خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » آخرین مهلت زیاد کردن صورت‌ حساب سهام عدالت
 

 

آخرین مهلت زیاد کردن صورت‌ حساب سهام عدالت

آخرین مهلت جهت تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت مشمولان ۳۱ شهریور تعیین شده است بود که بنابر نظر شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی این مهلت یک

آخرین مهلت زیاد کردن صورت‌ حساب سهام عدالت

آخرین مهلت جهت تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت مشمولان ۳۱ شهریور تعیین شده است بود که بنابر نظر شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی این مهلت یک ماه دیگر تمدید شد و دارندگان سهام عدالت تنها تا آخر مهرماه وقت دارند نسبت به تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت خود اقدام کنند.

مشمولان سهام عدالت بخوانند

امروز (۳۰ مهرماه) آخرین وقت جهت مشمولان سهام عدالت جهت زیاد کردن مبلغ صورت حسابشان هست. این مشمولان می توانند حداکثر تا یک میلیون تومان حساب خود را زیاد کردن دهند. مدتی است که مشخص شده است شرکت های سرمایه پذیر در طرح سهام عدالت به ازای هر یک از مشمولان، مبلغ ۵۳۲ هزار تومان به شرکت شخصی سازی داده اند و این شرکت نیز این مبالغ را به حساب دولت واریز کرده است.

عبارات مهم : قانون اساسی – شهریور ماه
از ابتدای امسال شرکت شخصی سازی اعلام کرد که مشمولان سهام عدالت می توانند این مبلغ را تا سقف یک میلیون تومان زیاد کردن دهند. این شرکت اعلام کرده که سهام عدالت در وقت آزاد سازی دو برابر مبلغ ارزش فعلی اش قابل معامله هست. به عنوان مثال اگر امروز مشمولی ۶۰۰ هزار تومان سهام عدالت دارد، در وقت آزاد سازی این سهام به مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزش خواهد داشت.

البته دو دهک درآمدی پایین که شامل کمیته امداد و بهزیستی می شود شامل ۵۰ درصد تخفیف هستند و نیاز به واریز این مبلغ جهت این دو دهک نیست؛ در نتیجه این مشمولان در هر حال مالک یک میلیون تومان سهام عدالت می شوند.

سابقا آخرین مهلت جهت تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت مشمولان ۳۱ شهریور تعیین شده است بود که بنابر نظر شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی این مهلت یک ماه دیگر تمدید شد و دارندگان سهام عدالت تنها تا آخر مهرماه وقت دارند نسبت به تسویه مانده بدهی اقساط سهام عدالت خود اقدام کنند.

بحث دیگری که در این روزها راجع به سهام عدالت پر رنگ هست، عنوان مربوط به سود سهام عدالت (مربوط به سال مالی ۱۳۹۶ ) هست. شرکت شخصی سازی چندی پیش اعلام کرده بود که سود سهام عدالت مربوط به سال مالی ۱۳۹۵ را تا آخر شهریور ماه سال ۱۳۹۶ به حساب مشمولان واریز خواهد شد، ولی این عنوان تاکنون عملی نشده و آنطور که مسئولان شرکت شخصی سازی می گویند به زودی این سود به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

سازمان شخصی سازی می گوید جهت واریز سود باید از نهاد خاصی اجازه بگیرد.

آخرین مهلت زیاد کردن صورت‌ حساب سهام عدالت

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: قانون اساسی | شهریور ماه | سهام عدالت | آخرین | میلیون | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>