خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » جزییات ورود و نقش بابک زنجانی در شرکت حج و زیارت
 

 

جزییات ورود و نقش بابک زنجانی در شرکت حج و زیارت

حمید فلاح هروی جزییات ورود و نقش بابک زنجانی در شرکت حج و زیارت را تشریح کرد. شرکت هواپیمایی | بابک زنجانی | اطلاعات

جزییات ورود و نقش بابک زنجانی در شرکت حج و زیارت

حمید فلاح هروی جزییات ورود و نقش بابک زنجانی در شرکت حج و زیارت را تشریح کرد.

نقش زنجانی در حل مسائل کشور عزیزمان ایران و عربستان

یازدهمین جلسه پیگیری به اتهامات همدستان بابک زنجانی در شعبه ۲۸ دادگاه عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد. قاضی مقیسه مدیر دادگاه در ابتدای جلسه در قالب تذکری به متهم ردیف سوم گفت: لطفا دادگاه را کش ندهید و تلاش کنید در چارچوب اتهامات وارده صحبت کنید تلاش می کنیم امروز آخرین جلسه باشد ولی اگر نکاتی باقی مانده بود جلسه دیگری را نیز برگزار خواهیم کرد.

عبارات مهم : شرکت هواپیمایی – بابک زنجانی
سپس حمید فلاح هروی در ادامه دفاعیات خود در خصوص خرید قشم ایر گفت: بابک زنجانی این شرکت هواپیمایی را از سپاه خریده بود و به دنبال تجهیز ناوگان بود که من شمس را معرفی کردم بنابراین در آن وقت نه عنوان نفت و نه هیچ چیز دیگری مطرح نبود حتی من سوار هواپیماهای خریداری شده است نشدم و علم غیبی در رابطه با آنها نداشتم.

قاضی خطاب به متهم و در تصویر العمل به صحبت های وی گفت: ما نگفتیم شما سوار شدید بلکه می گوییم معرفی شما، در ارتکاب جرم تاثیر داشته است و آنچه که مهم است ارتباط تنگاتنگ شما با بابک زنجانی بوده است.

حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده فساد نفتی در ادامه و در دفاع از همکاری های خود با بابک زنجانی گفت: سال ۸۹ شمس و زنجانی را به مسئولان اقتصادی وزارت اطلاعات معرفی کردم و آنها گفتند به اینکه زنجانی قبلا در زندان بوده است کاری نداریم مجازاتش را تحمل کرده است و کاری به بقیه ماجرا نداشتند و به من نیز گفتند خود را کنار بکش. هنگامی در نهادی با آن محتوا کار می کنید و به شما می گویند کنار بکشید و کار نداشته باشید یعنی نباید فضولی کرد.

وی افزود: وزارت اطلاعات اعلام کرد که گذشته زنجانی به ما ربطی ندارد و ما به توانمندی های وی نیاز داریم و بعد از آن خودشان با زنجانی ارتباط گرفتند و از من درخواست کردند که به هیچ وجه ورود نکنم. وزارت اطلاعات در ابتدا از زنجانی خواست جهت سوختگیری هواپیماهایی که مقصدشان کشورهای اروپایی است کمک کند.

قاضی خطاب به سخنان متهم به وی گفت: یعنی شما مدعی هستید که وزارت اطلاعات بدون اهمیت به سابقه زنجانی از وی کمک خواسته است؟

متهم پاسخ داد: من از سابقه وی هیچ اطلاعاتی نداشتم.

قاضی خطاب به متهم گفت: طبق بیانات بابک زنجانی در کیفرخواست ۳۰ میلیارد و طبق تحقیقات پلیس هزار میلیارد از اموال بابک زنجانی نزد شماست حالا امروز در جایگاه متهم از امیرالمومنین سخن می گویید.

رئیس دادگاه خطاب به حضار گفت: تمام تلاش این دادگاه این است که اموال را به بیت المال بازگرداند، متاسفانه در این سه سال و نیم متهمان هیچ اقدامی جهت بازگرداندن ۳۰ میلیاردی که خود زنجانی مدعی است در اختیار دو متهم دیگر است انجام نداده اند.

فلاح هروی در ادامه دفاعیات خود در رابطه با عضویت در ستاد تدابیر خاص گفت: من عضو ستاد تدابیر خاص نبودم و عضویت خود را همین جا تکذیب می کنم.

وی افزود: در آن دوران به علت اینکه عربستان سعودی جهت پول حجاج مانع ها زیادی گذاشته بود شرکت حج جهت واریز ارز و اخذ خدمات دچار مشکلاتی شده است بود.

وی افزود: از جمله این مسائل تحویل ندادن چادر ایرانی ها سه روز قبل از مراسم منا و عرفات بود. من در این رابطه هیچ اقدام اجرایی نداشتم و شخص خود زنجانی در این باره نقش داشت.

قاضی مقیسه خطاب به متهم گفت: شما هم عضو ستاد تدابیر خاص بودید و هم در بین مسئولان امنیتی و اطلاعاتی نفوذ بالایی داشتید.

فلاح هروی خطاب به سخنان قاضی گفت: دروغ هست، دروغ هست، دروغ هست. والله که من عضو ستاد تدابیر خاص نبودم. شما می توانید با یک تلفن راحت استعلام بگیرید.

وی افزود: دبیر ستاد تدابیر خاص اقتصادی از دوستان قدیم من بود و من با وی عضو هیات امنای یک هیات بودیم، این فرد زنجانی را می شناخت و با توجه به مشکلاتی که پیش روی شرکت حج بود از من پرسید که آیا بابک زنجانی فردی توانمند است که من هم گفتم از خود وی بپرسید که آیا می تواند مسائل را حل کند یا خیر.

فلاح هروی اظهار داشت: بابک زنجانی مبالغ بسیار زیادی جهت بانک های متفاوت فرستاده بود که من در هیچ کدام ارزش نقشی نداشتم. من فقط در بحث هواپیمایی ها و همچنین شرکت حج بودم.

 

جزییات ورود و نقش بابک زنجانی در شرکت حج و زیارت

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

واژه های کلیدی: شرکت هواپیمایی | بابک زنجانی | اطلاعات | دادگاه | اطلاعات | معرفی | خبر | اقتصادی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>