خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » ترامپ طرح کم کردن خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را کلید زد
 

 

ترامپ طرح کم کردن خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را کلید زد

رییس‌جمهور آمریکا در اطلاعیه‌ای با بیان این‌که «عرضه نفت و فرآورده‌های نفتی در دنیا از کشورهایی غیر از کشور عزیزمان ایران به اندازه کافی وجود دارد»، گفت: بنابراین می‌توان

ترامپ طرح کم کردن خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را کلید زد

رییس جمهور آمریکا در اطلاعیه ای با بیان این که «عرضه نفت و فرآورده های نفتی در دنیا از کشورهایی غیر از کشور عزیزمان ایران به اندازه کافی وجود دارد»، گفت: بنابراین می توان حجم خریداری نفت و مشتقات آن از کشور عزیزمان ایران را به میزان قابل توجهی کم کردن داد.

عرضه نفت و فرآورده های نفتی در دنیا از کشورهایی غیر از کشور عزیزمان ایران به اندازه کافی وجود دارد

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در این اطلاعیه که خطاب به وزیر امور خارجه، وزیر خزانه داری و وزیر انرژی آمریکا نوشته شده، تاکید کرده است که بعد از بررسی دقیق عواملی همچون اوضاع اقتصاد جهان، زیاد کردن تولید نفت از سوی بعضی کشورها، ظرفیت اضافی تولید انرژی در دنیا و در دسترس بودن ذخائر راهبردی آمریکا به این ارزیابی دست یافته است.

عبارات مهم : دونالد ترامپ – رییس جمهور
ترامپ علی رغم تعهدات آمریکا طبق توافق هسته ای که بر اساس آن نباید مانع از اصلاح و عادی سازی روابط اقتصادی با کشور عزیزمان ایران شود، در این اطلاعیه آورده است که شرایط اکنون به گونه ای است که می توان خرید نفت و محصولات نفتی از کشور عزیزمان ایران به وسیله موسسات مالی خارجی یا از طریق آنها را به شکل قابل توجهی کم کردن داد.

در این اطلاعیه آمده است:

به موجب اختیاراتی که به وسیله قانون اساسی و قوانین ایالات متحده به من به عنوان رییس جمهور آمریکا محول شده است است بعد از بررسی دقیق گزارش های ارائه شده است به کنگره از سوی اداره اطلاعات انرژی، از جمله گزارش مورخ ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷ و دیگر عوامل مربوطه همچون شرایط اقتصاد جهانی، زیاد کردن تولید نفت به وسیله بعضی کشورها، سطح ظرفیت اضافی تولید نفت در دنیا و در دسترس بودن ذخائر راهبردی آمریکا طبق بند ۱۲۴۵ (د) (۴) (ب) و (ج) قانون اختیارات دفاع ملی سال مالی ۲۰۱۲ و مطابق با تصمیمات پیشین خود اعلام می کنم که میزان درصد نفت و فرآورده های نفتی به وسیله کشورهایی غیر از کشور عزیزمان ایران به اندازه ای کافی است که می توان حجم خریداری نفت و مشتقات آن از کشور عزیزمان ایران به وسیله موسسات مالی خارجی یا به واسطه آن ها را به میزان قابل توجهی کم کردن داد. من کماکان به نظارت دقیق بر این اوضاع ادامه خواهم داد. وزیر امور خارجه اجازه دارد که این تصمیم را در دفتر ثبت فدرال آمریکا انتشار کند و از وی خواسته می شود که این کار را انجام دهد.

رییس جمهور آمریکا اگرچه به طور مستقیم خواستار کم کردن خرید نفت و فرآورده های نفتی از کشور عزیزمان ایران نشده است آشکارا اشاره می کند که با توجه به شرایط مناسب دنیا در این زمینه امکان چنین کاری وجود دارد، در حالی که این کشور طبق تعهداتش در توافق هسته ای نباید در مسیر اصلاح روابط اقتصادی و تجارت با کشور عزیزمان ایران مانع تراشی کند که خرید نفت کشور عزیزمان ایران را نیز شامل می شود.

ترامپ طرح کم کردن خرید نفت از کشور عزیزمان ایران را کلید زد

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: دونالد ترامپ | رییس جمهور | آمریکا | اطلاعیه | توافق | ایران | انرژی | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>