خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » اتهام محمودرضا خاوری اخلال در نظام اقتصادی است
 

 

اتهام محمودرضا خاوری اخلال در نظام اقتصادی است

رئیس کل دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اتهام خاوری را اخلال در نظام اقتصادی و پولی و بانکی کشور عنوان کرد.

اتهام محمودرضا خاوری اخلال در نظام اقتصادی است

رئیس کل دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اتهام خاوری را اخلال در نظام اقتصادی و پولی و بانکی کشور عنوان کرد.

اتهام خاوری ،اخلال در نظام اقتصادی و پولی و بانکی کشور است

غلامحسین اسماعیلی؛ مدیر کل دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص اتهام محمودرضا خاوری که قرار است فردا به صورت غیابی محاکمه شود، گفت: اتهام این فرد اخلال در نظام اقتصادی و پولی و بانکی کشور است.وی در پاسخ به این پرسش که آیا سایر متهمان پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی در دادگاه فردا حاضر می شوند یا نه، گفت: بیانات سایر متهمان قبلاً اخذ شده است و پرونده کاملاً واضح و روشن است و ضرورتی جهت حضور سایر متهمان نیست.

عبارات مهم : رئیس کل دادگستری – دادگستری
رئیس کل دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با تأکید بر اینکه تشخیص ضرورت حضور سایر متهمان با مدیر دادگاه هست، گفت: اگر ریاست دادگاه مهم بداند سایر متهمان احضار می شوند البته بیانات قبلاً گرفته شده است و مستندات کافی در این پرونده وجود دارد.

اسماعیلی در پاسخ به این پرسش که آیا اتهام افساد فی الارض هم جهت خاوری مطرح است یا خیر، گفت: یک مصداق اخلال در نظام اقتصادی می تواند فساد فی الارض باشد ولی اگر در حد افساد باشد چون حق اللهی می شود امکان محاکمه غیابی وجود ندارد.

وی در پاسخ به این پرسش که محکومیت خاوری با توجه به عدم حضور وی در کشور عزیزمان ایران به چه صورت اعمال می شود، گفت: زمانی که فردی محکوم می شود آثار و تبعاتی هم خواهد داشت که این محکومیت با زمانی که وی تحت تعقیب است تفاوت دارد، هنگامی فردی خارج از کشور عزیزمان ایران باشد و محکوم شود قواعد بین المللی محکم تر می شود.

رئیس کل دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ادامه داد: ما هیچگاه امیدی به همکاری کشورهای غربی نداریم ولی در این پرونده قطعاً یک سری محکومیت های مالی هم تعیین می شود که بر اساس اموال و دارایی هایی که ممکن است خاوری در کشور عزیزمان ایران داشته باشد، از طریق ضبط این اموال محکومیت مالی اعمال خواهد شد.

محمودرضا خاوری قرار است فردا سه شنبه ۳۰ آبان به طور غیابی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محاکمه شود.

خاوری که پیش تر از مدیران بانک ملی کشور عزیزمان ایران بود، دستی هم در فسادهای مالی بزرگ داشت به طوری که در پرونده فساد سه هزار میلیاردی بارها نام وی مطرح شد.

اتهام محمودرضا خاوری اخلال در نظام اقتصادی است

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: فارس

واژه های کلیدی: رئیس کل دادگستری | دادگستری | دادگاه | اقتصادی | ایران | پرونده | خبر | اقتصادی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>