.
۰۱:۲۵_ تلگراف: پلیس آلمان تحقیقات درباره خودکشی یکی از مهاجمان را آغاز کرد
۰۱:۲۳_ گاردین: پیتر آلتمار — مشاور نزدیک آنگلا مرکل — گفت: هنوز هیچ تئوری برای این حادثه وجود ندارد. وی افزود: این حمله وحشتناک بود. دولت آلمان در کنار دولت فدرال باواریا می کوشند تا تعداد کشته ها و قربانیان این حادثه را محدود کنند.
۰۱:۲۰_ واشینگتن پست: یک مقام ارشد امنیتی اعلام کرد چهار شهروند در داخل رستوران مک دونالد در مرکز خرید کشته شدند، و یک نفر نیز در خارج رستوران به قتل رسید. یک قربانی دیگر نیز در بیمارستان جان سپرد.
۰۱:۱۴_ گاردین: هنوز هیچ گروهی مسئولیت حادثه مونیخ را برعهده نگرفته است. همچنین هیچ اطلاعات دقیقی از تعداد مهاجمانی که اقدام به تیراندازی کرده اند در دست نیست.
۰۱:۱۱_ تلگراف: کنفرانس خبری پلیس: هنوز انگیزه مهاجمان مشخص نیست.
۰۱:۱۰_ گاردین: پلیس مونیخ از افزایش کشته ها به ۹ نفر خبر داد. به نظر یکی از مهاجمان جزو کشته ها است.
۰۱:۰۵_ گاردین: بوریس جانسون — وزیر خارجه انگلیس — که همینک در آمریکا به سر می برد در یک کنفرانس خبری گفت: همه درباره اتفاقی که رخ داد شوکه و ناراحت هستیم. فکر ما پیش قربانیان، خانواده آنها و مردم مونیخ و در وسعت گسترده تر مردم آلمان است. آنچه که به نظر یک حادثه تروریستی می رسد همینک به یک  پدیده جهانی بدل گشته که ریشه این سرطان در خاورمیانه است.
۰۱:۰۲_ گاردین: پلیس مونیخ از مردم خواست خانه های خود را ترک نکنند. پلیس تلفن های ضروری برای ارتباط مستقیم با نیروهای امنیتی و یا اطلاع درباره مفقود شدگان را در اختیار مردم قرار داد.
۰۰:۵۸_ گاردین: پلیس آلمان در پیامی توییتری اعلام کرد تعداد کشته های به ۸ نفر افزایش یافت.
۰۰:۵۵_ گاردین: توماس دیمیزیر، وزیر داخله آلمان فدرال که در حال سفر تفریحی به آمریکا بود، سفر خود را لغو کرد و به سرعت به کشورش بازگشت.
۰۰:۵۲_ تلگراف: یک فایل ویدئویی نشان می دهد که یک فرد مسلح علیه خارجی ها و ترک ها (مهاجران) رجز خوانی می کند
۰۰:۴۵_ گاردین؛ جرمی کوربین — رهبر حزب کارگر انگلیس — گفت: حادثه مونیخ شوک آور است/ تمام فکر من پیش مردم مونیخ است.
۰۰:۳۷_ گاردین: نیروهای ویژه آلمان در سرتاسر شهر مونیخ پخش شده اند. این نیروها که مسلح هستند، با شلوارک و تی شرت در شهر به گشت زنی مشغولند.
۰۰:۳۵_ گاردین: فیس بوک بخشی  برای اطمینان یابی از سلامت عزیزان قرار داده است.
۰۰:۲۵_ تلگراف: فیلمی از حادثه مونیخ منتشر شد که در آن یکی از تیراندازان که لباس سرتاسر مشکی پوشیده است فریاد می زند من یک آلمانی هستم! هنوز مشخص نیست چه کسی این فیلم را ضبط کرده است.
۰۰:۱۲_ تلگراف: برخی منابع پلیس مونیخ مدعی شدند یکی از سه تیراندازان مرکز خرید با شلیک گلوله به سر خود، خودکشی کرد. با این حال این خبر هنوز به طور رسمی تایید نشده است.
۰۰:۰۸_ گاردین: سخنگوی پلیس مونیخ اعلام کرد هیچ نشانه ای از نقش اسلامگرایان در این حادثه وجود ندارد.
۰۰:۰۰_ گاردین: پلیس آلمان به طور رسمی کشته شدن ۶ نفر را در تیراندازی آلمان تایید کرد.
۲۳:۴۰_ المیادین: پلیس مونیخ اعلام کرد عاملان تیراندازی در شهر مونیخ همچنان آزاد هستند. پایگاه العالم هم از خوشحالی تروریست های داعشی از حادثه مونیخ در فضای مجازی خبر داد.
۲۳:۳۷_ گاردین: رسانه های محلی از کشته شدن ۶ نفر در تیراندازی مرکز خرید مونیخ خبر می دهند.
۲۳:۳۵_ گاردین: باراک اوباما نسبت به حادثه مونیخ واکنش نشان داد. رییس جمهور آمریکا گفت: من دقیقا نمی دانم که در مونیخ چه روی داده است اما قلب های ما با زخمی های این حادثه است. ما متعهد هستیم که هر کمکی که آنها نیازمند آن باشند را تامین کنیم.
