خانه » پزشکی و سلامت » بیماری های جنسی » میل جنسی + غلبه بر میل جنسی + کنترل میل جنسی
 

 

میل جنسی + غلبه بر میل جنسی + کنترل میل جنسی

هرنیازی اگر به موقع برطرف نشود و زودتر یا دیرتر از آن موقع مناسبش برطرف شود مشکل ساز خواهد بود. هم چنین اگر نیازی غیر از راهیکه خالق هستی تعیین نموده برطرف شود نیز مشکل ساز خواهد بود.
نیاز جنسی نیز از این قاعده مستثنی نیست لذا در صورتی که به موقع و به درستی جوابگو یی نشود آثار مخربی در جسم و روح افراد می گذاردعلاوه بر تخریب و ناتوان سازی جسمی باعث آسیبهای مستقیم یا غیر مستقیم روحی نیز میشود.

میل جنسی + غلبه بر میل جنسی + کنترل میل جنسی

 

images (6)

میل جنسی + غلبه بر میل جنسی + کنترل میل جنسی

مقدمه
انسان موجودی است دارای ۴ قوه در درون که عبارتند از : قوه ی عقل ، غضب ، شهوت و خیال. که این ۴ قوه در هر لحظه از زندگی بشر در حال مبارزه برای فرمانروایی و حکومت بر کشور جسم و روح انسان هستند و هر کدام غلبه پیدا کند صفات و ویژگی های متناسب آن در وجود انسان بروز پیدا میکند.
امروزه باتوجه به علل مختلفی غلبه ی سه قوه ی آخر نسبت به قوه ی عقل بیشتر است به خصوص شهوت و این باعث رخ دادن انواع گناهان از طرف افراد می شود و جامعه را به سوی انحطاط و تباهی می برد.
حال با توجه به مطالب بالا نگاه و دید ما نسبت به قوای بدن به خصوص شهوت چگونه باید باشد؟
آیا اینها نعمتند ویا نقممت؟
آیا باید آنها را سر کوب کرد؟
در ادامه جواب سوالها را در این مقاله خواهید خواهند.

شهوت چیست؟
باید دانست که قوه ی شهوت نعمتی است از جانب خداوند منان که فوایدی بسیار در زندگی بشر دارد و علت ادامه ی نسل بشر است. پس باید به دید نعمت به آن نگریست نه نقمت.
خب پس با این وجود در مقابل غلبه ی آن و گناهانی که از این غلبه حاصل می شود چه باید کرد؟
جواب این است که باید آن را کنترل نمود نه سرکوب تا زمانی باید کنترل نمود که زمان ارضای آن فرا برسد مثل وقتی که در خیابان گشنه می شویم خودمان را کنترل می کنیم تا برسیم خانه و خودمان را ازلحاط گشنگی ارضا کنیم.
حال سوالی به ذهن می آید و آن اینکه چگونه باید شهوت را کنترل کرد و این مقاله در صدد جوابگویی به این سوال می باشد.که راهکارهایی عملی ارایه خواهد شد امید است که با یاری خداوند منان بتوانیم این قوه ی مقدس را در وجودمان کنترل کنیم.

آثار شهوت
هرنیازی اگر به موقع برطرف نشود و زودتر یا دیرتر از آن موقع مناسبش برطرف شود مشکل ساز خواهد بود. هم چنین اگر نیازی غیر از راهیکه خالق هستی تعیین نموده برطرف شود نیز مشکل ساز خواهد بود.
نیاز جنسی نیز از این قاعده مستثنی نیست لذا در صورتی که به موقع و به درستی جوابگو یی نشود آثار مخربی در جسم و روح افراد می گذاردعلاوه بر تخریب و ناتوان سازی جسمی باعث آسیبهای مستقیم یا غیر مستقیم روحی نیز میشود.
آسیبهای جسمی
کم اشتهایی،ضعف شدید،زود انزالی،اعتیاد و …. .
آسیبهای روحی مستقیم
جنون، افسردگی،فرار از جمع و…. .
آسیبهای روحی غیر مستقیم
بهتر است بدانید علت بسیاری از طلاقها زود انزالی می باشد که مهم ترین علت آن عدم کنترل شهوت در دوران مجردی می باشد و …. .
راهکارهایی برای کنترل شهوت
-برای کنترل شهوت نیاز دارید اول تعیین کنید که به چه هدفی این کاررا میخواهید انجام دهید.چراکه می تواند علل بسیاری داشته باشد. توصیه ی حقیر اینست که دنبال هدفی عالی باشید.
-دوم تقویت اراده
-سوم داشتن جسمی سالم
-چهارم دوستان
-پنجم استفاده از موبایل،تبلت،لب تاب و … در حد ضرورت.

