اطلاعیه سایت
هم اكنون در آيين اختتاميه ششمين جشنواره فيلم شهر برگزيدگان اين رويداد فرهنگی معرفی میشوند.
به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ امشب در آيين اختتاميه ششمين جشنواره فيلم شهر برگزيدگان اين رويداد فرهنگی در بخشهای متفاوت داخلی معرفی شدند.
در ادامه اين گزارش ضمن معرفی دوباره نامزدهای هر بخش، برگزيده جشنواره با رنگ قرمز مشخص میشود:
برگزيدگان ششمين جشنواره فيلم شهر معرفی میشوند
فیلمهای پویانمایی کوتاه و نیمهبلند
بهترین جانبخشی
حسین ملایمی، آزاد معروفی و امیرسعید الوندی جهت فیلم پویانمایی بدو رستم بدو/ سارا آیت الهی، لاله ضیایی و سیامک تکلو، حجت عزمپور جهت فیلم داش آکل/ سیاوش خدایی جهت فیلم صفحه خالی/ رسول شیری جهت فیلم صفر و یک
هم اكنون در آيين اختتاميه ششمين جشنواره فيلم شهر برگزيدگان اين رويداد فرهنگی معرفی میشوند.
بهترین کارگردانی
حسین ملایمی جهت کارگردانی فیلم بدو رستم بدو/ مهدی خرمیان جهت کارگردانی فیلم سوزنبان/ فرنوش عابدی جهت کارگردانی فیلم پیشخدمت/ اصغر صفار و عباس جلالی یکتا جهت کارگردانی فیلم هزار افسان
بهترین فیلم جهت تهیهکننده
حسین ملایمی جهت تهیهکنندگی فیلم بدو رستم بدو/ امیرهوشنگ معین جهت تهیهکنندگی فیلم درخت پرتقالی/ مازیار محمدینژاد و شرکت زاگرس فیلم جهت تهیهکنندگی فیلم شاهنامک
عبارات مهم : ماجرای نیمروز – بهترین فیلم فیلمهای کوتاه و نیمه بلند داستانی
بهترین فیلمنامه
برگزيدگان ششمين جشنواره فيلم شهر معرفی میشوند
درناز حاجیها و مرتضی فرشباف جهت فیلمنامه فیلم مرضیه / سالم صلواتی جهت فیلمنامه فیلم آیینههای پریده رنگ / حسین امیری، پدرام پورامیری و محمد داودی جهت فیلمنامه فیلم نسبت خونی / آرمان خوانساريان جهت فیلمنامه فیلم های سبز کله غازی و قرص برنج / سهند کبیری و محمد نجاریان داریان جهت فیلمنامه فیلم عوارض خروج / اکرم صادقی جهت فیلمنامه فیلم سلام
بهترین دستاورد فنی یا هنری
میلاد و سجاده ستودهنیا و مرتضی هدایی جهت فیلم بیماری / سینا کرمانیزاده جهت تصویربرداری فیلم عوارض خروج / آرزوی بزرگ فیاض جهت تصیویربرداری فیلم تاسیان
بهترین کارگردانی
هم اكنون در آيين اختتاميه ششمين جشنواره فيلم شهر برگزيدگان اين رويداد فرهنگی معرفی میشوند.
