خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » شورای امنیت درصدد تصویب قطعنامه علیه اقدام ترامپ
 

 

شورای امنیت درصدد تصویب قطعنامه علیه اقدام ترامپ

شورای امنیت شرکت ملل متحد پیش‌نویس قطعنامه‌ای را که در آن بر عدم تأثیر حقوقی اقدام اخیر آمریکا در قبال قدس تاکید شده است هست، بررسی می‌کند.

شورای امنیت درصدد تصویب قطعنامه علیه اقدام ترامپ

شورای امنیت شرکت ملل متحد پیش نویس قطعنامه ای را که در آن بر عدم تأثیر حقوقی اقدام اخیر آمریکا در قبال قدس تاکید شده است هست، بررسی می کند.

در پیش نویس این قطعنامه یک صفحه ای که از سوی مصر ارائه شده است هست، تأکید شده است که هر تصمیمی در قبال اوضاع قدس هیچ تاثیر حقوقی ندارد.

عبارات مهم : دونالد ترامپ – آمریکا
پیش نویس این قطعنامه در حالی ارائه می شود که چندی پیش دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا اعلام کرد که قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت می شناسد.

در پیش نویس این قطعنامه که امروز (شنبه) میان ۱۵ عضو شورای امنیت پخش شده، مشخصاً به آمریکا یا ترامپ اشاره ای نشده است.

دیپلمات ها می گویند که این قطعنامه از حمایت بسیار گسترده ای برخوردار است ولی به احتمال زیاد به وسیله واشنگتن وتو خواهد شد.

به گفته منابع آگاه، احتمال می رود که شورای امنیت دوشنبه یا سه شنبه این قطعنامه را به رأی گیری بگذارد.

این پیش نویس جهت تصویب نیازمند حداقل ۹ رأی موافق است و نباید به وسیله هیچ یک از پنج عضو دائم یعنی آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه یا چین وتو شود.

در متن این پیش نویس آمده هست، هر تصمیم یا اقدامی که مبتنی بر عوض کردن ساختار و اوضاع شهر مقدس قدس باشد، تأثیر حقوقی ندارد، باطل است و باید بر اساس قطعنامه های مرتبط شورای امنیت لغو شود.

مصر در پیش نویس این قطعنامه از تمامی کشورها خواستار آن شده است که از ایجاد مقررهای دیپلماتیک در قدس مطابق با قطعنامه ۴۷۸ شورای امنیت خودداری کنند.

در این قطعنامه همچنین از تمامی کشورها خواسته شده است مطابق با قطعنامه های شورای امنیت در خصوص قدس عمل کرده و هیچ اقدام یا به رسمیت شناختنی را علی رغم این قطعنامه ها انجام ندهند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


شورای امنیت درصدد تصویب قطعنامه علیه اقدام ترامپ

واژه های کلیدی: دونالد ترامپ | آمریکا | قطعنامه | امنیت | کشورها | خبر | بین الملل |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>