– تعیین هدف
فرض کنید صبحی بلند شدید و برای خرید نان از خانه بیرون زدید و با خود قرار گذاشته اید که می روم به نانوایی سرکوچه اگر نبود برمیگردم. در این فرض شما حتی اگر یک کوچه بالاتر هم نانوایی باز باشد انرژی ندارید به آنجا سری بزنید.
حال فرض کنید فردا شب قرار میگذارید که فردا صبح به کوه خواهید رفت. صبح که می شود چقدر انرزی دارید مطمئنا به قدری خواهد بود که شما را تا سر کوه بالا ببرد.
در این دو فرض در بدن شما تغییری ایجاد نشد بلکه هدف شما تغییر نمود.پس توجه کنیم که در هر کاری هدفمان چیست؟
– تقویت اراده
اراده در فرآیند کنترل شهوت نقش مهمی ایفا میکند و با اراده ی قوی می توان جلوی شهوت ایستاد اگر نباشد شکست خواهیم خورد. که کوهنوردی اثربسزایی درتقویت اراده دارد.

– جسم سالم
که برای این کار باید به تنظیم تغذیه ، خواب و بهداشت فردی و ورزش بپردازید.
– تغذیه
برای کنترل شهوت باید تغذیه ی انسان تنظیم شود.برای این کار
اول باید بدانید مزاجتان گرم است یا سرد
دوم باید مزاج غذاها و نوشیدنی ها را بشناسید
سوم باید در خوردن غذا ها دقت نموده و اعتدال را رعایت کنین مثلا کسی که مزاجش گرم است اگر غذای گرم مزاج بخورد شهوتش تحریک خواهد شد لذا باید در کنار غدای گرم مزاج غذا یا نوشیدنی سرد مزاج نیز میل کند.
دقت داشته باشید هم گرمی بیش از حد و هم سردی بیش از حد محرک شهوتند.
چهارم پرهیز از یر خوری چون در اثر آن به مغز فشار آمده قو ی خیال و به تبع قوه ی شهوت تحریک می شود.
پنجم زیاد جویدن غذا که باعث راحتی هضم شود چون هضم ناقص نیز اثرش مثل پرخوریست.
ششم خوردن شام مختصر و صبحانه ی مقوی.
– خواب
اول باید بین ۶تا۸بخوابید نه کمت ن بیشتر.
هم خواب کم و هم خواب زیاد هردو محرک شهوتند.
– رعایت بهداشت فردی
مسواک زدن
دوش با آب ولرم یک روز در میان
– ورزش
سعی کنید یک روز در میان ورزشی بکنید که از شما عرق جاری کند.

– دوستان
اگر انسان با عطاری نشست و برخواست داشته یاشد بوی عطر و اگر با فرد سیگاری نشست و برخواست داشته باشد بوی سیگار میگیرد لذا باید مواظب بود با چه کسی دوستی می کنیم هرکسی که ما را به یاد شهوت انداخت بهتر است جز در حد ضرورت با وی رفت و آمد نکنیم.
– استفاده از موبایل و تبلت و لب تاب در حد ضرورت
این وسایل یه خاطر سر و کار داشتن با امواج در جسم و مغز تاثیراتی میگذارد که منجر به تحریک قوه ی خیال و در نتیجه تحریک شهوت می شود.
سخن پایانی
در این مقاله سعی بر خلاصه گویی بود و باید توجه داشت که همه ی کارها اگر بدون توکل به حضرت حق نباشد با شکست مواجه خواهد شد و فرد باید همه را با هم رعایت کند تا نتیجه بگیرد.

 

 

میل جنسی + غلبه بر میل جنسی + کنترل میل جنسی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>