خانه » خبری و خواندنی » همکاری رادیو قرآن با وزارت آموزش و پرورش در طرح شمیم دانش
 

 

همکاری رادیو قرآن با وزارت آموزش و پرورش در طرح شمیم دانش

طرح ملی آموزش ضمن خدمت شمیم دانش خاص معلمان و فرهنگیان سرار کشور با همکاری رادیو قرآن و وزارت آموزش و پرورش اجرا می شود.

همکاری رادیو قرآن با وزارت آموزش و پرورش در طرح شمیم دانش

به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛نشست خبری برنامه” شمیم دانش” طرح ملی آموزش ضمن خدمت معلمان و فرهنگیان‌سراسر کشور با همکاری رادیو قرآن و وزارت آموزش و پرورش با حضور احمد ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن ،اکبر سرداری معاون کل امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش احمد دانشفر رییس اداره آموزش های کوتاه مدت مرکز برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش روز شنبه ۲۹ در سالن جلسات رادیو قرآن برگزار شد .

در ابتدا مراسم ابوالقاسمی مدیر رادیو قرآن گفت:۹۱۰ هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش در حال خدمت هستند و تربیت عالی ترین سرمایه‌های کشور در اختیار آنهاست و کار آنها با اهمیت هست، ولی اینکه در قسمت آموزش قرآن در کشور چقدر تخصصی کار کرده‌ایم، حداکثر توان، ارائه شده است و راضی‌کننده نیست، لذا نیاز بود تا رسانه در این مساله ورود کند و در طرح شمیم دانش نیز بالغ بر ۵۱۰ هزار نفر عضویت کرده‌اند.

وی گفت: دوره آموزشی ضمن خدمت شمیم دانش خاص معلمان و فرهنگیان سراسر کشور هرروز ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه قرآن پخش می شود .این طرح از شش سرفصل تشکیل شده است است ،سرفصل های این طرح که زبان قرآن و مفاهیم ، آشنایی با ادبیات داستانی در آموزه‌های قرآن،سبک زندگی قرآنی حفظ سوره ق،مشاوره از منظر قرآن و شیوه‌های تشویق به نماز است .

همکاری رادیو قرآن با وزارت آموزش و پرورش در طرح شمیم دانش

مدیر رادیو قرآن افزود: برنامه‌ی شمیم دانش روزهای شنبه و سه شنبه با مباحث زبان قرآن و آشنایی با روش‌های قصه گویی با توجه به آموزه‌های قرآنی به کارشناسی حجت الاسلام محمد حاج ابوالقاسم، دکتر احمد زرنگار، دکتر فاطمه خلیلی و حجت الاسلام محمد حسن راستگو و روزهای یکشنبه و چهارشنبه با محوریت آموزش حفظ سوره‌ی ق و سبک زندگی قرآنی به کارشناسی استاد مهدی بحرالعلوم و دکتر سید محسن میر باقری همچنین روزهای دوشنبه و پنجشنبه نیز با آموزش مشاوره از منظر قرآن و شیوه‌های تشویق به نماز به کارشناسی استاد علی اکبر مرتضوی کیاسری و استاد سید علیرضا تراشیون تقدیم مخاطبان می‌شود و در آخر دوره نیز با برگزاری آزمون به فرهنگیانی که حد نصاب نمره را کسب کرده‌اند گواهی آخر دوره اعطا خواهد شد.

احمد دانش فر مدیر اداره آموزش‌های کوتاه مدت مرکز برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش، گفت: طرح دوره آموزشی ضمن خدمت شمیم دانش خاص معلمان و فرهنگیان سراسر کشور از چهار ماه قبل با جلسات کارشناسان وزارت آموزش و پرورش و کارشناسان رادیو قرآن شروع شد بیش از ده جلسه کارشناسان راجع به سر فصل‌ها صحبت کردند و شش سر فصل را گزینش کرده‌ایم.

وی ادامه داد: سرفصل های این طرح که زبان قرآن و مفاهیم ، آشنایی با ادبیات داستانی در آموزه‌های قرآن،سبک زندگی قرآنی حفظ سوره ق،مشاوره از منظر قرآن شیوه‌های تشویق به نماز است .

