خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » هدف بیانات بوش و اوباما، ترامپ نبود!/ کاخ سفید
 

 

هدف بیانات بوش و اوباما، ترامپ نبود!/ کاخ سفید

به دنبال انتقادهای همزمان باراک اوباما و جورج بوش از سیاست‌های دولت فعلی آمریکا، کاخ سفید در بیانیه‌ای مدعی شد که هدف بیانات این دو رییس جمهور سابق آمریکا، دونالد ترامپ نبوده است.

هدف بیانات بوش و اوباما، ترامپ نبود!/ کاخ سفید

به دنبال انتقادهای همزمان باراک اوباما و جورج بوش از سیاست های دولت فعلی آمریکا، کاخ سفید در بیانیه ای مدعی شد که هدف بیانات این دو رییس جمهور سابق آمریکا، دونالد ترامپ نبوده است.

انتقادهای همزمان باراک اوباما و جورج بوش از سیاست های دولت فعلی آمریکا

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اخیرا جورج بوش، رییس جمهور اسبق آمریکا در سخنانی با انتقاد از اوضاع سیاسی آمریکا گفت: در این کشور «ملی گرایی» به انحراف کشیده شده است و تبدیل به بومی گرایی شده است است و پویایی که مهاجرت در آمریکا ایجاد می کرد به فراموشی سپرده شده است هست. این در حالی است که باراک اوباما نیز در همان روز در ایالتی دیگری در آمریکا بیانات مشابهی را مطرح کرد و در انتقادات خود گفت: ما امروز با وضعیتی روبه رو هستیم به جای اینکه سیاست هایمان بازتاب ارزش هایمان باشد، این سیاست ها در حال آلوده کردن جوامع ما است.

عبارات مهم : ریاست جمهوری – دونالد ترامپ
با وجود آنکه هیچ یک از این دو رییس جمهور سابق به طور مستقیم نامپ ترامپ را ذکر نکرده اند، ولی واضح بود که انتقادهای آنها هدفش رییس جمهور فعلی آمریکا است.

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید به دنبال انتشار این انتقادها، اینکه هدف این صحبت ها شخص ترامپ بوده را رد کرده است.

سندرز به خبرنگاران در واشنگتن گفت: درک ما این است که هدف این اظهارنظرها مستقیما خود رییس جمهور نبوده است و این دو نفر که هر دو روسای جمهور سابق هستند، قبلا هم از رییس جمهور انتقاد کردند و این کار را با ذکر نام او انجام داده اند و به ندرت پیش آمده که انتقادهایشان را به شکل غیرمستقیم مطرح کنند بنابراین ما با توجه به حرف های خودشان نتیجه می گیریم که هدف این اظهارنظرها و کارها رییس جمهور فعلی آمریکا نبوده است.

با این حال پایگاه هیل آمریکا نوشت: سندرز به پرسش راجع به اینکه آیا ترامپ با انتقاد بوش و اوباما درخصوص زیاد کردن تعصب در آمریکا موافق هست، پاسخ روشنی نداد.

سندرز در تصویر العمل به اظهارنظر بوش درخصوص اینکه اکنون سیاست آمریکا نسبت به تئوری های توطئه و ماجراهای ساختگی آشکار آسیب پذیر شده است گفت: اگر کسی اکنون در حال ایجاد بسیاری از روایت های ساختگی هست، من فکر می کنم که عمدتا از سمت رسانه های خبری انجام می شود. ما مطمئنا با این احساس موافق هستیم.

حمله مشاور سابق ترامپ به بوش

همزمان استیو بنن، مشاور سابق کاخ سفید بعد از طرح این بیانات بوش و اوباما، به بوش حمله کرده و او را فردی “بی کفایت و سردرگم” توصیف کرد.او همچنین بوش را متهم به یک “ریاست جمهوری ویرانگر” در وقت دولتش کرد.بنن در صحبت در مرکز تالار همایش های حزب جمهوری خواه در کالیفرنیا گفت: جورج دبلیو بوش خودش را شرمنده کرده و نمی دانسته راجع به چه چیزی حرف می زند.

وی افزود: بوش اصلا فکر نمی کرده است که دارد می آید یا می رود درست مث وضعیتی که در دوره ریاست جمهوری او وجود داشت. در آمریکا هیچ ریاست جمهوری ویرانتر از دوره رییس جمهوری جورج دبلیو بوش نبوده است.

همچنین بنن در این صحبت خود شرکت های تکنولوژی آمریکا مشهور به «دره سیلیکون» را به عنوان اربابان تکنولوژی توصیف کرده و مدعی شد که این رهبران عرصه تکنولوژی در عرض ۱۰ تا ۱۵ سال آینده درصدد جدایی از آمریکا خواهند بود و این ترساندن به جدایی را یک مسئله جدی و حاضر توصیف کرد.

هدف بیانات بوش و اوباما، ترامپ نبود!/ کاخ سفید

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: ریاست جمهوری | دونالد ترامپ | رییس جمهور | تکنولوژی | اوباما | آمریکا | سیاست | اوباما | انتقاد

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>