خانه » خبری و خواندنی » روایتی باعشق در میان جنایات میانمار
 

 

روایتی باعشق در میان جنایات میانمار

نویسنده «مرد پشت روزنامه» در روایتی داستانی به پشت پرده و ریشه ظلم به مسلمانان میانمار می پردازد.

روایتی باعشق در میان جنایات میانمار

محمدحسن شاهنگی، مدیر گروه ادب و هنر مرکز پژوهش های جوان در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص محتوای کتاب «مرد پشت روزنامه» اظهار داشت: «مرد پشت روزنامه» به علت اینکه این روزها رسانه در دنیا حرف اول را می زند به این نام نامگذاری شده است هست. «مرد پشت روزنامه» از آنجا معنا پیدا می‌کند که ما ظاهر روزنامه ها و تیترها را می خوانیم، ولی در پشت این تیترها اتفاقات دیگری در جریان است .

شاهنگی تصریح کرد: روایت کتاب در مورد پسر نوجوانی به نام ویشال است که به خاطر داشتن نبوغ به کشور دیگری جهت تحصیل اعزام می شود. در این میان با یک شخصیت منفی به نام پرفسل مواجه می شود که او را ناآگاهانه وارد نقشه های سیاسی و به نوعی مدیریتی دنیا می کند. ایده این نقشه، نشان دادن ریشه های یهودی و صهیونیستی در مدیریت فرهنگ مردم دنیا هست. یکی از این نقشه ها تجزیه و آوارگی مسلمانان میانمار هست. ویشال در واقع قربانی این نقشه ها می شود و در آخر خودش در برابر این توطئه‌ها برمی خیزد.

روایتی باعشق در میان جنایات میانمار

مدیر گروه ادب و هنر مرکز پژوهش های جوان تصریح کرد: اگر به شکل کلی به نسل کشی تلخ میانمار نگاه کنیم، متاسفانه در طول این سالها با زبان هنر نتوانسته ایم آن طور که باید و شاید به این فاجعه و ریشه های آن بپردازیم.

وی افزود: در کتاب یک روایت باعشق هم وجود دارد که بهانه ای شده است جهت روایت ماجرای میانمار. به این شکل که شخصیت اول کتاب به نام ویشال بعد از سالها در پی معشوق اش به میانمار می آید، ولی او را در جریانی که خود قربانی آن است (کشتار مسلمان) می بیند و این خود دریچه ای جهت بازتاب ظلم این کشور بر مسلمانان می شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: میانمار | روزنامه | مسلمانان | میانمار | روزنامه | قربانی | میانمار | کتاب

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>