خانه » ورزشی » نقش پسر وزیر در اعزام نشدن تیم های شنا به ازبکستان چه بود؟
 

 

نقش پسر وزیر در اعزام نشدن تیم های شنا به ازبکستان چه بود؟

برخی در بدنه فدراسیون شنا ادعا کرده اند مسائل ایجاد شده است در اعزام نشدن تیم های ملی به ازبکستان به علت خرید بلیت از آژانس هوایی پسر وزیر بوده است.

نقش پسر وزیر در اعزام نشدن تیم های شنا به ازبکستان چه بود؟

به گزارش خبرنگار پایه و آبی گروه ورزش گروه تحریریه سایت تیم های شنا، شیرجه و واترپلو از چند ماه گذشته خود را جهت حضور در مسابقات رده های سنی آسیا در ازبکستان آماده می کردند. قبل از اعزام تیم های ملی به ازبکستان صحبت هایی مبنی بر سفر با اتوبوس به تاشکند به گوش می رسید که از سوی مسئولان فدراسیون تکذیب و اعلام شد ورزشکاران به صورت هوایی به ازبکستان می روند. ولی روز اعزام تیم های ملی بعد از معطلی ۱۲ ساعته در فرودگاه نتوانستند کشور عزیزمان ایران را ترک کنند و به مسابقه های برسند.
فدراسیون در تصویر العمل به این اتفاق این اطلاعیه را انتشار کرد:

عبارات مهم : وزارت ورزش و جوانان – آژانس هواپیمایی
با وجود تلاش‌های مستمر مجموعه پرسنل فدراسیون، مسئولان وزارت ورزش و وزارت امورخارجه و شرکت هواپیمایی کشور؛
متاسفانه به علت صادر نشدن مجوز پرواز از طرف کشورهای همجوار، اعزام کاروان کشور عزیزمان ایران به مسابقه های قهرمانی رده‌های سنی آسیا لغو شد.
فدراسیون شنا مراتب تاسف خود را از لغو این سفر به مسئولان برگزاری اعلام و مراتب اعتراض خود را به کنفدراسیون آسیا اعلام کرد.

محسن رضوانی مدیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو نیز در توضیح علت لغو این سفر اظهار کرد: ما حدود یک ماه قبل جهت گرفتن بلیط و دیگر مسائل مربوط به شرکت در مسابقه های آسیا اقدام کردیم. حدود هشت ماه فدراسیون و ورزشکاران تلاش می کنند که در این مسابقه های حضور مؤثر داشته باشیم. بیست روز قبل آژانس مدنظر که کارهای ما را انجام می داد، اعلام کرد خط هوایی مربوطه بلیط های رزرو شده است را با توجه به اینکه انفرادی بوده باطل کرده و گروهی صادر می کند. حدود ۲ هفته قبل از مسابقه های جهت کمتر از نصف کاروان بلیط صادر شد.

او راجع به این عنوان که گفته می شود هزینه پرواز زیاد بوده به همین علت از تعداد کاروان کاسته شده است هست، بیان کرد: وزارت ورزش به ما تأکید کرد به مسائل مالی توجه نکنیم و عالی ترین مسیر را جهت ورزشکاران گزینش کنیم. ما پنج شنبه ورزشکاران را به فرودگاه مهرآباد بردیم تا با پرواز چارتر به کشور ازبکستان اعزام شوند که متأسفانه مجوز حضور در این کشور صادر نشده بود.
رضوانی ادامه داد: مدیر شرکت هواپیمایی کشور تلاش بسیاری کرد تا توانستیم بعد از ۱۲ ساعت مجوز ازبکستان را بگیریم. شناگران را به استراحتگاهی بردیم تا با پرواز بعدی به ازبکستان اعزام شویم ولی بعد از حضور در فرودگاه مجدداً مجوز صادر نشد.

*خرید از آژانس هواپیمایی پسر وزیر!

نقش پسر وزیر در اعزام نشدن تیم های شنا به ازبکستان چه بود؟

موضوع به همین جا ختم نشد و رضا خیبری نژاد سرمربی تیم ملی شیرجه اعلام کرد به علت ضربه ای که به شیرجه ایران به واسطه شرکت نکردن در مسابقه های رده های سنی وارد شده است از سمت خود استعفا کرده است.
او در حاشیه صحبت هایش به نکاتی اشاره کرد که تصویر العمل فدراسیون شنا را در پی داشت.

