خانه » ورزشی » کلوب های ایرانی جهت دریافت مجوز حرفه ای پرونده سازی نکرده اند / وثوق احمدی
 

 

کلوب های ایرانی جهت دریافت مجوز حرفه ای پرونده سازی نکرده اند / وثوق احمدی

رئیس کمیته تعیین اوضاع فدراسیون فوتبال گفت: کلوب های ایرانی جهت دریافت مجوز حرفه ای پرونده سازی نکرده اند ولی پرونده بعضی طلبکاران تاکنون بررسی نشده است.

کلوب های ایرانی جهت دریافت مجوز حرفه ای پرونده سازی نکرده اند / وثوق احمدی

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان روزبه وثوق احمدی در حاشیه نخستین همایش هئیت‌های فوتبال در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جهت بین‌المللی کردن قرارداد‌های بین بازیکنان و مربیان با باشگاه‌ها و همچنین واسطه‌ها تصمیم گرفتیم قراردادی با فیفا منعقد کنیم. برهمین اساس فیفا نیز نرم‌افزاری‌هایی در این مورد در اختیار فدراسیون فوتبال ما قرار داد و ۳ نفر نیز جهت آموزش از سوی فیفا عازم کشور عزیزمان ایران شدند تا این نرم‌افزار‌ها را جهت مسئولان باشگاه‌ها، فدراسیون و هیئت‌ها آموزش دهند. امیدوار هستیم با آمدن این نرم افزارها کلوب ها مباحث حقوقی و قراردادی را مقداری جدی تر بگیرند، باعث شود تا مقداری به سمت بین المللی شدن سوق پیدا کنیم.

وثوق‌احمدی درمورد اینکه بعضی از طلبکاران می‌گویند با ما صحبتی نشده یا پرونده‌سازی صورت گرفته،‌افزود: AFC سه حالت را در نظر گرفته است.اول اینکه باشگاه‌ها تسویه کنند، سپس توافقنامه با طلبکاران صورت بگیرد و بعد از آن در مرجع ذیصلاح نسبت به این عنوان پیگیری انجام گیرد. بنابراین پرونده‌سازی نشده است بلکه این باشگاه‌ها طلبکارانی دارند که تاکنون از آنها شکایت نکرده‌اند. کلوب استقلال از ما خواسته است تا نسبت به این پرونده ها اقدام کنیم و به نوعی از حالت سوم یعنی پیگیری به مراجع ذیصلاح که حق قانونی کلوب هاست استفاده کرده‌اند. اگر کمیته تعیین اوضاع پیگیری و رای را صادر کند و مشخص شود باشگاهی بدهکار است باید در آن صورت بدهی‌ها را پرداخت کنند.

کلوب های ایرانی جهت دریافت مجوز حرفه ای پرونده سازی نکرده اند / وثوق احمدی

او راجع به اینکه باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی بدون پرداخت بدهی‌های خود موفق به دریافت مجوز حرفه‌ای شده‌اند،گفت: هر سه کلوب جهت گرفتن مجوز حرفه‌ای نیاز داشتند که اوضاع بدهی‌های خود را مشخص کنند. هر سه کلوب یکسری طلبکارانی دارند که جهت دریافت طلب خود به کمیته انضباطی شکایت نکرده‌اند. این باشگاه‌ها از ما خواسته‌اند که اوضاع قرارداد‌های این دسته از طلبکاران را مشخص کنیم و معلوم شود میزان دقیق بدهی آنها چقدر است و چنانچه مشخص شد طلبکار هستند رای صادر شود تا جهت پرداخت آنها اقدام کنند. پرونده امیر حسین صادقی و سایر افراد هم از این دست است و در حال تشکیل پرونده ها هستیم و چنانچه پرونده ها نقضی داشته باشد به کلوب ها می فرستیم و بعد از آخر این موارد رای را سایر می کنیم.

عضو کمیته تعیین وضعیت در آخر راجع به شکایت امیرحسین صادقی به AFCگفت: فیفا و AFC مرجع پیگیری به مسائل بین‌المللی هستند و مسائل داخلی باید در همان کشور بررسی شود. در موقعی که دعوا جنبه بین‌المللی داشته باشد و یکی از طرفین خارجی باشد فیفا نسبت به مسئله پیگیری می کند در غیر این صورت دوباره فیفا پرونده را جهت پیگیری زیاد به کشور عزیزمان ایران برمی‌گرداند.

انتهای پیام/

اظهارات احمدی راجع به اوضاع کلوب ها در آسیا

رئیس کمیته تعیین اوضاع فدراسیون فوتبال گفت: کلوب های ایرانی جهت دریافت مجوز حرفه ای پرونده سازی نکرده اند ولی پرونده بعضی طلبکاران تاکنون بررسی نشده است.

واژه های کلیدی: کمیته انضباطی | فوتبال | دریافت | باشگاه | ایران | آموزش | پرونده | باشگاه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>