۲۳:۲۰_ گاردین: مردم آلمان در فضای مجازی از هشتگ امنیت ( به زبان آلمانی) برای درخواست امنیت برای مردم مونیخ استفاده می کنند.
۲۳:۰۰- گاردین: اداره کل قطارهای آلمان اعلام کرد ایستگاه های اصلی متروی مونیخ تعطیل است.
۲۳:۱۰_ شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد رسانه های آلمانی اعلام کردند یکی از عاملان حمله به مرکز تجاری مونیخ با شلیک گلوله به خود خودکشی کرد.
۲۲:۴۵_ تلگراف: شهر مونیخ در هرج و مرج فرو رفته است. ایستگاه های قطار شهر به طور کامل تخلیه شده است. بالگردها در آسمان شهر پرواز می کنند. ایستگاه های مترو و اتوبوس تعطیل شده اند. برخی از منابع از وقوع حمله ای دیگر در مرکز شهر خبر می دهند.
۲۲:۳۰_ پایگاه خبری تلگراف اعلام کرد تیراندازان ۳ فرد مسلح بوده اند. این پایگاه خبری نوشت: پلیس مونیخ معتقد است امکان دارد یک مکان دیگر در مرکز شهر مورد هدف تروریستی قرار گرفته باشد. سی ان ان نیز به نقل از شاهدان عینی اعلام کرد این ۳ فرد مسلح صورت خود را با ماسک سیاه پوشانده بودند.
۲۲:۲۰_ گاردین در خبری فوری از کشته شدن ۳ نفر در این حادثه خبر داد. گاردین اعلام کرد خبرهای ضد و نقیضی از تیراندازی در بخش های دیگر شهر حکایت دارد. با این حال راشاتودی از تیراندازی در ایستگاه مترو «استاشوز» مونیخ خبر داد.
۲۲:۰۰_ ایندیپندنت در خبری اعلام کرد وزیر امور داخلی آلمان کشته شدن یک شهرند آلمانی را در تیراندازی مونیخ تایید کرد.
۲۲:۰۰_ پلیس مونیخ اعلام کرده است که احتمال دارد، چند مهاجم عامل این حادثه بوده باشند. برخی گزارش‌ها از احتمال فرار تیرانداز یا تیراندازان به متروی شهر خبر می‌دهند و به همین دلیل حرکت قطارهای مترو فعلاً متوقف شده است.
به گزارش پایگاه توییتر پلیس مونیخ، پلیس آلمان، از شهروندان آلمانی خواست از تجمع و نزدیک شدن به محوله مرکز خرید المپیک شهر مونیخ (مرکز ایالت بایرن) آلمان خودداری کنند. پلیس این شهر همچنین از مردم خواسته است در خانه هایشان بمانند و خیابان (های اطراف) محوطه مرکز المپیک مونیخ را ترک کنند.
سخنگوی پلیس مونیخ اعلام کرد تیرانداز به صورت بی هدف شلیک می کرده است. تلویزیون آلمان گزارش داد پلیس این کشور احتمال می دهد حمله به مرکز خرید المپیک شهر مونیخ آلمان یک حمله تروریستی باشد.  سخنگوی پلیس شهر مونیخ اعلام کرد مقامات آلمانی در حال تخلیه مرکز تجاری المپیک شهر مونیخ هستند.
 یکی از شاهدان عینی ماجرا اعلام کرد تیرانداز در داخل فروشگاه بود و من صدای تیراندازی های متعدد را شنیدم. مردم پس از تیراندازی فرار کردند و در این هنگام صدای تیراندازی افزایش یافت.
پایگاه خبری نشریه ایندیپندنت نیز در خبری فوری از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دستکم ۱۰ نفر در این حادثه خبر داد. با این وجود، خبرگزاری رویترز از افزایش تعداد کشته ها به چندین نفر خبر داد.
20 کشته و زخمی در تیراندازی مونیخ/ متروی شهر تعطیل شد/ هرج و مرج در مونیخ/ مهاجم یک ایرانی- آلمانی است+تصاویر
تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی
تیراندازی در مرکز خرید مونیخ/ 11 کشته و زخمی تا این لحظه/ متروی مونیخ تعطیل شد/ هرج و مرج در مونیخ+تصاویر
تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی
تیراندازی در مرکز خرید مونیخ/ 11 کشته و زخمی تا این لحظه/ متروی مونیخ تعطیل شد/ هرج و مرج در مونیخ+تصاویر
تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی
تیراندازی در مرکز خرید مونیخ/ 11 کشته و زخمی تا این لحظه+تصاویر
تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی
تیراندازی در مرکز خرید مونیخ/ 11 کشته و زخمی تا این لحظه+تصاویر
تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی
تیراندازی در مرکز خرید مونیخ/ 11 کشته و زخمی تا این لحظه+تصاویر
تیراندازی در مرکز خرید مونیخ/ 20 کشته و زخمی تا این لحظه/ متروی مونیخ تعطیل شد/ هرج و مرج در مونیخ+تصاویر
براساس گزارش‌ها، با وجود اتمام تیراندازی نیروهای پلیس آلمان منطقه را تحت محاصرۀ خود در آورده‌اند و ده‌ها آمبولانس در نزدیکی محل وقوع حادثه مستقر شده‌اند.

تصاویرلحظه به لحظه+گزارش حادثه تیراندازی درمونیخ؟۱۱کشته وزخمی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>