خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » ادعای کناره‌گیری پادشاه عربستان به نفع پسرش
 

 

ادعای کناره‌گیری پادشاه عربستان به نفع پسرش

یک مرجع نزدیک به خاندان پادشاهی عربستان فاش کرد، سلمان بن عبد العزیز، پادشاه این کشور در نظر دارد هفته آینده از قدرت به نفع ولیعهدش محمد بن سلمان کناره‌گیری کند.

ادعای کناره‌گیری پادشاه عربستان به نفع پسرش

یک مرجع نزدیک به خاندان پادشاهی عربستان فاش کرد، سلمان بن عبد العزیز، پادشاه این کشور در نظر دارد هفته آینده از قدرت به نفع ولیعهدش محمد بن سلمان کناره گیری کند.

ادعا راجع به کناره گیری پادشاه عربستان به نفع پسرش در چند روز آتی

به نقل از المنار، این مرجع در گفتگو با روزنامه دیلی میل گفته هست، قصد پادشاه عربستان جهت کناره گیری از قدرت در واقع آخرین گام در جهت به قدرت رساندن پسرش محمد بن سلمان در عربستان است که در ماه گذشته حکم بازداشت تعداد زیادی از شاهزادگان و وزرای پیشین به اتهام فساد را صادر کرد.

عبارات مهم : عربستان – روزنامه
دیلی میل به نقل از این مرجع که نامش را فاش نکرد، نوشت، ملک سلمان اختیارات پادشاهی را رسما به ولیعهدش محمد بن سلمان خواهد بخشید و اگر اتفاق غیر منتظره ای نیفتد سلمان بن عبد العزیز انتصاب محمد بن سلمان به عنوان پادشاه عربستان را هفته آتی اعلام خواهد کرد.

این مرجع افزود: در این عوض کردن و تحول ملک سلمان نقشی همانند ملکه الیزابت در انگلیس را ایفا خواهد کرد، او تنها لقب پادشاه عربستان را حفظ خواهد کرد.

دیلی میل به نقل از این مرجع که آن را مسئولی عالی رتبه توصیف کرد، نوشت: به محض اینکه بن سلمان قدرت را در عربستان به دست بگیرد، تمام تمرکز خود را بر کشور عزیزمان ایران خواهد گذاشت و به این ترتیب نگرانی هایی از احتمال حرکت وی به سمت گزینه نظامی به وجود می آید. همچنین بن سلمان در جهت کمک نظامی به اسرائیل جهت نابودی حزب الله در لبنان تلاش خواهد کرد.

این روزنامه انگلیسی در ادامه به نقل از مرجع مذکور نوشت، بن سلمان برعکس نصیحت های اشخاص بزرگ خاندان پادشاهی در عربستان که اهداف آتی هستند، براین باور است که باید حمله ای را علیه کشور عزیزمان ایران و حزب الله انجام دهد، به همین علت نیز امیر کویت در خفا به او لقب “گاو خشمگین” را داده است.

منبع یاد شده است در ادامه این گفتگو اظهار داشت: بن سلمان در جهت شروع حملاتش علیه لبنان تلاش می کند و به کمک نظامی اسرائیل در این زمینه امیدوار است و به اسرائیل قول میلیاردها دلار کمک مالی مستقیم به در صورت موافقت با این امر را داده است.

منبع مذکور تاکید کرد، البته بن سلمان بدون اسرائیل نمی تواند با حزب الله در خاک لبنان روبه رو شود و نقشه جایگزین او مقابله به این حزب در خاک سوریه است.

ادعای کناره‌گیری پادشاه عربستان به نفع پسرش

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: عربستان | روزنامه | اسرائیل | پادشاه | لبنان | ایران | خبر | بین الملل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>