خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » قیمت‌+ آشفته بازار ظروف یکبار مصرف در محرم
 

 

قیمت‌+ آشفته بازار ظروف یکبار مصرف در محرم

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون از تغییرات دائمی قیمت ظروف یکبار مصرف گفت و تصریح کرد که هیچ کسی نمی‌تواند قیمت بازار را دقیق مشخص کند.

قیمت‌+ آشفته بازار ظروف یکبار مصرف در محرم

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون از تغییرات دائمی قیمت ظروف یکبار مصرف گفت و تصریح کرد که هیچ کسی نمی تواند قیمت بازار را دقیق مشخص کند.

افزایش قیمت ظروف یک بار مصرف

این روزها با توجه به فرا رسیدن ایام سوگواری محرم استفاده از ظروف یکبار مصرف در هیات ها و تکایا افزایشی قابل توجه یافته است ولی در زمینه قیمت این محصولات به گفته مدیر اتحادیه سازندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون هیچ کسی نمی تواند قیمت بازار را دقیق مشخص کند.

عبارات مهم : یکبار مصرف – پلاستیک
به گفته سید رحیم مقیمی اصل این روزها قیمت اجناس یکبار مصرف متنوع بوده و حدود ۳۵۰ مدل جنس در این بازار وجود دارد که قیمت های آن ها متفاوت است.

اما در نهایت با توجه به حجم بالای استفاده از این ظروف در ایام عزاداری جای خالی نظارت نهادهای نظارتی از جمله شرکت حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به خوبی به چشم می خورد.

بر اساس بعضی مشاهدات میدانی در روز قبل از تاسوعای حسینی قیمت بعضی از این اقلام استخراج شده است است.

بدین ترتیب بعضی ظروف یکبار مصرف تک پرسی یک نفره در دار ۱۰۰ تومان و دو نفره آنها ۱۵۰ تومان عرضه می شوند و نوع دیگری از این ظروف با درهایی از جنس فویل در حالت تک پرسی ۲۵۰ تومان و در حالت دوپرسی ۳۰۰ تومان قیمت دارند.

همچنین ظروف (کاسه) بدون در به قیمت ۸۰ تومان خریداری شده است و با ۲۰ تومان سود در سطح شهر به قیمت ۱۰۰ تومان توزیع می شوند.

ظرف های دوکیلو و ۷۰۰ گرمی در دار به قیمت ۵۰۰ و بدون در ۴۰۰ تومان فروخته شده است و ظرف ۲.۵ کیلویی در دار ۴۰۰ و بدون در ۳۰۰ تومان است.

قاشق و چنگال های پلاستیکی نیز دانه ای ۵۰ تومان قیمت گذاری شده است اند و پیاله ها نیز بر اساس سایزی که دارند قیمتی بین ۶۵ تا ۵۰۰ تومان را به خود تخصیص داده شده است می دهند که البته این نمونه ها فاقد در محسوب می شوند.

سطل های کوچک گیاهی نیز در بسته های شش تایی قیمتی حدود ۳۵۰۰ تومان داشته و کاسه های گیاهی کوچک و میانگین در بسته های شش تایی به ترتیب ۳۰۰۰ و ۳۵۰۰ تومان قیمت دارند؛ هر بسته لیوان پلاستیکی با ۵۰۰لیوان ۹۰۰۰ تومان و لیوان های کاغذی دانه ای ۸۰ تومان و در حالت خرید کارتنی ۷۰ تومان قیمت دارند.

پیش از این، مدیر اتحادیه سازندگان و فروشندگان پلاستیک و نایلون از زیاد کردن ۳۰ تا ۳۵ درصدی قیمت ظروف یکبار مصرف در ماه محرم خبر داده و یکی از علت های مهم این زیاد کردن را عرضه کم و زیاد شدن تقاضا دانسته بود.

سید رحیم مقیمی اصل همچنین گرانی مواد اولیه را از دیگر دلایل این زیاد کردن قیمت بر شمرده بود البته در این زمینه فعالان بخش پتروشیمی تاکید دارند زیاد کردن قیمت مواد اولیه این کالاها در نهایت حدود شش درصد بوده است.

مقیمی اصل راجع به توصیه های بهداشتی به مردم در مصرف ظروف یکبار مصرف نیز گفته بود: هنگامی تقاضا زیاد می شود تخلفات هم معمولا زیاد می شود. بعضی تولیدکنندگان غیر مجاز هستند که مردم نباید از آنها خرید کنند. توصیه می شود سفره های یکبار مصرفی که براق هستند خریداری شود. آن هایی که چاپی هستند سرب دارند لذا غیر بهداشتی هستند. ظروف استاندارد هم نام برندشان در انتهای ارزش حک شده است است که نشانه ای جهت تشخیص جنس مجاز از غیر مجاز است.

قیمت‌+ آشفته بازار ظروف یکبار مصرف در محرم

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: یکبار مصرف | پلاستیک | پلاستیک | لیوان | بازار | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>