خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » مایک پنس جانشین ترامپ می شود؟
 

 

مایک پنس جانشین ترامپ می شود؟

براساس ادعای یک مقام حزب دموکرات آمریکا مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور این کشور خود را جهت استیضاح احتمالی دونالد ترامپ و جانشینی او آماده می‌کند.

مایک پنس جانشین ترامپ می شود؟

براساس ادعای یک مقام حزب دموکرات آمریکا مایک پنس، معاون مدیر جمهور این کشور خود را جهت استیضاح احتمالی دونالد ترامپ و جانشینی او آماده می کند.

استیضاح احتمالی دونالد ترامپ 

ایندیپندنت نوشت: ماکسین واترز، یک نماینده حزب دموکرات آمریکا در کنگره این کشور در توئیتر ادعا کرد: مایک پنس در حال آماده کردن خود جهت شروع به کار به عنوان مدیر جمهور است.
 

عبارات مهم : مجلس نمایندگان – دونالد ترامپ
ادعای آماده شدن مایک پنس جهت جانشینی ترامپ

وی با اشاره به استعفاهای اخیر چند عضو دولتی دونالد ترامپ گفت: قرار است راینس پریبس (رئیس دفتر سابق ترامپ) و شون اسپایسر (دبیر مطبوعاتی سابق کاخ سفید) رهبری دوره انتقال قدرت را به عهده داشته باشند.

در هفته های اخیر رینس پریباس از سمت ریاست دفتر کاخ سفید و شون اسپایسر از سمت دبیر مطبوعاتی کاخ سفید استعفا کردند.

واترز که یک منتقد پرسابقه دونالد ترامپ است نخستین سیاستمدار آمریکایی بود که گفت: اتهامات وارد شده است به ترامپ درخصوص اعمال غیراخلاقی در طی پرونده مشهور به “باجگیری روسیه” کاملا واقعیت داشتند.

این پرونده ادعا کرد که دولت روسیه یکسری اطلاعات رسوا کننده مالی و جنسی راجع به دونالد ترامپ داشته است.

واترز همچنین بارها خواهان استیضاح ترامپ شده است است.

وی در ماه مه در یک صحبت در واشنگتن گفت: ترامپ کسی است که من خود را جهت استیضاح کردنش متعهد کرده ام . او یک دروغگو، متقلب و حقه باز است و باید جلویش را گرفت.

در تاریخ ۱۲ ژوئیه دو نماینده دموکرات کنگره شامل “ال گرین” و “براد شرمن” اقدام به ثبت نخستین طرح استیضاح علیه ترامپ کردند. آنها مدعی شدند ترامپ با اخراج کردن جیمز کومی از مدیریت اف بی آی موجب مانع تراشی بر سر راه عدالت شده است است.

با این حال، جهت آنکه استیضاح ترامپ عملی شود باید اکثریت نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا و اکثریت دو سومی در مجلس سنا آن را تصویب کند.

از آنجا که هر دو مجلس دست کم تا انتخابات میان دوره ای نوامبر ۲۰۱۸ در کنترل جمهوری خواهان واقع شده است است چنین اتفاقی بعید به نظر می رسد.

 

مایک پنس جانشین ترامپ می شود؟

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: مجلس نمایندگان | دونالد ترامپ | دموکرات | آمریکایی | آمریکا | استیضاح | روسیه | پرونده

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>