خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » ایران ممنوعیتی جهت آزمایش‌های موشکی ندارد
 

 

ایران ممنوعیتی جهت آزمایش‌های موشکی ندارد

رئیس دپارتمان کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: آزمایش‌های موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران هیچ تناقضی با قطعنامه‌های شورای امنیت شرکت ملل ندارد و توافقات بین‌المللی را نقض نمی‌کند.

ایران ممنوعیتی جهت آزمایش‌های موشکی ندارد

رئیس دپارتمان کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: آزمایش های موشکی بالستیک کشور عزیزمان ایران هیچ تناقضی با قطعنامه های شورای امنیت شرکت ملل ندارد و توافقات بین المللی را نقض نمی کند.

آزمایش های موشکی کشور عزیزمان ایران هیچ تناقضی با قطعنامه های شورای امنیت شرکت ملل ندارد

به نقل از خبرگزاری تاس، میخائیل اولیانوف گفت: هیچ ممنوعتی وجود ندارد که از آزمایش های موشکی کشور عزیزمان ایران جلوگیری کند. در جهت برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) که جهت حل عنوان هسته ای کشور عزیزمان ایران به دست آمد، یک سند مکتوب تهیه شده است است.

عبارات مهم : وزارت خارجه – قطعنامه
اولیانوف ادامه داد: ممنوعیت قبلی که در قطعنامه های شورای امنیت شرکت ملل تعیین شده است بود، در این سند تازه لغو و با یک درخواست از کشور عزیزمان ایران جایگزین شد که از کشور عزیزمان ایران می خواهد از پرتاب موشک های بالستیکی که توانایی حمل کلاهک هسته ای دارند، پرهیز کند نه اینکه هیچ گونه موشک بالستیکی آزمایش نکند.

رئیس دپارتمان کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه در ادامه گفت که بر این باور است که اکنون حتی کوچکترین علت جهت اینکه بگوییم موشک های کشور عزیزمان ایران توانایی حمل کلاهک هسته ای یا هرگونه تسلیحات کشتار جمعی دیگر دارند، وجود ندارد.

این مقام روس تصریح کرد: توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران در نتیجه دو سال تلاش به دست آمد. هیچ تسلیحات هسته ای در کشور عزیزمان ایران وجود ندارد. تسلیحات شیمیایی نیز در این کشور وجود ندارد. هرگز چنین اتهاماتی علیه کشور عزیزمان ایران مطرح نبوده هست، بنابراین مسئله چیست؟

وی بعد از آن این بیانات را بیان کرده است که کشور عزیزمان ایران روز جمعه در یک رژه نظامی از سامانه تازه موشکی خود که برد آن حدود ۲ هزار کیلومتر هست، رونمایی و سپس ویدئویی انتشار کرد که نشان می داد این موشک به طور موفقیت آمیز آزمایش شده است است.

اولیانوف این مساله را که بعضی کشورها ممکن است به علت وحشت از اینکه توسعه ظرفیت موشکی کشور عزیزمان ایران ممکن است جهت آنها مشکلاتی جدی به وجود بیاورد، به کشور عزیزمان ایران بی اعتماد شوند غیر محتمل نداست و گفت: با این حال هیچ کس نمی تواند توضیح دهد که اساس این تردید که موشک های کشور عزیزمان ایران جهت حمل کلاهک هسته ای طراحی شده است اند، چیست؟

وی همچنین گفت: زمانی که به طور مستقیم پرسش می شود آیا اروپا واقعا از حملات موشکی کشور عزیزمان ایران هراس دارد، متحدان اروپایی معمولا با یک لبخند آرام پاسخ می دهند. همه می دانند که کشور عزیزمان ایران کوچکترین دلیلی جهت چنین حملاتی ندارد. به علاوه اینکه برد این موشک جهت این کار کافی نیست.

ایران ممنوعیتی جهت آزمایش‌های موشکی ندارد

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


واژه های کلیدی: وزارت خارجه | قطعنامه | کنترل | ایران | امنیت | آزمایش | خبر | بین الملل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>