سالم صلواتی جهت کارگردانی فیلم آیینههای پریده رنگ / درناز حاجیها جهت کارگردانی فیلم مرضیه / امید شمس جهت کارگردانی فیلم شب تولد / علیرضا قاسمی جهت کارگردانی فیلم وقت ناهار / حسین امیری و پدرام پورامیری جهت کارگردانی فیلم نسبت خونی / کریم امینی جهت کارگردانی فیلم چلیپا
بهترین فیلم جهت تهیهکننده
مستانه مهاجر جهت تهیه كنندگی فیلم مرضیه / سالم صلواتی جهت تهیهکنندگی فیلم آیینههای پریده رنگ / آرزوی بزرگ خوانساریان جهت تهیهکنندگی فیلم سبز کله غازی / حلقه فیلمسازان بیکلام جهت تهیهکنندگی فیلم وقت ناهار / حسین امیری و پدرام پورامیری جهت تهیهکنندگی فیلم نسبت خونی
بهترین اثر با محوریت تهرانشناسی و تهراننگاری
برگزيدگان ششمين جشنواره فيلم شهر معرفی میشوند
آرمان خوانساریان جهت فیلم سبز کله غازی/ عادل تبریزی جهت فیلم اول پاییز/ درناز حاجیها جهت فیلم مرضیه / امیرحسین کرمی جهت فیلم قرص برنج / رضا توفیق جو جهت فیلم سیاه سرفه
فیلمهای مستند
بهترین تحقیق یا پژوهش
هادی آفریده جهت تحقیق پژوهش فیلم باغهای گمشده / محمد جعفری جهت تحقیق پژوهش فیلم بنیاد کندی / حامد کلجهای جهت تحقیق پژوهش فیلم پناهگاه حامی / فرهاد ورهرام جهت تحقیق پژوهش فیلم بیشناسنامهها / ابوالفضل سروش مهر جهت تحقیق پژوهش فیلم گرند هتل
بهترین دستاورد فنی یا هنری
انسیه ملکی جهت طراحی و ترکیب صدا در فیلم مانکنهای قلعه حسنخان / مهدی جبینشناس جهت تدوین فیلم متهمین دایره بیستم / رضا تیموری جهت تصویربرداری فیلم مانکنهای قلعه حسنخان
بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمهبلند
سام کلانتری جهت کارگردانی فیلم مانکنهای قلعه حسنخان / مهدی بوستانی شهربابکی جهت کارگردانی فیلم بلانسبت شما / وحید فرجی جهت کارگردانی فیلم غزال ایرانی / حامد کلجهای جهت کارگردانی فیلم پناهگاه حامی
بهترین کارگردانی مستند بلند
محسن استادعلی جهت کارگردانی فیلم زنانگی / محمد کارت جهت کارگردانی فیلم آوانتاژ / حسام اسلامی جهت کارگردانی فیلم متهمین دایره بیستم
بهترین فیلم جهت تهیهکننده
سام کلانتری جهت تهیهکنندگی فیلم مانکنهای قلعه حسنخان / مجتبی میرتهماسب جهت تهیهکنندگی فیلم مادر زمین / حسام اسلامی جهت تهیهکنندگی فیلم متهمین دایره بیستم / محسن استادعلی جهت تهیهکنندگی فیلم زنانگی / محمدکارت و آبان عسکری جهت تهیهکنندگی فیلم آوانتاژ
بهترین اثر با محوریت تهرانشناسی و تهراننگاری
هادی آفریده جهت فیلم باغهای گمشده/ میلاد طاهری نوری جهت فیلم محله/ شهرام میراباقدم جهت فیلم آرامستان/ امیرهادی ملک اسماعیلی جهت فیلم ط ب ت
بخش فیلمهای ویدئویی
بهترین فیلمنامه
تمنا رستگار، حمید رسولپور هدایتی، یاسر طالبی جهت فیلمنامه فیلم فرزندان/ سیدروح اله حجازی جهت فیلمنامه فیلم سپید به رنگ مروارید/ امیر عبدی و مجید اسماعیلی پارسا جهت فیلمنامه فیلم اجباری/ سهیل امیر شریفی جهت فیلمنامه فیلم یونس
