خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران !!!
 

 

انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران !!!

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شایعه پذیرفتن خبر رسان تلگرام مبنی بر پذیرفتن انتقال سرورهایش به خبر رسان تلگرام را رد کرد.

انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران !!!

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شایعه پذیرفتن خبر رسان تلگرام مبنی بر پذیرفتن انتقال سرورهایش به خبر رسان تلگرام را رد کرد.

خبر انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران رد شد

نصرالله جهانگرد در حاشیه بازدید از الکامپ راجع به شایعه انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران گفت: شورای عالی اینترنت اعلام کرده که ارائه دهندگان خدمات خارجی باید به خود کشور انتقال شوند. بر همین اساس ما مذاکره ای با شرکت های خارجی انجام می دهیم که به کشور عزیزمان ایران بیایند.

عبارات مهم : اینستاگرام – اینترنت
وی در پاسخ به اینکه آیا خبر رسان تلگرام پذیرفته سرورهایش را به کشور عزیزمان ایران انتقال کند، اظهار کرد: ما بر اساس مصوبه شورای عالی اینترنت از خبر رسان تلگرام درخواست کردیم که سرورهایش را به داخل انتقال کند. بنابراین افرادی که مذاکره می کنند باید نتیجه آن را اعلام کنند.

رئیس شرکت فناوری اطلاعات با بیان اینکه وزارت ارتباطات مسوول مذاکره با خبر رسان تلگرام هست، ادامه داد: این مذاکره شروع شده است و امیدواریم که بتوان از آن نتیجه گرفت.

همچنین محمود واعظی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ راجع به اخبار مبنی بر انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: مدیر شرکت فناوری اطلاعات گفته اند که ما جهت انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران در حال مذاکره هستیم. ولی تاکنون هیچ اقدام علمی انجام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در شورای عالی اینترنت به ما وظیفه شد که با خبر رسان تلگرام جهت انتقال سرورهایش به کشور عزیزمان ایران مذاکره کنیم. مذاکراتی انجام شده است و برروی کلیات توافق شده است هست. ولی راجع به نحوه بهره برداری و چارچوب موجود، این مذاکرات ادامه دارد و به محض اینکه به نتیجه برسیم، آن را اعلام خواهیم کرد.

واعظی در پاسخ به اخباری مبنی بر ضرب الاجل شورای عالی اینترنت به وزارتخانه جهت مذاکره با اینستاگرام، گفت: ضرب الاجلی داده نشده، بلکه در یک جلسه تفاهم کردیم اکنون که شورای عالی اینترنت اجازه داده، ما به اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … در داخل کشور که تعداد زیادی کاربر دارند، اجازه فعالیت دهیم. با آنها مذاکره کرده تا ملاحظات و مقررات موجود از جمله مسائل اخلاقی را رعایت کنند. در غیر این صورت تصمیم دیگری در مورد آنها گرفته خواهد شد.

 

انتقال سرورهای خبر رسان تلگرام به کشور عزیزمان ایران !!!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

واژه های کلیدی: اینستاگرام | اینترنت | اطلاعات | فناوری | خارجی | ایران | مذاکره | تلگرام | انتقال

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>