خانه » خبری و خواندنی » پوشش‌ عجیب بعضی از بازیگران و تأثیر آن بر جوانان
 

 

پوشش‌ عجیب بعضی از بازیگران و تأثیر آن بر جوانان

پوشش بازیگران جامعه از موضوعاتی است که هر لحظه مورد توجه بوده و جوانان جامعه از آن الگو می‌گیرند.

پوشش‌ عجیب بعضی از بازیگران و تأثیر آن بر جوانان

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ پوشش بازیگران یکی از موضوعاتی است که هر لحظه مورد توجه قرار گرفته و واکنش‌های متفاوتی در جامعه نسبت به پوشش‌های عجیب بعضی از بازیگران داشته هست، ولی آن چیزی که اهمیت دارد این است که بازیگران باید بدانند که پوشش‌های آنان تأثیر زیادی بر جوانان و مخصوصا خانم‌ها دارد.

همه ساله جشنواره‌های زیادی برگزار می‌گردد که بازیگران مشهور در آنها حضور پیدا می‌کنند. جشنواره‌هایی که این روزها زیاد شبیه به جشنواره مد و لباس‌های عجیب و غریب شده‌اند؛ بازیگرانی که وارد محوطه برگزاری این مراسم‌ها می‌گردند، از جلوی لنز دوربین خبرگزاری‌های متعدد رد می‌شوند و در واقع از جلو چشم میلیون‌ها نفر می‌گذرند، و مدتی بعد، در شهر که قدم می‌زنی، همان ظاهر عجیب بازیگران را در تن جوانان می‌بینی.

پوشش‌ عجیب بعضی از بازیگران و تأثیر آن بر جوانان

روزگاری، واژه سلبریتی به کسانی گفته می‌شد که با بروز توانایی‌ها و کارهای منحصر به فرد خود، توانسته بودند به شهرت برسند و به الگویی جهت دیگران تبدیل بگردند، ولی امروزه واژه سلبریتی جهت مردم معنای دیگری دارد؛ خیلی‌ها سلبریتی را، لقبی جهت افرادی می‌دانند که توانسته‌اند افکار و اعمال خود را به خورد مردم بدهند، این افکار می‌تواند سیاسی باشد که در انتخابات خرداد ماه امسال به وضوح دیده می‌شد، و یا نحوه تفکر آنان راجع به پوشش باشد که در جشنواره‌های حوزه سینما به آسانی قابل مشاهده هست. در ادامه به بررسی تأثیر پوشش بازیگران زن در حجاب جامعه، لباس‌های غربی در تن بازیگران ایرانی، می‌پردازیم.

تأثیر پوشش بازیگران زن

تمایل زنان به مد و پوشش‌های قشنگ زیاد از مردها در جامعه است و از این رو، همواره به دنبال بروزترین پوشش‌ها هستند. شاید بتوان گفت بازیگران زن، در جشنواره‌ها پوشش‌های جدیدی از خود نشان می‌دهند که مدتی بعد، همان پوشش در جامعه دیده می‌شود. این بازیگران با صرف هزینه‌های گزاف، با مراجعه به طراح مد و لباس شخصی خود، لباسی بر تن می‌کنند که علاوه بر قشنگی دلخواه خود، تازه باشد و نمونه آن قبلا در تن کسی دیده نشده باشد؛ لباس‌هایی که از حجاب مورد نیاز برخوردار نیستند.

متأسفانه پوشش بازیگران در جایی غیر از صحنه فیلم‌ها، بخشی از مطلب هست، چراکه نقد بزرگی به این پوشش‌ها در جلوی دوربین فیلم‌هایی که مدتی بعد به روی پرده سینماها می‌روند نیز وارد هست. افراد در جامعه، حرکات و پوشش بازیگران را عرف می‌دانند و این طور برداشت می‌کنند که هر چیزی که از این فیلم‌ها برداشت می‌شود، یک عنوان عادی و عرف جامعه است که نمی توان به آن ایراد گرفت، و مسئله حجاب نیز از این عنوان مستثنی نیست.

پوشش بازیگران جامعه از موضوعاتی است که هر لحظه مورد توجه بوده و جوانان جامعه از آن الگو می‌گیرند.

کاربرد حجاب در بعضی از فیلم‌ها به این صورت است که معمولا افرادی در نقش انسان‌های فقیر و پر از مسائل از آن برخوردارند، به گونه‌ای که اگر بخواهند زنی را فقیر و یا پر از مسائل گوناگون نشان دهند، پوشش حجاب برتر، چادر، را جهت آن نقش برمی‌گزینند و اینگونه است که دختران جوان جامعه، از این حجاب برتر متنفر می‌شوند؛ حداقل کاری که افراد دخیل در تهیه فیلم‌ها می‌توانند جهت حجاب برتر (چادر) بکنند این است که آن را به انسان‌هایی با نقش ضعیف و منفی تخصیص داده شده است ندهند و توجه نمایند که قشر زیادی از دختران و زنان موفق جامعه، از این پوشش بخوردارند که هرگز در زندگی آنان مشکلاتی که در فیلم نشان داده می‌شود را ندارند.

لباس غربی در تن بازیگران ایرانی

با مقایسه‌ای بین پوشش بازیگران ایرانی و بازیگران غربی، متوجه می‌شویم که این قشر از صورت های معروف ایرانی، روز به روز به بازیگران غربی شبیه‌تر می‌گردند. به غیر از اینکه بازیگران با پوشش‌های خاص خود در جشنواره ها حضور پیدا می کنند یا به روی پرده سینما می روند، انتشار تصاویری از زندگی روزانه خود در پیج اینستاگرام نیز یکی از روش‌هایی است که هزاران نفر آنها را می‌بینند و الگو می‌گیرند.

در کشور ما ظرفیت نیرومند در حوزه طراحی لباس وجود دارد و طراحان لباس در کشور ما به خوبی توانایی طراحی لباس‌هایی که نشانه‌ای از پوشش‌های خارجی در آن نباشد را دارند، و می‌توانند مانع از ترویج پوشش‌های غربی در فیلم‌ها شوند.

در آخر باید گفت، شایسته نیست که کشور ما، با فرهنگ غنی و تاریخی چند هزار ساله، از الگوهای وارداتی بهره ببرد و بایستی جهت حفظ فرهنگ تلاش نمود، که این امر همت مسئولان مربوط، بازیگران و جامعه را می‌طلبد.

پوشش‌ عجیب بعضی از بازیگران و تأثیر آن بر جوانان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازیگران ایرانی | بازیگران مشهور | پوشش بازیگران | بازیگران زن | جشنواره | بازیگران | دوربین | دختران | جوانان | ایرانی | جشنواره

پوشش‌ عجیب بعضی از بازیگران و تأثیر آن بر جوانان

پوشش‌ عجیب بعضی از بازیگران و تأثیر آن بر جوانان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>