خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » بانک‌های عربستان حساب‌های ۱۲۰۰ تن از افراد و شرکت‌ها را بلوکه کردند
 

 

بانک‌های عربستان حساب‌های ۱۲۰۰ تن از افراد و شرکت‌ها را بلوکه کردند

بانک مرکزی عربستان به بانک‌های این کشور دستور داد حساب‌های بیش از ۱۲۰۰ تن از افراد و شخصیت‌ها و شرکت‌های این کشور را بلوکه کنند.

بانک‌های عربستان حساب‌های ۱۲۰۰ تن از افراد و شرکت‌ها را بلوکه کردند

بانک مرکزی عربستان به بانک های این کشور دستور داد حساب های بیش از ۱۲۰۰ تن از افراد و شخصیت ها و شرکت های این کشور را بلوکه کنند.

حساب های ۱۲۰۰ تن از افراد عربستانی بلوکه شد

خبرگزاری رویترز گزارش داد بانک های عربستانی حساب های بیش از ۱۲۰۰ تن از افراد و شرکت های این کشور را در چهارچوب طرح مبارزه با فساد بلوکه کردند.در همین راستا یکی از کارمندان بانک به خبرگزاری رویترز گفت که بانک مرکزی دستور داده حساب افرادی که تحت تحقیق و بازجویی هستند بلوکه شود. یکی از کارمندان بانک نیز گفت که بانک مرکزی با بعضی از بانک های خارجی این هفته دیدار داشته و به آنها اطمینان داده که بلوکه کردن حساب ها افراد را هدف قرار می دهد و شرکت های مرتبط با این افراد متضرر نخواهند شد.

عبارات مهم : خبرگزاری رویترز – عربستان
در پی حالت نگرانی و تشنجی که از شروع کمپین ضد فساد در عربستان بر این کشور حاکم شده است زیاد سهام های مهم در بازارهای کشورهای حوزه خلیج فارس کم کردن یافته است.

کمیته مبارزه با فساد عربستان شنبه شماری از شاهزاده ها و وزرای سابق این کشور را به اتهام فساد مالی بازداشت کرده و پرونده تحقیقاتی در این باره را شروع کرد.

بر اساس اعلام رسانه های عربستانی این کمیته تصمیم گرفته ۱۰ شاهزاده و ده ها وزیر سابق را بازداشت کند. بعضی منابع نیز راجع به چهار وزیر کابینه فعلی عربستان که در لیست افراد متهم هستند صحبت کردند.

به گفته یک مرجع رسمی عربستان اتهامات وارده به شاهزادگان و مسئولان و سرمایه داران عربستانی مربوط به رشوه، اختلاس، پولشویی و سوء استفاده از نفوذ و قدرت این افراد است.

بانک‌های عربستان حساب‌های ۱۲۰۰ تن از افراد و شرکت‌ها را بلوکه کردند

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: خبرگزاری رویترز | عربستان | عربستانی | بازداشت | منابع | مرکزی | خبر | بین الملل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>