بهترین دستاورد فنی یا هنری
ویکتوریا لوشنیکووا جهت ایفای نقش لئو در فیلم فرزندان/ محمودرضا مافی جهت تصویربرداری فیلم بزرگراه تباهی/ امیر موسوی جهت تصویربرداری فیلم سپید به رنگ مروارید/ رضا تیموری جهت تصویربرداری فیلم صحنههایی از زندگی یک کاراگاه/ هاشم مرادی جهت تصویربرداری فیلم جاده/ مهدی مهاجری جهت ایفای نقش یونس در فیلم یونس/ کودکان هنرمند، سانیا رمضانی دره چی، راستین عزیزپور و مهدی هاشمی جهت ایفای نقش در فیلم عینک/ رضا بازی برون جهت ایفای نقش کاراگاه در فیلم بزرگراه تباهی
بهترین کارگردانی
یاسر طالبی جهت کارگردانی فیلم فرزندان/ مجید اسماعیلی پارسا جهت کارگردانی فیلم جاده/ روح اله حجازی جهت کارگردانی فیلم سپید به رنگ مروارید/ رضا آقایی جهت کارگردانی فیلم عینک/ یاسر طالبی جهت کارگردانی فیلم بزرگراه تباهی
بهترین فیلم جهت تهیهکننده
میترا روحیمنش جهت تهیهکنندگی فیلم فرزندان/ روحالله حجازی جهت تهیهکنندگی فیلم سپید به رنگ مروارید/ میترا روحیمنش جهت تهیهکنندگی فیلم بزرگراه تباهی/ علیرضا ابوالقاسمی نژاد جهت تهیهکنندگی فیلم یونس
بخش فيلمهای بلند سينمايی
بهترین فیلمنامه
سعید روستایی/ ابد و یک روز و سد معبر، امیر عربی/ آخرین بار کی سحر را دیدی، کامبوزیا پرتوی/ فراری، احسان بیگلری و پریسا هاشم پور/ برادرم خسرو
بهترین بازیگر زن
ترلان پروانه/ فراری، پردیس احمدیه/ لاک قرمز، پریناز ایزدیار/ ابد و یک روز، باران کوثری/ شنل، مریلا زارعی/ زیر سقف دودی، فاطمه معتمد آریا/ آباجان
بهترین بازیگر مرد
نوید محمدزاده/ ابد و یک روز، ناصر هاشمی/ برادرم خسرو، هادی حجازی فر/ ماجرای نیمروز، شهاب حسینی/ برادرم خسرو، حامد بهداد/ سد معبر، بهرام افشاری/ کارگر راحت نیازمندیم
بهترین دستاورد فنی یا هنری
محسن روزبهانی و سید هادی اسلامی/ جلوه های بصری بادیگارد، محسن روزبهانی/ طراحی صحنه ماجرای نیمروز، عبدالله اسکندری و مهرداد میرکیانی/ صورت پردازی لانتوری، محسن دارسنج / صورت پردازی ماجرای نیمروز، محمدرضا دلپاک/ صدا گذاری لانتوری
بهترین کارگردانی
ابراهیم حاتمی کیا/ بادیگارد، سعید روستایی/ ابد ویک روز، محمدحسین مهدویان/ ماجرای نیمروز، احسان بیگلری/ برادرم خسرو، محسن قرایی/ سد معبر
بهترین فیلم جهت تهیه کننده
سعید ملکان/ ابد و یک روز و برادرم خسرو، جهانگیر کوثری/ فراری، سید محمود رضوی/ ماجرای نیمروز، بهمن کامیار/ سد معبر
بهترین اثر با محوریت پایتخت کشور عزیزمان ایران نگاری
جهانگیر کوثری/ فراری، بهمن کامیار و محسن قرایی/ سد معبر، سعید ملکان/ ابد و یک روز، رضا درمیشیان/ لانتوری، علیرضا قاسم خان/ ایستگاه اتمسفر، سید محمود رضوی/ ماجرای نیمروز
انتهای پيام/
واژه های کلیدی: ماجرای نیمروز | بهترین فیلم | تهیه کننده | کارگردانی | مروارید | بزرگراه | فیلمنامه | بهترین | فرزندان | تهران