خانه » خبری و خواندنی » کاهش سهم دولت از هزینه‌های بهداشت و درمان
 

 

کاهش سهم دولت از هزینه‌های بهداشت و درمان

به‌نظر می‌رسد طرح تحول سلامت صرفاً ترکیب پرداخت از جیب مردم را عوض کردن داده است و مردم حدود ۴۰ درصد هزینه‌های درمان را از جیب و بیش از ۲۰ درصد را نیز از محل حق‌بیمه تأمین می‌کنند.

کاهش سهم دولت از هزینه‌های بهداشت و درمان

کاهش سهم دولت از هزینه های بهداشت و درمان

به نظر می رسد طرح تحول سلامت صرفاً ترکیب پرداخت از جیب مردم را عوض کردن داده است و مردم حدود ۴۰ درصد هزینه های درمان را از جیب و بیش از ۲۰ درصد را نیز از محل حق بیمه تأمین می کنند.

با اجرای طرح تحول سلامت، مخارج حوزۀ بهداشت و درمان کشور عزیزمان ایران طی سال های ۹۳ و ۹۴ از ۹۰ هزار میلیارد تومان به بیش از ۱۰۸ هزار میلیارد تومان زیاد شده است است (۲۰ درصد افزایش). با این وجود، سهم دولت در تأمین هزینه های درمان از حدود ۲۸ درصد به کمتر از ۲۶ درصد کم کردن یافته هست. این در شرایطی است که جهت مثال در کشورهای انگلستان، کانادا، آلمان، و آمریکا به ترتیب ۸۰ درصد، ۷۰ درصد، ۷۷ درصد، و ۵۳ درصد مخارج سلامت از محل بودجه عمومی دولت تأمین می شود.

عبارات مهم : بهداشت – کانال
با استناد به گزارش مرکز آمار کشور عزیزمان ایران به نظر می رسد طرح تحول سلامت صرفاً ترکیب پرداخت از جیب مردم را عوض کردن داده است و مردم حدود ۴۰ درصد هزینه های درمان را از جیب و بیش از ۲۰ درصد را نیز از محل حق بیمه تأمین می کنند.


برگرفته از کانال: سیاست گذاری اجتماعی

واژه های کلیدی: بهداشت | کانال | سیاست | سلامت | ایران |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>