خیبری نژاد درمصاحبه با یکی از خبرگزاری ها گفت: ” من از بعضی کارمندان فدراسیون شنیده‌ ام که هر لحظه و جهت همه اعزام‌ها مسئولان از یک آژانس مسافربری خاص بلیت تهیه می‌کردند که در آنجا زیاد کارها به صورت اعتباری انجام می‌شد و نیاز به پول نقد نبود، ولی این بار مردها جهت تهیه بلیت به آژانس جدیدی رفتند که مربوط به پسر وزیر ورزش بود.

خیبری نژاد ادامه می دهد: مبلغی حدود ۵۵ میلیون تومان هم بابت رزرو بلیت‌ها پرداخت شد، ولی چون تایید نهایی نکردند مسئولان آژانس هم بلیت‌ها را به نفرات دیگری فروختند! حالا در این بین چه کسی مقصر هست، خدا می‌داند. یک سهل‌ انگاری موجب شد تا ضربه‌ های جبران‌ ناپذیری بخوریم. من احساس مسئولیت کردم و به همین علت می‌خواهم از سمت خودم کناره‌ گیری کنم.”

درپی انتشار این خبر فدراسیون با انتشار شدن اطلاعیه ای هر گونه وابستگی آژانس هواپیمایی را با یکی از بستگان وزیر رد کرد. در این اطلاعیه آمده است:

جهت استفاده بهینه و بهره گیری مناسب از امکانات و ظرفیت‌های صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، شرکت ” قهرمان سیر» به عنوان یکی از شرکت های تحت پوشش صندوق مذکور فعالیت خود را جهت حمل و نقل درون و برون کشوری در زمینه ارائه خدمات حمل و نقل به صورت زمینی، هوایی اعم از تهیه بلیت هواپیما، اخذ روادید و رزرو هتل و … از چندی پیش شروع کرد.

برخی در بدنه فدراسیون شنا ادعا کرده اند مسائل ایجاد شده است در اعزام نشدن تیم های ملی به ازبکستان به علت خرید بلیت از آژانس هوایی پسر وزیر بوده است.

پیرو توصیه معاونت محترم پشتیبانی و توسعه منابع وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون شنا از تاریخ ابلاغ، جهت تهیه بلیت های مسافرتی و اعزام تیم ها از همکاری این مجموعه که متعلق به صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان وزارت ورزش جمهوری اسلامی هست، بهره می‌برد.

لازم به ذکر است که فعالیت شرکت مذکور قبلا طی مراسمی رسمی با حضور مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون های ورزشی شروع و از طریق سایت صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی و خبرگزاری‌های رسمی اطلاع رسانی شده است و به وسیله نامه رسمی و اداری به کلیه مجموعه های زیر مجموعه وزارت ورزش ابلاغ شده است بود.

بنابراین فدراسیون شنا قویاً هرگونه ارتباط با سایر اشخاص حقیقی غیرمرتبط با شرکت مذکور را جهت تهیه بلیت و روادید اعزام تیم هایی ملی تکذیب می‌کند. بدیهی است انتشار اکاذیب در این باره مشمول پیگرد حقوقی خواهد بود.

*تدارک جهت حضور در مسابقه های جایگزین

مسئولان فدراسیون واقع بینانه به ضربه ای که به ورزشکاران نوجوان و جوان به علت اعزام نشدن به ازبکستان وارد شده است هست، اذعان دارند. به همین علت کمیته های فنی در تدارک مسابقه های جایگزین جهت این تیم ها هستند. ولی باید این توصیه را در نظر داشت که مسئولان فدراسیون در چنین اموری باید با دقت بیشتری عمل کنند تا زحمات ورزشکاران آن هم در رده های سنی پائین که انگیزه های فراوانی دارند از بین نرود. به چه دلیل که از مدت ها قبل حضور در مسابقه های رده های سنی آسیا در تقویم ورزشی فدراسیون قرار داشته است.

انتهای پیام/

نقش پسر وزیر در اعزام نشدن تیم های شنا به ازبکستان چه بود؟

واکنش فدراسیون شنا به اعزام نشدن تیم های ملی به ازبکستان

واژه های کلیدی: وزارت ورزش و جوانان | آژانس هواپیمایی | شرکت هواپیمایی | کنفدراسیون آسیا | شیرجه و واترپلو | فدراسیون شنا | ازبکستان | ورزشکاران | فرودگاه | قهرمانان | مسابقه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>