دانش فر عنوان کرد: ۹۱۰ هزار شرکت آموزش و پرورش در رشته‌های متفاوت معلم دارد که مشغول به کار هستند از این تعداد ۸۰ هزار نیروی اداری مشغول به کارند بحث آموزشی و قرآن جهت معلمان قرآنی شده است است که با بررسی‌های که داشتیم به این نتیجه رسیدیم از اساتید در این زمینه استفاده کنیم.

طرح ملی آموزش ضمن خدمت شمیم دانش خاص معلمان و فرهنگیان سرار کشور با همکاری رادیو قرآن و وزارت آموزش و پرورش اجرا می شود.

رئیس اداره آموزش‌های کوتاه مدت مرکز برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش، افزود: معلمان از طریق سامانه جامع مدیریت می‌توانند با این طرح ارتباط برقرار کنند ۵۱۰ نفر در این دوره شرکت کنند که حدود ۶۰ درصد می‌شود که ۲۰۶ هزار نفر مردها و ۳۰۴ هزار نفر خانم‌ها در این طرح دوره آموزشی ضمن خدمات شمیم دانش خاص معلمان و فرهنگیان سراسر کشور شرکت کرده‌اند.

دانشفر تصریح کرد: دوره طرح شمیم دانش را شروع کرده ایم محتوای ما ۶ روز هفته را پر می کند که در دوره اول طرح آموزشی ضمن خدمت شمیم دانش خاص معلمان و فرهنگیان سراسر کشورشنبه ها زبان قرآن و مفاهیم آشنایی با ادبیات داستانی در آموزه‌های قرآن،یکشنبه ها سبک زندگی قرآنی حفظ سوره ق،دوشنبه ها مشاوره از منظر قرآن شیوه‌های تشویق به نماز،سه شنبه ها زبان قرآن و مفاهیم آشنایی با ادبیات داستانی در آموزه‌های قرآن،چهارشنبه هاسبک زندگی قرآنی حفظ سوره ق،پنج شنبه هامشاوره از منظر قرآن شیوه‌های تشویق به نماز ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه قرآن به اسن سرفصل ها می پردازند.

دانشفر در خصوص شروع عضویت و استقبال معلمان از طرح شمیم دانش عنوان کرد:ثبت نام دوره آموزشی ضمن خدمت شمیم دانش خاص معلمان و فرهنگیان سراسر کشور از ۱۱ تا ۱۴ مهر ماه شروع شد ولی به علت استقبال همکاران و درخواست آنها وقت را جهت عضویت زیاد کردن داده ایم و معلمان در این طرح عضویت کردند معلمان با سامانه مهدوی نیز می‌توانند با این طرح ارتباط برقرار کنند و ما سوالات آنها را پاسخگو هستیم.

رئیس اداره آموزش‌های کوتاه مدت مرکز برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش، در خصوص وقت امتحان دوره آموزشی ضمن خدمت شمیم دانش اظهار داشت:سامانه طرح دوره آموزشی ضمن خدمت شمیم دانش از روز دوشنبه آماده خواهد بود و وقت آزمون را اعلام خواهیم کرد.

وی افزود :ابتدا آزمون ها به صورت تمرینی برگزارمی شوند تا شرکت کنندگان با سوالات آشنا شوند و تعداد پنج آزمون را جهت این طرح در نظر گرفته ایم به این صورت که هر سر فصل پنج آزمون دارد و ازمون نهایی تمام کننده بقیه آزمون ها است.

اکبر سرداری، معاون اداره‌کل امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: جهت حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی به دو مقوله که عبارت‌اند از مشاوره از منظر قرآن و شیوه‌های تشویق دانش‌آموزان به نماز‌ به این وسیله نیروهای خودمان را توانمند سازیم که از مجموعه ۶۱ هزار نفر نیرو در این حوزه ۲۸ هزار ۱۱۰ نفر در این طرح شرکت کرده‌اند.

همکاری رادیو قرآن با وزارت آموزش و پرورش در طرح شمیم دانش

وی در ادامه افزود: سرفصل مشاوره از منظر قرآن مختص مشاوران مدارس است و شیوه‌های تشویق دانش‌آموزان نیز تخصیص داده شده است به مربیان پرورشی دارد.

انتهای پیام/

شش سر فصل به طرح شمیم دانش تخصیص داده شده است پیدا کرده است

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | سراسر کشور | فرهنگیان | مشاوره | برنامه | آموزشی | زندگی | رادیو | تشویق | اداره | آموزش

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>